Jedny z posledních zápasů této sezóny jsou za námi a s nimi i další shrnutí! Co na ně říkají trenéři se dočtete níže.

Trenér dorostenců Jan Mráz

ŠSK vs. Bulldogs Brno B 

Naši dorostenci vyrazili v poměrně osekané sestavě k předposlednímu turnaji do Tuřan, kde je čekal těžký zápas proti Bulldogs Brno. Se soupeřem z Brna jsme dlouho dokázali držet krok, v jednu chvíli jsme šli do vedení a zápas pro nás vypadal velmi nadějně. Soupeř na to musel reagovat výměnou golmana, která mu pomohla vrátit se zpátky do zápasu a nás na dlouho dobu střelecky utlumila. Zápas nakonec dopadl ve prospěchBrna.

ŠSK vs. Dolní Bojanovice

Zápas proti Dolním Bojanovicím měl být zápas, ve kterém jsme měli být dominantní. Bohužel to tak úplně nevypadalo. Soupeř hrozil nebezpečnými protiútoky. Na nás byla vidět únava po prvním zápase, který nás stál hodně fyzických sil. Naopak zápas proti Bojanovicím nás stál hodně psychických sil. Ukázali jsme však morální sílu a soupeře z Dolních Bojanovic přetlačili.

Trenér mladších žáků A Vlastimil Šindler

V sobotu v odpoledních hodinách mladší žáci A vyjeli do Letovic na poslední ligový turnaj
v sezóně. Na turnaji Očov odehrál celkem čtyři zápasy, a to tři zápasy se slabšími týmy a jeden zápas
s týmem kvalitním. Všechna tři utkání se nám herně povedla, ale myslím, že nás bohužel nikam neposunula.

Chtěl bych vyzvednout tým z Kuřimi. Ten se od začátku sezóny zlepšil a hráči občas zahrozili
i z protiútoku. To nejlepší nám nabídl zápas proti Bulldogs Black. Musím uznat, že tým z Brna byl lepším týmem hlavně co se týče kontroly, respektive držení míčku během zápasu. Nám se naopak dařilo skvěle soupeře bránit a občas i hrozit z protiútoků. U protiútoků bylo krásně vidět, jaký problém nám dělá vedení míčku v maximální rychlosti pod tlakem vracejícího se soupeře. Zakončení ve velké rychlosti nebylo z našeho pohledu také úplně ideální. Zápas nakonec rozhodly přesilové hry. Každý tým měl jednu přesilovku a tu proměnil. Opět se jednalo o kvalitní zápas plný osobních soubojů, ve kterých však tým Bulldogs dominoval. Tento zápas nám ukázal, v čem se můžeme do budoucna posunout, a především neusnout přes prázdniny na vavřínech. 

Chtěl bych pochválit celý tým, který byl i proti slabším soupeřům dostatečně motivován
a každý z hráčů se snažil hrát na 100 %, což nám dělalo v průběhu sezóny velký problém. V zápase
s Bulldogs bych rád vyzvedl výkon těchto osob: Jedná se o rozhodčí, kteří dali zápasu volný průběh
a nechali hráče podstupovat náročné osobní souboje a nepískali úplně každý kontakt.

Největší dík za celou sezónu patří však rodičům, kteří obětovali spoustu času i financí, aby mohli své děti podpořit z tribun… A nezapomeňte, že nám sezóna ještě nekončí, jelikož se zúčastníme Open game v Brně…