FLORBALOVÁ SEZÓNA 2019/20 JE UKONČENA!

Vzhledem k vážnosti současné situace a vyhlášení nouzového stavu v České republice se Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o ukončení veškerých ligových soutěží sezony 2019/2020.

directionretrorightstrokearrowicon 1320185744769287290  Vyjádření trenérského týmu ŠSK Očov Hodonín:

Tato situace nás velmi mrzí, ale musíme toto rozhodnutí respektovat, jelikož zdraví všech je na prvním místě. Pro trenéry i hráče je předčasné ukončení sezóny velmi bolestivé, ale nedá se dělat nic jiného, než tuto skutečnost přijmout.

Po včerejší mimořádné schůzi klubu jsme se rozhodli, že pokud to situace v dalších týdnech či měsících dovolí, tzn. že vláda opět povolí sportovní činnost klubům, budeme v trénincích pokračovat, avšak bez ligových turnajů pořádaných pod hlavičkou Českého florbalu. Důkladně zvažujeme veškeré alternativy, ale jelikož nevíme, jak dlouho tato situace bude trvat, je velmi brzy na jakékoli závěry a opatření. V plánu máme letní turnaje, soustředění či podobné akce, ale v tuto chvíli Vám nedokážeme sdělit přesnější informace.

Pro zachování dobré fyzické kondice doporučejeme i v tomto období pravidelný pohyb, jako je proběhnutí v přírodě či domácí posilování. Nezapomínejte na to, že pohyb je také základem dobré imunity a myslete na to, že fyzickou přípravu jste si poctivě vydřeli na trénincích a byla by škoda o ni přijít. V případě zájmu o individuální tréninkový plán kontaktujte svého trenéra.

Buďte prosím trpěliví a věřte, že děláme vše proto, abychom Vám poskytovali maximum informací, které máme. Ve chvíli, kdy budeme mít jakékoli nové informace, neprodleně Vás budeme o vývoji situace informovat, ať už zde na webu, nebo prostřednictvím Facebooku.

directionretrorightstrokearrowicon 1320185744769287290  Vyjádření Českého florbalu:

"Předmětem diskuze byly všechny možné varianty dalšího vývoje situace pro florbalové hnutí, především s dopadem na závěr aktuální sezony 2019/2020, kdy se VV zabýval zejména otázkou ukončení či přerušení právě probíhající sezony. Výkonný výbor přistupoval k otázkám ohledně dalšího osudu sezony 2019/2020 s nejvyšší možnou citlivostí.

Vzhledem k vážnosti současné situace a vyhlášení nouzového stavu Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o ukončení veškerých ligových soutěží sezony 2019/2020.

Jelikož nebylo dokončeno play-off, nemohou být určeni mistři ČR.  V mužské Superlize a ženské Extralize byli ziskem Prezidentského poháru dekorováni vítězové základní části. Muži Mladé Boleslavi a ženy Vítkovic současně jako nejúspěšnější týmy letošní sezony získají z rozhodnutí Výkonného výboru právo účasti na Poháru mistrů a současně získají i prize money, které by náleželo mistru ČR.

Celkové pořadí družstev ve všech soutěžích je stanoveno jejich pořadím v základní části se zohledněním úvodní fáze play-off, pokud byla dohrána. Florbalové řády jasně stanovují určování postupujících a sestupujících. Jsou určeni ti sestupující a postupující, o nichž již bylo sportovně rozhodnuto. V případě určení pouze sestupujících, budou soutěže doplněny družstvy, která mají na vyšší soutěž nárok dle legislativních předpisů. Ostatní soutěže nebudou mít v sezoně 2019/2020 sestupující ani postupující.

Vzhledem k vážnosti celé situace a s ohledem na zdravotní rizika, ruší Český florbal do odvolání nouzového stavu všechny vzdělávací akce Českého florbalu s výjimkou individuálních.

Situaci je nadále věnována velká pozornost z hlediska činnosti a přípravy reprezentace ČR. V květnu by mělo ve Švédsku proběhnout Mistrovství světa juniorek. O jeho osudu bude v následujících týdnech rozhodovat Mezinárodní florbalová federace (IFF).

Ukončení sezony samozřejmě znamená, že se nebude konat Superfinále florbalu 2020. V příštím týdnu bude Český florbal informovat všechny držitele vstupenek o způsobu jejich vrácení."

Kompletní informace naleznete na speciální stránce ceskyflorbal.cz/koronavirus či na její mobilní verzi