Historicky poprvé za existenci klubu jsme otevřeli mužský tým

Ano, je tomu tak. Poprvé v historii klubu jsme otevřeli mužský tým. Ale nebylo to jednoduché rozhodnutí.

Proč jsme otevřeli mužskou kategorii?

Cítili jsme, že je v Hodoníně po mužském florbalu obrovský hlad. Aby taky ne, mužský tým v Hodoníně chybí dobrých 10 let, což má celkově negativní vliv na rozvoj florbalu na Hodonínsku. Můžete mít sebelepší mládežnické kategorie, ale bez té mužské, jakoby klub pro Český florbal neexistoval.

Dalším důvodem otevření mužského družstva je rozhodně fakt, že pro přihlášení nejvyšších soutěží, byla kompletní struktura klubu podmínkou. Tedy všechny kategorie od přípravky až po muže, přihlášené do soutěže pod hlavičkou Českého florbalu. Hned letos jsme přihlásili 1. ligu dorostenců, a krok to byl opravdu vydařený. Svědčí o tom mimo jiné prozatímní bilance 4 zápasů a pouze jediné prohry.

Otevíráme nábor do mužů

V tomto spoléháme především na naše odchovance a rodiče. Jde nám o to, vybudovat partu, která si ráda půjde zahrát a odjezdí turnaje. Začátek našeho náboru, který probíhal někdy v červnu, ale nebyl příliš šťastný. Měli jsme jen 7 hráčů, kteří by chtěli hrát. A s tímto počtem bohužel všechny turnaje odjezdit nelze. Ani v srpnu jsme na tom nebyli s 10 muži o moc lépe. Avšak co přišlo potom, o tom jsme ani nesnili! Z ničeho nic se zvedla vlna nadšení, odhodlání a na prvních trénincích bylo dokonce 25 hráčů! Zápal pro florbal je u těchto borců neuvěřitelný. A co víc, svědčí o tom i jejich výsledky.

Snaha byla již dříve

Již před dvěma lety jsme se snažili společně s FBC Dragons o rozvoj florbalu na Hodonínsku a Kyjovsku, a otevřeli jsme společnou juniorskou kategorii pod záštitou FBC Dragons. Projekt společné juniorky byl fajn, ale bohužel nám jej stopnul již známý Covid-19. Byť mělo toto spojení do ideálu daleko a přinášelo řadu komplikací (nemožnost startů našich dorostenců v juniorské kategorii, slabá účast na trénincích skrze dojezdovou vzdálenost), tak jsme tuto spolupráci hodnotili kladně. Nicméně náročnost spolupráce a především finanční nejistota, která hrozila při spojení našich klubů, nás přiměla přemýšlet o vlastních cestách. Doufáme, že se naše cesty někdy opět spojí. :-)