Další hrací víkend je tu a s ním i další shrnutí! Pojďte se s námi podívat, jak hráli naši tygři a co na to říkají naši trenéři se dočtete níže!

 

Trenér dorostenců-Jan Mráz

Dorostenci ve Valticích předvedli svůj nejhorší výkon v sezoně. V zápasech, ve kterých jsme měli jasně dominovat, se nám nedařilo dopředu, ani dozadu. Kluci si musí uvědomit, že utkání se nevyhrávají sami a to ani proti Béčkům. Soutěž se vyrovnala a každá ztráta nás teď bude hodně mrzet.

Trenér mladších žáků A-Vlastimil Šindler

První utkání v novém roce tým mladších žáků odehrál s Telnicí. Zápas se nám podařil, jak herně, tak výsledkově. Jen na některých hráčích bylo vidět, že nejsou v optimální herní pohodě, jelikož byli nemocní. Druhý zápas nás čekal s domácím týmem Znojma. Za mě super zápas plný šancí (spíše neproměněných šancí na naši straně) a osobních soubojů. Kluky a Natku musím opravdu pochválit hrálo se ve vysokém tempu a soupeř, který se před dvěma týdny skvěle prezentoval na největším turnaji ve Švédsku, nedali nic zadarmo. Celý tým byl se zápasem opravdu spokojen, všichni předvedli na hřišti maximum, škoda těch zahozených šancí. Na zakončení se snažíme pracovat, tak doufám, že se to pozitivně projeví na dalším turnaji. Třetí zápas byl z naši strany nejhorší. Úvod nám sice vyšel, ale následně jsme polevili a Znojmo white otočilo skóre zápasu na svoji stranu. Naštěstí se nám v závěru probrali některé individuality a dokázali tým svým výkonem strhnout a se zápasem něco udělat. Velké poděkování patří Znojmu, se kterým jsme si mohli dát po turnaji přátelské utkání. Vážím si také toho, že téměř všichni rodiče dětí, jeli tým podpořit až do Znojma, i když se nejedná o malou vzdálenost.

Zastupující trenér přípravky-Michal Koláček

V sobotu 19. 1. přípravka odehrála další turnaj v rámci Jihomoravské ligy přípravky. Na turnaji nás měli dle rozpisu čekat 4 utkání a to naše A, resp. B, FATR Dubňany, Florbal Hodonín a Lanžhot. Bohužel soupeř z Lanžhota na turnaj nedorazil, a tak jsme odehráli pouze tři utkání. Na turnaj se naše přípravka vydala poprvé bez trenéra Jirky Rybky (musí plnit povinnosti lyžařského instruktora), kterého dočasně nahradil trenér starších žáků Michal Koláček se stálicemi trenérského týmu přípravky, a to Fildou Příkaským a Míšou Kolaříkem.

Naše Áčko předvádělo poměrně kvalitní florbal. Šlo vidět, že kluci i holky už disponují určitými dovednostmi, které ihned aplikovaly v zápasech. Všechny zápasy byly poměrně vyrovnané a vždy rozhodovaly pouze střelecké dovednosti, kterými náš tým ještě dostatečně nedisponuje. Prozatím se učíme základy, jako je vedení míčky, přihrávky či zpracování míčku. Na střelbu máme ještě čas.

Béčko si nevedlo vůbec špatně! I když tomu výsledky vůbec nenasvědčují, tak kluci i holky podávali parádní výkon a turnaj si pořádně užili. Šlo vidět, že na hřišti trochu o sobě ví a nebojí se nahrát. Opět jako v případě Áčka, i Béčko zaostávalo za ostatními týmy především v produktivitě střelby. I tak je hezké vidět, že se kluci i holky posunuli o pořádný kus dále.