V sobotu 7.4. odehráli naši dorostenci v Brně poslední turnaj letošní sezóny. Nejprve nás čekal soupeř, který se nacházel v polovině tabulky – Hattrick Brno. Následně nás čekal soupeř ze samotného konce tabulky, a to Gullivers Brno B.

ŠSK Očov : Hattrick Brno B 4:4
Bylo nám jasné, že na nás něco chystají, a to se také stalo. Tým, který během celé sezóny nepředváděl nějak skvělé výkony a na turnaj jezdil sotva s jedním trenérem, tak proti nám si naopak dal záležet a na střídačku postavil hned tři "velezkušené" lodivody. Utkání začaly oba týmy velmi dobře, hrál se vcelku pohledný florbal. Hra byla velmi vyrovnaná, s tím rozdílem, že soupeř na rozdíl od nás, dokázal naše chyby trestat. Po dvou třetinách skóre ukazovalo 0:3. Věděli jsme, že náš tým je silný a že umíme obracet zápasy. Proto jsme zjednodušili hru, což nám i spolu se štěstím přineslo vyrovnání na konečný stav 4:4.

ŠSK Očov : Gullivers Brno B 11:4
Cíl na druhý zápas byl jasný – vyhrát. Vše ostatní by mohlo znamenat, že můžeme přijít o prvenství. Naštěstí start do utkání se nám povedl a udělali jsme si patřičný náskok a zápas jsme ve velmi poklidném tempu dovedli do vítězství 11:4. Zápas zrovna nepatřil mezi ty nejhezčí a nejkvalitnější z naší strany.

Kluci tak zaslouženě vyhráli 2. ligu dorostenců v sezoně 2017/2018 a jdou do baráže o postup do 1. ligy dorostenců, kde se střetnou s týmem AC Uherský Brod.