Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Áčko starších žáků vítězilo v Otrokovicích.

O víkendu si zahráli junioři domácí turnaj na hale TEZA, kde je čekali atraktivní soupeři. Nejprve zvládli porazit vedoucí celek tabulky brněnské Troopers. Následně bohužel podlehli čtvrtému týmu soutěže Zlín Lions. Na turnaj do Otrokovic vyrazilo áčko starších žáků, které přivezlo plný počet bodů. Nejprve přehrálo domácí Panthers, a poté si poradilo s týmem Znojma.

JUNIOŘI

V neděli čekal na juniory Očova předposlední a zároveň domácí turnaj sezóny. Los soutěže nám pro domácí palubovku nadělil atraktivní soupeře, vedoucí celek Troopers a ze čtvrté pozice Lions ze Zlína.

Do zápasu proti Troopers jsme šli s odhodláním uštědřit lídrovi druhou porážku v sezóně. Po vzájemném oťukání šli do vedení hráči Troopers, ale do druhé třetiny naši hráči vstupovali s vedením 2:1. Druhá třetina nabídla florbal nahoru dolů, kdy jsme se dostali do vedení o dvě branky, které jsme do konce třetiny ztratili. Do začátku třetí třetiny jsme vstoupili využitou přesilovou hrou, ubráněným oslabení a získáním dvoubrankového vedení. Bohužel kvůli mnoha neproměněným šancím soupeř dokázal stav utkání opět vyrovnat. To nás však nesrazilo na kolena, naopak jsme dokázali hned v zápětí odpovědět vedoucí brankou. I přes soupeřovu snahu na konci utkání odvolat brankáře se nám podařilo utkání dovést do vítězného konce.

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín - TROOPERS 7:6
branky: 6. Tomáš Pochylý, 7. Samuel Rozboril, 20. Samuel Rozboril, 25. Šimon Hanák, 31. Michal Kolařík, 34. Josef Hojsák, 41. Michal Kolařík
po třetinách: 2:1, 2:3, 3:2

Do druhého utkání jsme šli bez zraněného Toma Pochylého a bez Michala Kolaříka, který do zápasu nakonec nastoupil, ale zdravotní stav mu dovolil odehrát jen jednu třetinu, ve které si hráči Očova plnili taktické pokyny. Přes brzkou branku Zlína dokázali naší hráči vyrovnat z přesilové hry a první třetina skončila nerozhodně. Půlku druhé třetiny jsme drželi se soupeřem krok, pak přišlo vyloučení a vstřelená branka hráčů ze Zlína. Od té doby nás začal soupeř přehrávat a dokázal vstřelit, i když se štěstím, svou třetí branku v zápase. Do závěrečné třetiny jsme vstoupili aktivně, bohužel nás od kontaktní branky nejdříve zastavila tyč a následně i břevno soupeřovi branky. Z následujícího útoku soupeř odskočil na rozdíl tří branek. Hráči Očova se nevzdávali, vytvořili si pár šancí při kterých nás zradila koncovka. Po dalším oslabení, kdy jsme obdrželi pátou branku v zápase, jsme se snažili hru více otevřít. Přicházejíci únava a zkušeně hrající čtvrtý tým tabulky žádné drama nedopustil a dovedl zápas, z našeho pohledu, do smutného konce.

Zlín Lions - ŠSK ZŠ Očovská Hodonín 5:1
branky: 12. Samuel Rozboril
po třetinách: 1:1, 2:0, 2:0

Kluky musím za první i druhý zápas pochválit, nakonec se ukázalo, že nás první zápas stál více sil, než bychom potřebovali, ale i tak se nevzdali a ve druhém zápase na hřišti nechali všechno.

STARŠÍ ŽÁCI "A"

Dne 2. 3. 2024 se naši Strži A vydali do sportovní haly Štěrkoviště Otrokovice.

V prvním utkání se setkali s domácím týmem Panthers Otrokovice. Zápas přilákal mnoho fanoušků obou týmů, kteří přišli podpořit své hráče a užít si atmosféru florbalového klání.

První třetina začala velmi rychlým tempem, přičemž naši strži okamžitě zahájili útoky na branku soupeře. S přesnými střelami a precizním pasováním se jim podařilo rychle dostat do vedení 2:0. Panthers se však nechtěli nechat zahanbit a bojovali o vyrovnání. Jejich úsilí bylo nakonec korunováno úspěchem, když se jim podařilo snížit skóre na 2:1. První třetina tak skončila ve prospěch týmu SŠK Očov Hodonín. Druhá třetina přinesla ještě větší napětí na hřišti. Obě mužstva se snažila získat kontrolu nad hrou, ale brankáři na obou stranách ukázali svou neuvěřitelnou schopnost zastavit všechny střely. I přes mnoho šancí se ani jednomu z týmů nepodařilo prosadit a druhá třetina skončila bezbrankově. Do třetí třetiny vstoupili Strži A s odhodláním ukončit zápas ve svůj prospěch. Svou agresivní hrou a útočnými manévry si rychle
vytvořili náskok, když vstřelili hned tři góly po sobě. Panthers sice odpověděli jedním gólem, ale náš tým neustával ve své ofenzivě. Po vzatém timeoutu se ještě dokázali prosadit a vstřelili další dva góly, čímž
definitivně potvrdili svou dominanci na hřišti. Celkový výsledek utkání nakonec zněl 8:2 ve prospěch našich Stržů A. Jejich výkon byl pozoruhodný, zejména v závěrečné třetině, kdy dokázali zlomit odpor soupeře a zajistit si vítězství.

Ve druhém zápasu tohoto dne se utkali s týmem TJ Znojmo LAUFEN CZ. V tomto zápase obě mužstva předvedla skvělý výkon a diváci byli opět svědky vzrušujícího zápasu až do posledních vteřin. První třetina začala rychlým tempem a oba týmy se snažily dostat do vedení. První gól vstřelil protihráč, ale náš tým brzy odpověděl vyrovnávacím gólem. Poté se opět prosadil soupeř, ale náš tým se nevzdal a dokázal znovu vyrovnat. Tato první část utkání skončila remízou 2:2, přičemž bylo patrné, že oba týmy mají co dohánět. Druhá třetina byla plná útočných pokusů obou stran, ale pouze náš tým se dokázal prosadit. S precizním pasováním a neúnavným úsilím se jim podařilo vstřelit jediný gól této části utkání, čímž si vypracovali vedení 3:2. Do třetí třetiny vstoupili Strži A s odhodláním udržet své vedení a navýšit ho. Jejich snaha byla bohatě odměněna, když se jim podařilo vstřelit další dva góly, čímž pevně uchopili kontrolu nad zápasem. I přes vzatý timeout soupeře, který se snažil změnit průběh utkání, se náš tým dokázal ubránit, a dokonce ještě jednou skóroval. Třetí třetina tak skončila našim vítězstvím 2:0. Konečný výsledek utkání byl tedy 5:2 ve prospěch našeho týmu. Náš výkon byl pozoruhodný, zejména v závěrečné části zápasu, kdy jsme dokázali získat potřebnou energii a sílu k vítězství.

Děkujeme všem našim fanouškům za podporu v hledišti a také děkujeme rodičům za dovoz a odvoz hráčů na utkání.