Přinášíme vám další shrnutí víkendu, který pro nás vcelku dopadl dobře a všichni předvedli své síly. Velkou pochvalu si určitě zaslouží dorostenci a mladší žáci. Doufáme, že nepolevíme a dokážeme všem týmům s našimi kategoriemi, jak doopravdy hrajou naši tygři! Podrobnosti od trenérů se dočtete níže.

Trenér dorostenců - Jan Mráz

Očov vs. FBK Atlas Blansko 8:4

Začátek utkání nám vyšel, hráli jsme koncentrovaně a po první třetině jsme si vytvořili solidní náskok. To nám vydrželo až do konce zápasu. V útoku jsme šikovně kombinovali a vzadu nedovolili žádné větší drama. Zredukovali jsme jejich střelecké pokusy a předvedli obětavý a týmový výkon.

Očov vs. FBC Slavkov 8:7

Druhý zápas jsme nezačali vůbec podle představ, věděli jsme, na co si dát pozor a přesně z toho jsme dostali krátce po prvním buly gól. Zápas dlouho vypadal ve prospěch Slavkovu, dobrou polovinu zápasu jsme tahali za kratší konec. Po menších taktických změnách jsme se dostali zpátky do hry, soupeř už se zřejmě viděl na párku po utkání a ten moment jsme využili v náš prospěch a postupně zápas dotáhli do remízového stavu a v samém závěru jsme urvali vítězství na svou stranu. Pro diváky a trenéry infarktový zápas plný emocí.

Trenér mladších žáků A - Vlastimil Šindler

Mladší žáci Očova A mají za sebou již čtvrtý turnaj v letošní sezoně. V úvodním utkání tým z Hodonína změřil síly s Hattrickem B. Zápas v našem podání vypadal velmi dobře, bohužel jsme neproměnili mnoho šancí a to nás stálo dva body. Hattrick nám vstřelil gól po individuální chybě deset sekund před koncem a získal cenný bod. Další zápas tygři sehráli s Gullivery A. Za mě, zatím jeden z nejtěžších zápasů. Gulliveři hráli organizovaně a jejich fyzická i technická vyspělost nám dělala problémy. Zápas jsme těsně prohráli, ale náš výkon byl kvalitní. Třetí zápas s Bulldogs Orange byl podobný tomu prvnímu. Ve hře jsme dominovali a vytvářeli si spousta šancí. Jelikož se nám podařilo vstřelit dva góly a neinkasovat, tak bereme tři body. Poslední match na Očov čekal Hattrick A, tým, který hraje opravdu pěkný kombinační florbal a má skvěle zvládnutý přechod na útočnou polovinu. V tomto aspektu hry se máme od nich co učit. Co se týče zápasu, tak se nám podařilo v úvodu utkání soupeře přehrát a vytvořit skvostný náskok v podobě tří branek. Bohužel náskok jsme udrželi jen několik minut. Tým z Očova herní výpadek nesložil a dokázal Hattricku vstřelit další góly. Pro nestranného diváka atraktivní zápas. Nyní nás čeká téměř měsíční pauza. Je potřeba tohoto období maximálně využít a zase se o kousek posunout. Hlavně se musíme zlepšit v individuálních dovednostech hráče a ve hře na míčku v obraném pásmu.

Trenér mladších žáků B - Tomáš Húska

Tentokrát výjimečně odpolední výjezd čekal náš B tym mladších žáků v Kyjově. Věděli jsme, že v první dvou zápasech nás čeká velká známá z posledních dvou turnajů a chtěli jsme nepříznivou bilanci s těmito soupeři odčinit. V prvním zápase jsme našeho soupeře předčili téměř ve všem. Na hřišti jsme byli ten, kdo diktoval tempo zápasu. Jediné v čem nás soupeř předčil byla produktivita, přičemž proměnil dva spíše ojedinělejší úniky, které jsme si nedokázali pohlídat. Pocit ze zápasů výborný, výsledek nás až tak netrápí. Mírné zklamání bylo na klucích znát, sami věděli že k pokoření soupeře chybělo jen málo. Zklamaní se nám však podařilo přeměnit v motivaci k dalším zápasů a pocit, že i náš b tým dokáže přehrávat týmy ze špičky tabulky, hrál v dalším zápase VELKOU roli. Soupeře byl Kyjov, který nám na minulém turnaji nadělil desetigólovou lekci. Zápas s Kyjovem jsme po velmi bojovném výkonu jasně ovládli a výsledek 4:1 pro nás byl naprosto zasloužený. Od začátku jsme všichni dřeli, zodpovědně přistupovali ke všem soubojům a Kyjov jsme za celý zápas k naší bráně pustili jen ojediněle. Musím uznat, že takto bojovný a soudržný výkon, jsem od kluků ještě neviděl a samotného mě velmi překvapilo, co se v některých hráčích skrývá. Za oba zápasy musím kluky hodně pochválit. V dalších dvou zápasech nás čekali Dubňany a Břeclav. První minuty zápasu s Dubňanskými naznačili, že jsme se nechali ukolébat na vlně euforie z minulého zápasu a vypadalo to, jakobychom si mysleli že se snad zápas tentokrát vyhraje sám. Dubňany však byli proti a v první polovině zápasu nám hodně zatápěli. V druhé půlce jsme již předvedli mnohem lepší výkon, nakonec to však stačilo na remízu 2:2.. Poslední zápas nám přivál nového soupeře z Břeclavi. Zatažená hra Břeclavi vystužená tříčlenným obranným autobusem nám vůbec nevoněla. Zpočátku zápasu jsme se nemohli dostat ani před bránu soupeře. Ospalá hra některých hráčů otevírala Břeclavským rychlým útočníkům v naší obraně okna, které dokázali využívat a na každý náš gól v zápase dokázali rychle odpovědět. Konečná výhra 6:4 byla spíše výhra pro soupeře, pro nás rozhodně ne.Celkově je vidět, že jdeme správnou cestou. Od začátku roku se každým turnajem zlepšujeme. Čeká nás však ještě spousta práce. Přijdou prohry i výhry, ale tímto turnajem jsme dnes všem ukázali že nejen náš A tým, figurující v lize mezi brněnskými rivaly, dokážeme vyhrávat velké zápasy a předvádět výborné výkony!!

Trenér přípravky - Jiří Rybka

Přípravka o víkendu pořádala další turnaj, poprvé v domácím prostředí vlastní tělocvičny při ZŠ Očovská. Béčko se předvedlo v dopoledním bloku turnaje, kdy v prvním zápase narazilo na F.A.T.R. Dubňany. Vstup do tohoto zápasu se nám vůbec nepovedl, náš pohyb na hřišti byl nekoordinovaný a vůbec nepřipomínal florbal. Výsledkem tak byla vysoká prohra bez vstřeleného gólu. Další zápasy už byly diametrálně jiné. Postupně zlepšujícím se výkonem jsme dokázali naprosto přehrát Aligátorky z Klobouk, sehrát divácky velmi atraktivní, napínavý a vyrovnaný duel s Aligátory z Moutnic a na závěr porazit i Kyjovské Dragony. Výsledkem tak jsou 2 vítězství, 1 remíza a 1 prohra. Pokud bych odhlédl od prvního zápasu, tak si výkon béčka zaslouží jen chválu, hra měla spád, byly tam pohledné akce, samostatné úniky. Bohužel nám nevycházejí vstupy do turnajů a první zápasy, které nemají s florbalem nic společného. Na tom musíme do budoucna pořádně zapracovat.

Áčko se předvedlo v odpoledním bloku, kdy v prvním zápase sehráli derby s Florbalem Hodonín. Také u Áčka se projevil problém s prvními zápasy a nakonec tento zápas prohrálo jen díky své nekoncentrovanosti a nerozehranosti. V druhém zápase už kluci předvedli pěknou hru, kdy přehráli Slavkov, v třetím zápase těsně podlehli Sokolu Lanžhot a v posledním pak porazili Aligators Brumovice.Výsledkem tak jsou 2 výhry a 2 prohry.