Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Starší žáci pokračují na vítězné vlně. Junioři ukončili sezónu.

Junioři odehráli poslední dvě utkání sezóny, v nichž byli z poloviny úspěšní. Výborně se dařilo starším žákům, jak "A" týmu, tak "B" týmu, když ovládli všechna svá víkendová utkání. Zahrály si také obě družstva elévů, tým RED se představil v Kuřimi, tým BLUE v Dubňanech.

JUNIOŘI

Je dobojováno, junioři zakončili sezonu turnajem v Brně a nyní si ve své kategorii můžou zaslouženě odpočinout. Sezona to byla dlouhá a náročná. Na VUT se utkali s celkem Pohořelic a Aligátorů.

Ve svém předposledním utkání se postavili proti družstvu Pohořelic, papírově slabšímu, ale bojovnému soupeři. To již potvrdil během prvního vzájemného zápasu. I tentokrát nás Pohořelice potrápily a to především v závěru zápasu, kdy docházely síly na naší straně. Naštěstí si naši hráči dokázali udělat dostatečný náskok a většinu zápasu měli pod kontrolou i v 7 hráčích v poli.

Druhý zápas nás čekal pohyblivější a florbalovější soupeř. V utkání se nám dařilo celé dvě třetiny držet soupeře dostatečně daleko od naší brány, naši obranu prolomil až v té závěrečné, kdy opravdu už nebyly síly na víc. I tak se dalo z utkání vyvařit víc, několik neproměněných šancí z naší strany by změnilo ráz utkání. I přesto zaslouží hráči respekt za předvedený výkon nejen v tomto zápase ale i v celé sezóně.

STARŠÍ ŽÁCI "A"

Starší žáci A si o víkendu připsali dva cenné triumfy, čímž potvrdili svou vynikající formu v probíhajícím měsíci. V sobotním klání se střetli s týmem Troopers, proti kterému ukázali svou převahu a zápas dovedli do vítězného konce s přesvědčivým skóre 13:4.

Druhý zápas byl o něco vyrovnanější, ale i přes nebezpečné protiútoky Gepardů Brno si Očov dokázal udržet kontrolu nad hrou a zápas završil vítězstvím 9:6. Gepardi sice využívali každou příležitost k rychlým protiútokům, ale obranná linie Očova držela pevně.

Tyto výkony jsou potvrzením skvělé formy, v níž se Očov nachází, když vyhrál poslední čtyři utkání a upevnil si tak šesté místo v tabulce. Tato série vítězství je důležitá nejen pro umístění v tabulce, ale také pro morálku a sebevědomí hráčů, kteří ukázali, že dokážou čelit různým stylům hry soupeřů.

Děkujeme rodičům za podporu a těšíme se na předposlední kolo Ligy starších žáků.

STARŠÍ ŽÁCI "B"

Dne 17. 3. 2024 se florbalová utkání konaly na naší domácí palubovce SH TEZA Hodonín. Naši Strži B se v tento den utkali s protihráči FBC Dragons a s F.A.T.R. Dubňany.

Hned od prvních okamžiků utkání s FBC Dragons se ukázalo, že Strži B mají pevnou kontrolu nad hrou. Strži B poslali své fanoušky do varu, když zaznamenali čtyři po sobě jdoucí góly. FBC Dragons dokázali odpovědět pouze jedním gólem. První třetina tedy skončila v náš prospěch 4:1. Druhá třetina byla o něco vyrovnanější, přestože FBC Dragons se snažili zvrátit vývoj utkání ve svůj prospěch. Dokázali vsítit dva góly, ale Strži B drželi krok a přidali další gól, čímž tuto část hry zakončili výsledkem 1:2 ve prospěch protihráče. Nicméně třetí třetina patřila opět našim hráčům, kteří se vrátili k dominantní hře. Skvělá obrana a útoky se střídaly takovým tempem, že FBC Dragons se jen těžko drželi. Třetí třetina skončila 6:2 ve prospěch našeho týmu, který si tak zajistili celkové vítězství v zápase 11:5.

Druhým soupeřem se nám stal tým F.A.T.R. Dubňany. Hra se nesla v podobném duchu jako zápas předchozí. Již v první třetině naši Strži B dokázali vsítit šest gólů, zatímco obrana nedala týmu F.A.T.R. Dubňany žádnou šanci na odpověď. Druhá třetina byla dalším projevem síly a dominance z naší strany. Strži B vsítili sérii čtyř po sobě jdoucích gólů. I přes jediný gól ze strany protihráčů, Strži B neztratili svůj náskok a přidali další tři góly, čímž tuto část hry zakončili výsledkem 7:1 ve svůj prospěch. Třetí třetina byla stejně drtivá jako předchozí dvě. Strži B dávali gól za gólem a bránili s takovou jistotou, že F.A.T.R. Dubňany se cítili bezmocní. Třetí třetina skončila výsledkem 6:1 v náš prospěch. Konečný výsledek
tohoto utkání byl 19:2 pro nás.

Děkujeme všem zúčastněným v hledišti za jejich úžasnou podporu a povzbuzování našeho týmu.

ELÉVOVÉ

Tým RED

V dalším kole ligy Elévů vyjelo naše družstvo RED do Kuřimi, kde se postupně utkalo s Hodonicemi, Boskovicemi, Husovicemi a v posledním zápase s brněnskými Gullivers.

Hodonice byly pro nás neznámý soupeř, se kterým jsme se potkali poprvé. Zápas nám sice výsledkově vyšel, bohužel naše hra měla k ideálu daleko. Nedáme si přesnou přihrávku, nejsme dostatečně důslední a střelba je rovněž nepřesná.

Bohužel i druhý zápas pokračoval ve stejném duchu, výsledkově jsme ho zvládli, herně to bylo velice podobné prvnímu zápasu.

Ve třetím zápase proti Husovicím začínají konečně fungovat věci, na kterých se domluvíme. Vycházejí nám přihrávky, střelba je již přesnější a tento zápas rovněž zvládáme i výsledkově.

V posledním zápase se potkáme s rovněž neporaženými Gullivers. Zápas začínáme dobře a branku stihneme vstřelit po pouhých třech vteřinách a dál si tvoříme šance. Bohužel soupeř srovná a podaří se mu odskočit na rozdíl tří branek. Nám se daří již pouze korigovat skóre. Ale herně rozhodně nejsme horší.

Turnaj končíme s bilancí tří výher a jedné porážky. Herně se nám podařily zejména poslední dva zápasy, kde se nám dařilo dodržovat taktiku. Z těchto zápasů si musíme odnést ponaučení, na čem zapracovat a co zlepšit v poslední části letošní sezóny.

Děkujeme rodičům za velmi dobrou podporu v hledišti, za pomoc s dopravou kluků a speciální dík patří Honzovi Ammerovi za řízkovou podporu pro celý tým.

Tým BLUE

Tým BLUE v nedalekých Dubňanech porovnal síly s Florbalem Hodonín, s Valticemi, s Břeclaví a s Hovorany.

První zápas nám vůbec nevyšel. Po celou dobu jsme tahali za kratší konec provazu. Nicméně i tak jsme si dokázali vytvořit několik pěkných šancí. Velkou pochvalu zaslouží, v bráně výborně chytající, Bea.

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že nechceme opakovat stejné začátečnické chyby, které nás neustále sráží dolů. Což se nám také podařilo. Zápas byl velmi vyrovnaný, plný šancí a branek.

Třetí zápas proti Břeclavi byl jako den a noc. Výborně nám vyšel začátek utkání. Nicméně soupeř přidal a přitvrdil a na to jsme bohužel nedokázali zareagovat.

V posledním zápase jsme se utkali s Hovorany. Do zápasu jsme šli s pár změnami v sestavě. Opět nám vyšel začátek utkání, kde jsme soupeře vyloženě zaskočili a vypadalo to na jednoznačnou partii. Avšak soupeř se ze špatného vstupu do utkání oklepal a začal hrát. Zápas byl následně velmi vyrovnaný, plný šancí a branek na obou stranách.

Jsme rádi, že se nám daří dělat, i když malé, krůčky kupředu. Je potřeba brát v potaz, že většinou narážíme na týmy, které mají pouze jeden tým („A“) a je těžké se s nimi porovnávat. Proto každý takový bojovný výkon nás posouvá dopředu.

Děkujeme hráčům, a především hráčkám za bojovnost a také rodičům za podporu.