Zábava, dřina, týmová spolupráce a pro některé také první "táborová" zkušenost - to vše nabídlo soustředění ve Vracově.

Již druhým rokem jsme s našimi nejmenšími tygry zamířili na florbalové soustředění do nedalekého Vracova. Minulý rok se nám soustředění pro naše malé tygri velmi vydařilo, takže našim cílem bylo udržet velmi vysoko nastavenou laťku a přichystat i nějaké novinky!

Ubytování bylo opět ve velmi útulném prostředí DDM Vracov. Děti byly rozděleny do chatek, větších i menších pokojů (dle věku). Snídaně, svačiny, obědy i večeře byly v řežii našich oblíbených kuchařek Moniky s Márkétou, které se o nás velmi vstřícně starali po celý průběh soustředění. Všechna jídla byla velmi chutná a nejednou se stalo, že si děti chodili s prázdným talířem přidávat.

Po celou dobu tábora byly děti rozděleny do týmů, ve kterých sbíraly body v soutěžích, plněním úkolů a vzájemné spolupráci!  Jedním z prvních úkolů bylo vymyslet název týmu, společně s týmovým znakem. Názvy týmů : Ohnivé šípy, Míčci, Lamáci, Šneci z Očova a Drtiči. Z celkové vítězství se se ziskem nejvíce bodů nakonec radovali Ohnivé šípy! 

Mimo týmových her děti čekaly tréninky v hale, ale také na venkovním hřišti. V hale nás nejvíce bavila hra na velkém hřišti 5 na 5, kterou většina z hráčů zkusila poprvé. Venkovní tréninky byly zaměřené na pohybové aktivity, posilování s vlastní váhou a míčové hry. Po celý den bylo tolik programu, že jsme někdy zapomínali i na odpočinek..

Téměr všechny dny nám vyšlo počasí a tak jsme mohli s dětmi návštívit místní cukrárnu, kde mají výbornou zmrzlinu. V naší počétné skupince (31 tygrů) jsme také navštívili vracovské koupaliště, kde jsme se vyřádili a zároveň zregenerovali.

Samozřejmě nemohla chybět ani stezka odvahy, kterou tento rok obzvláštnil faktor strachu. Všichni byli opravdu odvážní a všem se podařilo splnit hned několik úkolů. Přibližně polovina tygrů překonala všechny strachuplné úkoly a nakonci se upsala samotnémé ďáblu..

Soustředění jsme zakončili společným táborákem a opekáním špekáčku, které byly naprosto výborné!

Děkuji všem trenérům za výbornou práci a těším se na další spolupráci v sezóně jak s nimi, tak i s rodiči a dětmi.

 

Tomáš Húska 

 hlavní trenér mladších žáků, elévů a přípravky

A jak hodnotili soustředění samotní trenéři? Přečtěte si jejich shrnutí níže!

 

Eva Poláková - zdravotnice, trenérka

Ve dnech 17.8 -23.8.2019 jsem byla na florbalovém soustředění ve Vracově jako zdravotnīk a vychovatelka. Ve Vracově jsme byli již druhým rokem, takže jsme věděli do jakých podmínek jedeme a těšili jsme se. Celý pobyt bych hodnotila velmi pozitivně, kromě drobných úrazů jsem moc práce jako zdravotnik neměla. Má práce hlavně spočívala v zajištění hladkého chodu soustředění. Dohlížení na pořádek v chatkách a vyplnění volných chvil , kdy děti netrénovaly nebo potřebovaly odpočinek. Některé z dětí byly poprvé z domova a i přes počáteční slzičky jsme nakonec vše s úsměvem zvládli. Děti se mohly vyjádřit k soustředění pri závěrečném táboráku. Nejvíce si pochvalovaly jídlo, stezku odvahy a společně tréninky. Spolupráce s trenéry byla výborná.

Jáchym Lisý - trenér 

Po několika letech strávených ve florbalovém prostředí jako hráč a v posledních dvou letech i jako trenér nejmladších dětí na Očově. Jsem měl tu možnost jet na soustředění ve vedoucí pozici. Tuto zkušenost hodnotím velmi pozitivně. Areál pro soustředění byl suprový. Co se týče sportovišť, tak jsme měli k dispozici venkovní tartanové hřiště a halu. Obě jsme využívali na 100%. Jídlo na soustředění připomínalo spíše domácí než táborovou kuchyni. Ubytování bylo dobré a odpovídalo naším požadavkům. Celkově jsme měli na starost 31 dětí. Byly zde děti, které u nás hrají několikátým rokem, ale taky plno nových tváří, které se k nám přidaly na začátku nebo v průběhu uplynulé sezóny. Pro některé to byla vůbec první zkušenost bez rodičů a vypořádali se s ní velmi dobře. Ke konci soustředění se našlo i pár jedinců, kteří by si pobyt i prodloužili. Po celou dobu soustředění hrály děti celotáborovou hru. Ve které byly rozděleny do 5 týmu a sbírali body do tabulky, ze které pak vzešel vítězný tým. Hry ve kterých mohly získávat body, byly jak dovedností tak vědomostní. Tréninky byly buď venku na hřišti nebo v hale. Při venkovních trénincích děti hrály různé hry, závody a také zde měly i posilovací (kruhový) trénink. V hale jsme se staršími zkoušeli hru 5 na 5. Pro drtivou většinu to byla vůbec první zkušenost s "velkým" florbalem, protože ze sezóny jsou zvyklí hrát 3 na 3. Ze začátku to byl docela boj, ale "trénink dělá hráče" a za chvilku se to začalo podobat čím dál tím více tomu co jsme od dětí očekávali. S mladšími jsme pilovali hru 3 na 3. Celkově mám se soustředění skvělý dojem a doufám, že děti to mají stejně. Myslím si, že se nám podařilo utužit kolektiv a nabrat cenné zkušenosti na nadcházející sezónu, která by pro nás mohla být velmi úspěšná.

Filip Příkaský - trenér 

Areál ve kterém jsme 5 dnů bydleli tak byl na výborné úrovni, ať už šlo o stravu nebo o celkové zázemí. Hodně se mi líbilo nasazení a chtíc se zlepšovat a pracovat na sobě u všech hráčů a hráček. Pro některé děti se jednalo také o první zkušenost bez rodičů a musím říct, že se s tím vypořádali výborně. Myslím si, že máme nakročeno k velmi dobré sezóně, která bude stát za to. Celkově jsem s výsledkem soustředění velmi spokojen. Myslím si že se nám podařilo vybudovat velmi dobrý kolektiv a také zapracovat na našich nedostatcích, ale stále nás čeká ještě kus práce.