Již tradičně jsme se vydali do areálu DDM Vracov, kde proběhl 4. ročník soustředění zaměřené na naše nejmladší kategorie.

Pro tento rok byl opět každodenní program velmi nabitý. Hlavním sportovním cílem bylo pro nás dohnat florbalovou ztrátu, způsobenou nedostatkem herních tréninků v tělocvičnách, díky “covidpauze”. 

V tělocvičně si starší účastníci zkoušeli “pravý florbal”, tudíž hru 5 na 5. Pro některé to byla vůbec první zkušenost s velkým hřištěm a poradili si s tím na jedničku. Také se našel čas pro videorozbory, kde se seznámili se základními taktickými pokyny a rozebrali si vlastní hru. 

Mladší tréninková skupina se zaměřila především na zdokonalení individuálních florbalových dovedností a také na dopilování hry 3 na 3. Tu si všichni hráči vyzkouší na prvních turnajích, které se startují na začátku října. 

Co se týče venkovní tréninkové části, tak zde si děti vyzkoušely různé hry a jiné sporty. Mezi ně jsme zařadili rugby, fotbal, basketbal atd. Nechyběla ani u dětí velice oblíbená vybika a taky náš klasický baseball, který je snad po florbalu druhým nejoblíbenějším sportem skoro u všech našich florbalistů. 

Porci florbalu a sportovní aktivity doplnila, tak jako každoročně týmová hra. Ta probíhala po celou dobu soustředění. Trenéři první den rozdělili děti do pěti týmů. Prvním úkolem bylo vymyslet název a znak jejich týmu. S tím se všechny skupinky vypořádaly na výbornou a vznikly nám týmy: Chilli papričky, Dáme jídlo, Divocí ježci, Florbalové jabka a Brumíci. Jednotlivá družstva spolu soutěžila ve všelijakých hrách, ať už sportovního nebo vědomostního charakteru jako např. týmový golf, pantomima, přetahování se o lano, navigování přes překážkovou dráhu, ochutnávačku potravin a nápojů, florbalový kvíz, vědomostní riskuj, závody v pytlích nebo soutěž v praskání vodních balónků.

Pro zpestření programu jsme si pozvali Jihomoravskou záchranou brigádu SZBK, dětem byla předvedena ukázka výcviku záchranářských psů a taky praktická ukázka, jak by mohlo vypadat hledání zasypaného člověka. 

Jedno celé dopoledne se nám věnovala Gábina Procházková z Jumping Hodonín. Všichni měli možnost si vyzkoušet lekci na fitness trampolínách. 

Ani letošní rok nechyběla téměř všem dobře známá stezka odvahy, kde si děti mohly  otestovat svůj prah odvahy. 

Chtěli bychom poděkovat zaměstnancům DDM Vracov za poskytnutí areálu a nadstandardní služby. Dále všem zúčastněným za zájem o florbalové soustředění a také především rodičům za důvěru, kterou do nás vložili, tím že nám svěřili svoje ratolesti. Speciální poděkování patří těm, kteří soustředění podpořili finančně a nebo třeba materiálně, děkujeme. 

Budeme se těšit zase za rok, kdy se soustředění bude konat znovu ve Vracově a to v termínu 15. - 21. 8. 2022.