Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Dorost si po dvou napínavých utkáních připsal 6 bodů.

Poslední víkend před Vánoci se odehrála ještě spousta turnajů. Muži na dubňanské hale Želva porazili FATR i v odvetě. Následně však bohužel podlehli týmu z Dolních Bojanovic. Dařilo se dorostencům, kteří si v Brně připsali plný počet bodů z obou zápasů. Závěr roku se povedl také starším žákům. Ačkoliv tým A jednou zvítězil, a jednou prohrál, ukázal velký posun od začátku sezóny. Tým B naopak nezaváhal a dvakrát zvítězil totožným, a vysokým, rozdílem 14:4. Družstva elévů zakončila rok na domácí půdě.

MUŽI

Hodonínští florbalisté se v Dubňanské hale Želva představili proti domácímu F.A.T.R.u a Dolním Bojanovicím. Výsledkově se opakovala situace z minulých vzájemných zápasů.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - F.A.T.R. Dubňany 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Rozboril (Ryška), 1. Koštuřík (Šubík), 22. Nový (Braha)

Očovští do zápasu vlétli ve velkém stylu. Již ve 47. vteřině zvyšoval na 2:0 pro krásné kombinaci Koštuřík a zdálo se, že rychlý nástup soupeře zcela opařil. Následně si oba týmy vyzkoušely přesilovky, ale ani v jednom případě branka nepadla. Tempo utkání poté opadlo a spíše se vyčkávalo na chybu. Ta přišla na obrané půlce Očova, když špatně postavenou zeď potrestal soupeř přesnou střelou. Ve druhé třetině se v nepříliš pohledné přesilovce prosadil krásnou střelou Antonín Nový a zvýšil stav na 3:1 pro Hodonín. V dalších šancích pak postupně selhali Koštuřík, Popovský a Rozboril. Stav před třetí třetinou zůstal nezměněn. Ve třetím dějství se na hřišti přitvrdilo, takže hra v některých chvílích florbal nepřipomínala ani vzdáleně. F.A.T.R. se však do šancí dostával ojediněle. Očov si tak výsledek v pohodě hlídal. Komplikace přišla necelé tři minuty před koncem, kdy si nához před branku nešťastně srazil do vlasní branky Tomáš Kalus. To ovšem bylo ze strany Dubňan vše.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - OREL DOLNÍ BOJANOVICE 2:8 (1:1, 1:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. a 22. Koštuřík (Ryška a Příkaský F.)

Hodonín opět předvedl skvělý start, když se ve třetí minutě přesnou střelou předvedl kanonýr Kryštof Koštuřík. Bojanovice však ještě do přestávky stav utkání vyrovnaly. Ve druhé třetině se opět přesnou střelou prezentoval Koštuřík, ale to bylo ze strany Očova v tomto zápase bohužel všechno. Soupeř třemi slepenými brankami odskočil a hodonínští na tuto situaci nedokázali reagovat. Chvíli po začátku třetí třetiny zvýšil soupeř na 6:2 a definitivně tak rozhodl o osudu utkání, ve kterém nakonec zvítězil v poměru 8:2.

Komentář trenéra Martina Slabého:
Je to škoda. I přes počáteční problémy se sestavou, kdy nám z různých důvodů chybělo 7 hráčů, jsme měli mít dostatečnou kvalitu na získání šesti bodů. Zápas s Bojanovicemi nám znovu ukázal, kde jsou naše hlavní mezery a na čem musíme zapracovat. Máme relativně mladý tým a musíme se naučit zvládat situace, kdy soupeř rychle otočí zápas. Musíme se znovu umět dostat zpět do zápasu a výsledek otočit.
Zápas proti Dubňanům jsme měli docela pod kontrolou. Pouze naše špatná koncovka zapříčinila, že jsme nevyhráli vyšším rozdílem.

DOROST

V neděli 17. prosince se naši dorostenci vydali do Brna na sportovní halu VUT CESA. Zde odehrály dvě utkání, které skončily v jejich prospěch.

V prvním utkání se setkali s týmem FBC Gepardi Brno. První třetinu utkání ovládl náš tým, který si připsal dvě branky. Druhá třetina přinesla vyrovnaný boj, přičemž se oba týmy trefily do sítě soupeře dvakrát. Tahle třetina byla plná napětí, vyrovnaných soubojů a bouřlivého povzbuzovaní z řad našich fanoušků. O vítězi rozhodla třetí třetina, kde náš tým přidal další gól, pečetící celkový výsledek 5:2. Utkání nabídlo divákům nejen pestré skórování, ale i vášnivou souhru obou týmů na florbalovém poli.

V emocionálním florbalovém střetnutí se setkal náš tým s týmem K1 Florbal Židenice. Tento zápas byl napínavý a diváky držel v napětí do posledních okamžiků. V první třetině se náš tým ujal vedení 3:1, což naznačovalo dynamický průběh utkání. Druhá třetina opět přinesla vedení pro náš tým, tentokrát s připsáním dvou branek ke stávajícímu skóre. Třetí třetina byla dost vyrovnaná a plná dramatu. Tým K1 Florbal Židenice se ve třetí třetině do hry pořádně opřel a nedával našemu týmu příležitosti k získání míčku. Bohužel se našemu brankáři nepodařilo tři střely ubránit. Našemu týmu se podařilo vstřelit pouze jednu branku, ale i přesto celkový výsledek zůstal nakloněn našemu týmu, který si odnesl vítězství 6:5. Utkání přineslo nejen skvělou sportovní podívanou, ale i důkaz o vyrovnanosti obou týmů na florbalovém hřišti.

Děkujeme všem rodičům za dovoz a odvoz našich hráčů, za skvělou atmosféru a povzbuzovaní našich hráčů.

STARŠÍ ŽÁCI A

Ve florbalové hale v Tuřanech se odehrál napínavý turnaj starších žáků A, kde Očov čelil nejen soupeřům, ale i výzvám spojeným s absencí klíčových hráčů kvůli zraněním. Přesto se tým s odhodláním postavil výzvě a ukázal svou bojovnost.

První zápas proti Troopers se stal scénou pro ukázku odhodlání a taktického myšlení Očova. Přestože soupeř byl silný, Očov se prokousal k vítězství s těsným skóre 9:7. Tento výsledek byl o to cennější, že byl dosažen i přes nepřítomnost klíčových hráčů.

V druhém zápase proti Gullivers Brno však byla situace pro Očov náročnější. Hra byla vyrovnaná, ale v závěrečných fázích utkání, když jsme prohrávali 1:3, jsme se rozhodli pro riskantní taktiku hry bez brankáře. Bohužel, tento krok vedl k tomu, že jsme inkasovali další tři góly, což znamenalo konečnou porážku 1:6.

Přestože druhý zápas skončil prohrou, na týmu je vidět výrazný posun od začátku sezóny. Tým prokázal zlepšení ve hře a schopnost přizpůsobit se různým situacím, i když je zřejmé, že je stále na čem pracovat.

Děkujeme všem rodičům za jejich neustálou podporu a přejeme jim krásné prožití vánočních svátků. Tento turnaj nejen ukázal sportovní dovednosti týmu, ale také zdůraznil důležitost rodinné podpory a týmového ducha.

STARŠÍ ŽÁCI B

Florbalový turnaj starších žáků B, který se uskutečnil v hale v Dolních Bojanovicích, byl scénou pro demonstraci schopností a strategického myšlení mladých hráčů. Jedinečnost turnaje byla podtržena zapojením mladších žáků do jednoho z týmů, což ilustruje rozmanitost a flexibilitu v přístupech ke hře mezi různými věkovými kategoriemi.

V prvním zápase turnaje si tým Očova hravě poradil s Lanžhotem, když zaznamenal vítězství s impozantním skóre 14:4. Tento úspěch byl odrazem dobře promyšlené strategie a efektivní realizace herních plánů.

Následně ve druhém zápase Očov opět zvítězil s totožným skóre 14:4 proti Mikulovu, což dokázalo jejich schopnost konzistentně aplikovat talent hráčů.

Tyto výsledky posunuly tým Očova před vstupem do roku 2024 na první místo. Je to výrazný počin, který odráží pečlivou přípravu, tvrdou práci a schopnost adaptace na různé herní situace. Tento úspěch nepochybně posílí jejich sebedůvěru a připraví je na nadcházející výzvy.

Celkově florbalový turnaj v Dolních Bojanovicích představoval vynikající platformu pro ukázku schopností a strategického uvažování mladých hráčů. Vystoupení týmu Očova svědčí o tom, že disponují silnou přípravou a jsou dobře vybaveni pro budoucí sportovní výzvy. Děkujeme rodičům za podporu a přejeme jim hezké prožití Vánoc.

ELÉVOVÉ

O víkendu se obě naše družstva elévů představila na domácí palubovce tělocvičny na Očově.

Jako první přišlo na řadu družstvo RED, které se postupně utkalo s Fatrem Dubňany, brněnským Hattrickem, Troopers a K1 Florbal Židenice.

V prvním zápase proti týmu Fatr z nedalekých Dubňan si naše družstvo s chutí zastřílelo, soupeř kladl minimální odpor a takřka každá naše akce skončila brankou. Bohužel tento zápas nás moc neprověřil. V dalším zápase nás čekal Hattrick Brno a to už byl zápas, který snesl přísnější florbalové měřítko. Začátek zápasu a celá první polovina se hrála v naší režii, dařila se nám hra na míčku, dávali jsme góly. Bohužel druhá polovina se nám vůbec nedařila. Soupeře pouštíme do několika brejků, špatně reagujeme na jeho náběhy za naši obranu a soupeř obrací zápas na svoji stranu. Doufáme, že v zápase s Troopers to bude lepší, bohužel do něj nastoupíme tak, jako jsme skončili zápas s Hattrickem. Soupeř je po všech stránkách lepší, přehrává nás a nám se nedaří ani kombinace, ani střelba a postupně uvadáme i pohybem. Do posledního zápasu s K1 Florbal Židenice jdeme s tím, že musíme zlepšit pohyb, kombinaci a hlavně zpevnit obranu. Soupeř přijel v malém počtu hráčů, úkolem bylo ho rozběhat a hru co nejvíce roztáhnout. Výsledkově se nám zápas vydařil, zejména ve druhé půlce se nám podařilo vstřelit nějaké góly a obrana soupeři nedopřála ani jednu gólovou radost. Co nám na turnaji vázlo a na čem musíme zapracovat je kombinace. Většina našich gólů padla po střelbě nebo individuálních akcích.

V odpolední části turnaje se představilo naše družstvo BLUE a nutno říct, že soupeře tentokrát mělo z kategorie nejtěžších.

V prvním zápase se potkáváme s týmem Brno Husovice. Soupeř hraje důrazně, někdy až za hranou faulů a naše družstvo, doplněné o kluky z přípravky, má s tímto stylem problém. Každopádně pro nás další nabrané zkušenosti. Ve druhém zápase nás čekají brněnští Gepardi. Soupeř nás přehrává, ale bojujeme, snažíme se, co nám síly stačí, ale na florbalové kvality soupeře nemáme. Třetí, a po odstoupení Slavkova poslední, zápas je proti týmu Bulldogs Brno. Herně asi náš nejlepší zápas, bojovnost našeho týmu je příkladná a všichni naši hráči na hřišti pracují na 100 % svých možností. Vynikající výkon Bei v brance drží náš tým, soupeř je pro nás ale příliš kvalitní a nad naše současné síly. Bohužel pro nás je opravdu los tohoto turnaje příliš krutý, a naše družstvo Blue sbírá hlavně zkušenosti.

Za co musíme všechny hráče pochválit je příkladná bojovnost a snaha. Nikdo nic nevypustil a pokud budeme přistupovat takto i k tréninku, určitě se nám podaří i po florbalové stránce soupeře dotáhnout a v budoucnu odehrát vyrovnané zápasy.

Všem děkujeme za pomoc s organizací a nachystáním jak samotného turnaje, tak jeho zázemí pro rodiče i hráče. Rodičům samozřejmě děkujeme za podporu a budeme se těšit na další turnaje v roce 2024.