Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Elévové odehráli předposlední turnaj sezóny.

Uplynulý víkend patřil starším žákům a elévům. Áčko starších žáků vyrazilo do Tuřan, béčko odehrálo svá utkání v Hodoníně. Bohužel žádné družstvo nepředvedlo přesvědčivé výkony, a jedinou výhru za 3 body se povedlo urvat "A" týmu starších žáků. Družstva elévů, pro která šlo o předposlední turnaje sezóny, vyrazila hrát do Brna, respektive do Břeclavi.

STARŠÍ ŽÁCI "A"

Minulý víkend se starší žáci A zúčastnili napínavého turnaje v Tuřanech, kde prožili směsici vítězství i porážky.

Turnaj začal výjimečně napínavým zápasem proti Znojmu, ve kterém Očov ukázal velké odhodlání. První dvě třetiny hry byly v režii Očova, avšak skutečný adrenalin přišel až ve třetí třetině. Očov ztratil vedení, ale dokázal se neuvěřitelným způsobem vrátit zpět do hry. V úchvatném závěru a při velkém napětí vstřelil Očov vítězný gól, čímž se zápas skončil výhrou 5:4. Tento moment jistě zůstane v paměti jak hráčů, tak fanoušků.

Nicméně, druhý zápas proti Panthers Otrokovice byl pro Očov Hodonín větší výzvou. Přes nevýrazný začátek se Očov probral až ve třetí třetině, což bohužel na ambiciózního soupeře nestačilo. Panthers prokázali svou sílu a dovednosti, což vedlo k prohře Očova 6:3. Tato porážka ukázala, že je důležité udržet konzistentní výkon po celou dobu a že každá minuta na hřišti je klíčová.

Přes tyto výsledky si kluci odnášejí cenné zkušenosti a jistě na nich budou stavět v nadcházejících zápasech a turnajích. Děkujeme rodičům za skvělou atmosféru.

STARŠÍ ŽÁCI "B"

Dne 7. 4. 2024 se naši Strži B vydali na SH TEZA Hodonín, kde se utkali s týmem Aligators a s týmem FBC Slavkov.

V prvním utkání se naším soupeřem stal tým Aligators. První třetina zápasu byla vyrovnaná a plná šancí na obou stranách. Strži otevřeli skóre díky rychlému útoku, který proměnili ve vedení 1:0. Nicméně, Aligators odpověděli brzkým vyrovnáním, čímž se první třetina uzavřela v remíze 1:1. Druhá třetina přinesla zvýšený tlak ze strany protihráčů, kteří se snažili o roztržení stavu. A jejich úsilí bylo odměněno, když dokázali prostřelit obranu a zvýšit tak své skóre na 2:1. Do třetí třetiny vstoupili oba týmy s odhodláním zvrátit průběh zápasu ve svůj prospěch. Naši Strži se nevzdávali a brzy vyrovnali stav na 2:2. Avšak Aligators ukázali svou sílu a opět se ujali vedení, čímž uzavřeli skóre na konečných 3:2.

Ve druhém zápase jsme se utkali s týmem FBC Slavkov. První třetina zápasu byla pro naše Strže náročná. I když se snažili držet krok se soupeřem, góly padaly na opačné straně. FBC Slavkov se ujali vedení 2:0 díky efektivnímu útoku a jeho zakončení do brány. Strži se snažili o obrat, ale obrana soupeře jim nedávala příležitost k prosazení se. Druhá třetina přinesla obrat ve prospěch našeho týmu. Strži se probudili a začali hrát s větším nasazením a důrazem. Díky dvěma brankám, které padly na jejich straně, se podařilo vyrovnat skóre na 2:2. To rozproudilo vášeň všech fanoušků a přineslo novou naději na obrat utkání. Bohužel, třetí třetina nepřinesla očekávaný zvrat. Navzdory úsilí našeho týmu se FBC Slavkov znovu ujal vedení brankou, která nakonec ukončila veškeré naděje našich domácích hráčů na obrat. Konečný výsledek zápasu byl 2:5 ve prospěch FBC Slavkov.

Děkujeme všem rodičům a našim fanouškům za jejich povzbuzování a dovoz a odvoz hráčů.

ELÉVOVÉ

Tým RED

Předposlední turnaj letošní sezóny má za sebou družstvo Elévů RED. Turnaj se hrál v hale na brněnské Lesné, která je domácí pro tým Hattrick. A zrovna tento tým je našim prvním soupeřem. A nutno podotknout, že soupeřem velice těžkým. Jejich hra je založená na neustálém pohybu a my s tím máme velký problém. Byť se dostaneme do vedení, soupeř je lepší a rychle otáčí skóre na svou stranu, snížením na 4-5 se ještě jednou v zápase dostaneme na dostřel, ale kvalita soupeře je velká a ten dobrou hrou potvrdí svoji výhru.

Ve druhém zápase nás čeká dubňanský FATR … soupeř, který je pravý opak Hattricku. Od prvních minut soupeře přikováme před jeho branku a krom jedné náhodné střely se soupeř nedostane za půlku. Bohužel naše špatná koncovka a soupeřův brankář, který se v brance překonává, drží dlouho přijatelné skóre pro dubňanské. Nakonec je přece jen výhra výrazná, ale takový zápas nám bohužel florbalově nic nedá.

V dalším zápase nás čeká další těžký soupeř v podobě družstva Laufen Znojmo. V první půlce nám soupeř odskočil do náskoku, ve druhé pouze korigujeme a soupeř bere vítězství. Každopádně zápas to byl tvrdý, těžký, a ukázal nám, že florbal je i fyzická hra a my se na takovou hru musíme připravit. Zejména v první půlce se na hřišti dlouho hledáme a nedokážeme na hru soupeře reagovat.

V posledním zápase nás čekal tým Hodonic. Tam jsme to my, kdo určuje tempo zápasu, daří se nám proměnit šance a bereme výhru. Naše hra má do ideálu daleko, nejdou nám přihrávky, všechny branky dáváme pouze důrazem, florbalová kombinace se nám nedařila.

Tým k turnaji odjel oslabený o dva hráče a na naší hře to bylo bohužel znát. Kombinační hra nám tento turnaj nevycházela, bojovnost a snaha se poprat o dobrý výsledek byla ale velká.

Děkujme rodičům za pomoc s odvozem dětí na turnaj a těšíme se na poslední sezónní turnaj, který nás čeká za necelé 3 týdny opět v Brně.

Tým BLUE

Elévové Blue se v sobotu vydali na turnaj do nedaleké Břeclavi, kde celkem sehráli 4 utkání proti Lanžhotu, Mikulovu, Valticím a domácí Břeclavi.

Očov - Valtice

Jako první soupeř byl tým FBC Valtice. Zápas se nesl v klidném duchu se spousty šancemi. Naši elévci si v zápase vedli velmi dobře. Ke konci nás soupeř zatlačil a dokázal hru vyrovnat.

Očov - Břeclav

Druhý zápas proti domácímu celku se nesl v duchu rychlého a atraktivního florbalu. V první polovině zápasu byla hra velmi vyrovnaná. V druhé polovině zápasu se nám podařil vstřelit gól, který nás hnal kupředu. Soupeř nám však zápas nechtěl dát zadarmo a zatlačil nás na naši polovinu, kde se dostával do mnoha šancí, které vykryla naše brankářka.

Očov - Lanžhot

Ve třetím zápase jsme se střetli s favoritem turnaje, Lanžhotem. Už od prvních minut jsme se nedokázali naladit na jejich hru a soupeř to dokázal potrestat. Na začátku druhé poloviny se nám podařilo vstřelit branku, ale soupeř rychle a drsně odpověděl dvěma góly.

Očov - Mikulov

V posledním zápase jsme se střetli s týmem z Mikulova a naši hráči se naladili na první a druhý zápas a bylo to znát. Po první polovině jsme byli lepším týmem, ale po našich chybách jsme soupeře v druhé půlce pustili do zápasu a hra se poměrně vyrovnala.

Závěrem bychom chtěli poděkovat a krásný výkon všech hráčů a rodičům za jejich podporu.