Víkendové shrnutí z tohoto víkendu je tu! Hrálo mnoho kategorií a všichni předvedli co umí! Nebo snad ne? To vše a ještě více se dozvíte od našich trenérů!

 

Trenér dorostenců Jan Mráz

Důležitý turnaj odehráli o víkendu dorostenci. Na turnaj odjeli do Brna a čekali je tam soupeři z Hornets Brno a FBC Slavkov. V prvním zápase jsme změřili síly s Hornetama. Do utkání jsme vstoupili hned od začátku naplno, rozhodující byl první dotek s míčkem, ten se nám dařil, dopředu jsme tak byli nebezpeční. Vzadu nás podržel golman a my podrželi jeho nespočtem zablokovaných střel a tvrdých soubojů. Zápas jsme vyhráli a vybojovali si 3 body. Ve druhém utkání jsme se postavili proti Slavkovu. Zápas to byl dlouhý a tvrdý, ale odvetu se Slavkovem jsme zvládli a z turnaje jsme si odvezli 6 bodů za pěkný florbal a týmový výkon.

Trenér mladších žáků A Vlastimil Šindler

Konec dobrý, všechno dobré, tak to se nedá říct o sobotním turnaji mladších žáků v Brně. Poslední zápas nám sice vyšel, ale předešlé utkání už tolik ne. První utkání se Očov střetl s Židenicemi Black, jedná se o jejich áčko. Zápas plný osobních soubojů bez kombinace na obou stranách. Ale nabídnul nám plno pokusů o zakončení. Zápas rozhodlo, že individuální schopností několika hráčů z Židenic byly nad naše síly. Bohužel se nedařilo našim klíčovým hráčům a byl z toho jasný výsledek pro domácí. Musíme si přiznat, že soupeř z Židenic byl lepší téměř ve všech směrech. Druhý zápas byl se Znojmem White. Úvod utkání nám vyšel skvěle, škoda že jen úvod. Po několika minutách jsme polevili a soupeř nás přehrál. Tento zápas jsme měli vyhrát, Znojmo tak kvalitní nebylo. Nejvíce mě zklamali hráči, kteří mají tým táhnout a nic navíc nepředvedli. Po zápase se Znojmem jsme si o utkání s kluky a Natkou v šatně promluvili, snažili jsme najít příčinu problému. Zlepšení bylo znát v dalším zápase se Znojmem Black. Předvedená hra a tempo utkaní se mně líbilo, všichni se snažili udělat pro vítezství maximum, bohužel neúspěšně. Poslední match jsme s domácím celkem z Židenic zvládli, ale do atraktivního utkání to mělo daleko. Nerad bych se vymlouval, ale na týmu bylo znát, že jsme na velkém hřišti za poslední tři týdny trénovali jen jednou a to v nekompletním složení. I tak nás to neomlouvá a věřím, že zlepšení přijde na dalším turnaji v Tuřanech.

Trenér mladších žáků B Tomáš Húska

Mladší žáci B se tentokrát představili na domácím turnaji na hale Teza. V prvním zápase jsme proti silnému soupeři z Kyjova nepředvedli vůbec nic. Výkon všech byl katastrofální a na hřišti nebyla vidět ani snaha něco se zápasem udělat. I přesto, že se nám první zápas nepovedl, chtěli jsme se v dalších zápasech zvednout a předvést se na domácí půdě. "Velmi důrazná Břeclav".. tak bych definoval našeho druhého soupeře, proti kterému bylo velmi obtížné se prosazovat. Výkon v utkání se nedal srovnávat s výkonem, který jsme předvedli v prvním zápase. V utkání jsme měli několik příležitosti rozhodnout, bohužel jsme šance nevyužili. Poslední dva zápasy se nám povedlo soupeřům nastřílel spoustu gólů a k vidění byli zajímavé kombinace. Jasně jsme porazili jak Aligátor, tak Slavkov. Převedena hra byla vyjma prvního zápasu velmi dobrá. Chtěli bychom do dalších turnajů předvádět vyrovnanější výkony a vyvarovat se podobnému přístupu jako tomu bylo dnes s Kyjovem.

Trenéři přípravky Jáchym Lisý a Michal Kolařík

V neděli se odehrál další turnaj jihomoravské ligy přípravek v Křenovicích. Áčko si vedlo dobře podávali jsme vyrovnaný a pěkný florbal, ale stále je na čem pracovat. Béčko se již od prvního zápasu prezentovalo velmi pohledným florbalem. Na tak mladou kategorii se v zápasech objevovali velmi pohledné akce. A i díky nim se jim povedly dva cenné "skalpy" a remíza.