3.-4.11.-Víkend, který byl pro nás velmi náročný a ukázal nám, že musíme být ještě hodně pilní,protože nic není zadarmo. Co se dělo o víkendu se podrobně dočtete níže.

 

Jan Mráz

Gullivers B-Zápas, ve kterém jsme soupeře nechali velmi snadno jít do vedení. 3 střely na bránu, 3 góly. Gólman neměl svůj den a hráči neplnili pokyny, které jsme si před začátkem utkání řekli. Po první třetině se tým zvedl a vycházela nám téměř každá akce. Ve třetí třetině jsme zápas dohrávali bez větších šancí, soupeři jsme naopak dovolili lehce upravit skóre.

Dragons-Regionální derby, na které se hráči velmi těšili, měli totiž soupeři co oplácet z prvního zápasu. Hrálo se ve vysokém tempu už od úvodního buly a zápas patřil mezi ty, které prověří naši připravenost proti těžkým týmům. Kyjov je v této sezoně velmi silný a rovnocenný soupeř. Naši hráči hráli naplno od začátku do konce a na každém bylo vidět, že chce vyhrát, všichni opravdu dřeli. Zápas rozhodla až větší rozvaha a chytrost v některých situacích na hřišti, Kyjov nás tak nakonec přetlačil a vzal si 3 body.

Vlastimil Šindler

Po několika týdenním odpočinku, čekal mladší žáky Očova A již třetí turnaj v sezóně. První soupeř nebyl nikdo jiný než Hattrick Brno. S Hattrickem jsme odehráli vyrovnaný zápas, místy se nám dařilo dostávat modro bílé pod obrovský tlak. Bohužel neproměňování šanci a dobré protiútoky soupeře nás stály tři body. V dalším zápase se nám do cesty postavil outsider skupiny Kuřim, proti kterému si hráči Očova zastříleli a Kuřim k ničemu nepustili. Třetí zápas se nám do cesty postavilo Blansko. Zápas byl velmi vyrovnaný a jednalo se o opravdovou přestřelku. Zápas rozhodlo několik faktorů. V určitých pasážích utkání se nám nedařilo kompaktně bránit a nechávali jsme Blansku zbytečně moc místa na našít polovině. Také nasazení některých hráčů nebylo takové, jaké bych si představoval. Tyto důvody zapříčinili, že nás soupeř, kterého bychom měli porážet rozdílem třídy, porazil. V posledním zápase se Očov utkal s Židenicemi. Židenice měli svoji hrou v průběhu turnaje mile překvapili a tušil jsem, že se bude jednat o velmi těžké utkání. Což se potvrdilo. Soupeř nás přehrával ve všech směrech a mi se dokázali občas prosadit jen z protiútoku. Další turnaj nás čeká za dva týdny. Na tréninku budeme muset daleko víc pracovat na aspektech hry, ve kterých nás nejvíce tlačí bota, jelikož nás čekají velmi těžcí soupeři.

Tomáš Húska

Mladší žáky B tentokrát vyjeli do nedalekého Lanžhota. Od začátku jsme věděli, do čeho jdeme a že nás čekají 4 těžké zápasy. Na trénincích jsme pracovali na nedostatcích, které naše předchozí zápasy měli. V prvním zápase nás čekal silný domácí tým Hovoran. I přes velký tlak soupeře ze začátku utkání jsme se do utkání dostali a hra byla po celý průběh vyrovnaná. V zápase jsme dokázali plnit všechny úkoly, které jsme si před zápasem dali. Nespočet dobře vypracovaných, ale neproměněných šanci mohl zápas rozhodnout, bohužel nám moc štěstí nepřálo. Zápas nakonec skončil prohrou 1:2.. "Velmi důrazně Bučovice", to byl náš soupeř pro další zápas. Do zápas jsme vstoupili skvěle, v první půli jsme ovládali hru a byli lepším týmem. Poté se Bučovický tým podporovaný velmi kontroverzním trenérem začal pouštět do zákroků, jež s florbalem nemají ale nic společného. Ze hry nakonec vyplynuli dvě naše zranění a dva bučovické góly a my tak opět odcházeli těsně poraženi. Za tento zápas si všichni naši hráči zaslouží velkou pochvalu. I přes velmi tvrdou hru soupeře jsme se průběhu nezalekli a díky tomu tak byla utkání otevřené až do konce. Bohužel nakonec opět prohra 1:2. Třetí zápas už bohužel po zranění nemohli některé opory a naše sebevědomí trochu opadalo. Náš soupeř z Hodonína rychle převzal otěže utkání a hra byla dosti jednostranná. Za stavu 0:4 se nám povedlo probudit a do zápasu jsme se konečně dostali. Dostávali jsme se do šancí, kde bohužel často selhávalo zakončení. Hodně dobře jsme pracovali dozadu a soupeře nepouštěli do jednoznačných úniků, které často soupeře dlouhými přihrávkami hrál. Zápas ve kterém se v našem výkonu střídali lepší chvíle s těmi horšími nakonec dopadl 1:7. Myslím si, že jsme si z tohoto zápasu zasloužili víc. V porovnání s minulým výkonem proti tomuto soupeři bylo vidět velké zlepšení, především ve fází rozehrávky. V posledním utkání nás čekala velká známá z Kyjova. Na minulém turnaji jsme s tím týmem dokázali odehrát velmi vyrovnaný zápas a v šatně se zdálo, že bychom soupeře mohli hodně potrápit. Bohužel náš výkon vůbec neodpovídal náladě a chuti ze šatny. Soupeř byl ve všem ohledech lepší a zápas byl až nepříjemně jednostranný. Ikdyž se nám několikrát v zápase podařilo zvednout a vytvořit si nějakou šanci, vždy to skončilo u soupeřovi brány a smrtícím brejkem pak většinou v bráně naší. Vím, že takovým průběh je pro děti dosti demotivující, když se nedaří vstřelit gól a naopak ho hned z brejku dostanete. Náš výkon tím ale omlouvat nemůžeme. Hra byla bez chuti a bohužel v některých chvílích i bez snahy. Tohle jsme prostě odflákli! Prohra 0:12 Hodnocení turnaj byl rozdělil do dvou části. První dva zápasy jsme předvedli velmi dobrý výkon, avšak vždy z toho byla těsná prohra. Myslím si, že tento faktor dost ovlivnil motivaci na další zápasy. I přesto, že ve třetím zápase jsme se ještě dokázali chytnout a zabrat, ve čtvrtém se mi zdálo, že jsme se o tom chvílemi ani nepokoušeli. I přes takovýchto výkonech je ale potřeba hledat pozitiva a těch bylo v Lanžhotě nespočet. Nezbývá nám než zatnou zuby a dál makat.

Jiří Rybka

V sobotu se předvedla také naše nejmenší kategorie na turnaji v Lanžhotě. Oba týmy zde narazily na relativně těžké soupeře, přičemž oba vstoupili do tohoto turnaje velmi nekoncentrovaně. Postupem se však jejich hra zlepšovala a druhá polovina turnaje už vypadala poněkud lépe.

Výsledkem je, že Áčko si odvezlo úvodní 2 porážky od týmů z Lanžhota a Aligators Brumovice a následně 2 výhry, po vyrovnaném souboji s Béčkem a pohlídaného vítězství nad Aligators Šitbořice.

Béčko pak utrpělo úvodní 2 vysoké porážky od týmů Aligators Šitbořice a Lanžhotu, v dalším zápase pak bylo vyrovnaným soupeřem Áčku, aby nakonec hladce porazilo Aligators Brumovice.

Tento turnaj nám ukázal, že stále je před námi v přípravce ohromný kus práce a to nejen na hřišti, ale i mimo něj. Na druhou stranu bych vyzdvihl některé velmi povedené individuální akce a to, že se oba týmy dokázaly v druhé polovině turnaje zvednout.