Tak zase za rok! Letošní florbalové soustředění v Uherské Hradišti je za námi!

Stejně jako každý rok i letos zamířil Očov o prázdninách na šestidenní florbalové soustředění, tentokrát do Uherského Hradiště. Soustředění se konalo od soboty 10. 8. do čtvrtka 15.8.

Po celou dobu pobytu nám vyšlo krásné počasí, takže jsme se mohli plně věnovat trénování. Celkově hodnotíme soustředění jako velmi povedené, a to především díky skvělému zázemí, kterým město Uherské Hradiště disponuje. Velká pochvala patří klukům za nasazení na jednotlivých trénincích a také za bezproblémové chování během celého soustředění, během něhož jsme nemuseli řešit žádný problém. Níže naleznete hodnocení hlavních trenérů jednotlivých kategorií.

Zhodnocení trenéra mladších žáků Tomáše Húsky

Hlavním cílem soustředění bylo utužení kolektivu a zlepšení spolupráce mezi jednotlivými hráči. Toho se nám povedlo docílit především díky průpravným hrám a dalším aktivitám. Tréninky v hale, ale také fyzické testy a cvičení nám ukázali v čem jsme dobří, ale také na čem potřebujeme zapracovat. Těšíme se až nám opět začnou tréninky a zápasy!

Zhodnocení trenéra starších žáků Vlastimila Šindlera

Starší žáci mají za sebou povedené soustředění v Uherském Hradišti. Hlavní náplní soustředění bylo vybudování skvělého kolektivu a zlepšení v soubojích jeden na jednoho. Každý den strávený na soustředění se skládal ze tří tréninkových jednotek. Jeden ze tří tréninků byl v hale a pro zbylé dva tréninky jsme využívali venkovní tartanové hřiště, popř. atleticky ovál. 

První den proběhlo testování všech hráčů ve fyzických a florbalových dovednostech. Další dny strávené v hale, tým stržů pracoval na soubojích jeden na jednoho a na rychlém přechodu do útoku, který jsme následně rozebírali ve společenské místnosti na videu. V první venkovní části tréninkových jednotek jsme se věnovali rozvoji reakční rychlosti, explosivní síly a kruhovému tréninku, který byl zaměřen na svalstvo dolních končetin a břicha. Druhá část byla zaměřena na kolektivní sporty (fotbal, basketbal, házená atd..). 

Při závěrečném hodnocení jsme se všichni shodli, že se jednalo o zdařilé soustředění s dobrým jídlem, ubytováním a kvalitním tréninkem. Jen mě trochu mrzí, že soustředění nebylo o několik dní delší, aby se všichni hráči zase o kousek zlepšili. Ale musím říct, že i tak odvedli kluci a Natka solidní práci.

Zhodnocení trenéra dorostenců Michal Koláčka

Dorostenecká kategorie má za sebou rekordní účast na soustředění a dle slov samotných kluků i nejnáročnější soustředění, na kterém kdy byli. Hlavním cílem soustředění bylo vytvořit silnou partu a také nabrat fyzickou kondici, ze které budou hráči čerpat v sezóně. 

První den nejprve kluci prošli testováním fyzických dovedností, které dopadlo velmi dobře. Následující dny kluky čekal třífázový trénink, který byl složen z tréninku v hale a dvou tréninků na přilehlém multifunkčním hřišti. V rámci tréninků v hale jsme se především zaměřili na individuální dovednosti, resp. osvěžení si citu florbalky a míčku. Naopak během venkovních tréninků jsme se zaměřili na fyzickou připravenost hráčů. Příprava byla zacílena zejména na rychlost a výbušnost.

Při celkovém zhodnocení jsme se s kluky shodli, že soustředění bylo opravdu povedené, jak co se týče skvělého zázemí (ubytování a přilehlý sportovní areál), tak i kvalitou a náročností tréninků. Rádi bychom teď na soustředění navázali, abychom se pořádně připravili na turnaj Moravian Cup a především na celou sezónu.

 

Díky Uherské Hradiště a možná zase za rok!

IMG 9285