Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Junioři v dohrávce přehráli Kyjov 5:2.

Florbalu netradičně patřil nejen uplynulý víkend, ale hrálo se ještě v úterý, kdy dohrávali zápas junioři, kteří porazili soupeře z Kyjova. Povedený zápas proti prvnímu týmu tabulky mají za sebou také muži, kteří porazili brněnské Gepardy. Bohužel na vítězné vlně nebyli déle a hned další zápas proti druhému týmu tabulky ztratili. O víkendu hrály také oba týmy mladších žáků, kterým se dařilo na výbornou, vyhráli všechna utkání. Přípravka se poprvé v této sezóně představila na domácím turnaji.

MUŽI "A"

Jako den a noc. Muži v Dolních Bojanovicích vyválčili 3 body. Nejtěžší možné dvojutkání - tedy první dva celky tabulky - čekaly na florbalisty z Hodonína v Dolních Bojanovicích.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - FBC GEPARDI BRNO 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Koštuřík (Mráz), 11. Kolařík (Ryška), 12. Ryška (Kalus), 38. Braha (Ryška), 40. Příkaský F. (Příkaský P.)

Velmi pohledné a kvalitní utkání bylo k vidění již od úvodního hvizdu. Do vedení dostal Hodonín přesnou střelou kanonýr Koštuřík. Po drobném zaváhání v obraně však o 3 minuty později vyrovnal kapitán hostů Beránek. Vedení vrátil Očovu povedenou střelou z první Kolařík a následně o minutu později pěknou individuální akcí navýšil Ryška na 3:1. Jenže Gepardům se dvěma brankami podařilo stav zápasu vyrovnat. V závěrečné třetině však strhl vítězství na stranu Očova přesnou střelou z první Braha a vítězství pojistil v přesilovce Filip Příkaský.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - VSK VUT SKURUT HAI BRNO 2:8 (1:2, 0:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Hanák (Koštuřík), 36. Koštuřík (Mráz)

I do druhého utkání vstoupili očovští dobře, když Hanák využil přihrávku Koštuříka a v samostatném úniku se nemýlil. Jenže to bylo na dlouhou dobu ze strany Hodonína vše. Příliš mnoho zbytečných vyloučení a mnoho nepřesností v obraně mělo za následek pohodlný náskok soupeře, který si výsledek zkušeně ve třetí třetině pohlídal.

Komentář trenéra:
Pokud se koncentrujeme na florbal celých 45 minut, dokážeme porazit každého. První zápas na jedničku, ve druhém jsme po dobrém úvodu měli zatmění, kterému se musíme vyvarovat, pokud se chceme posunout dále.

JUNIOŘI

Úterní podvečer nabídl odložený zápas s Kyjovem. Jednalo se o dohrávku lednového kola. Začátek utkání byl opatrný, kdy jsme se soupeřem načítali naše hry, junioři si zvykali na povrch a menší hřiště.

Z kraje zápasu Kyjov párkrát zahrozil, to bylo na delší dobu vše, většinu zápasu jsme měli pod kontrolou, hráli na míčku a soupeře do ničeho nepouštěli. Junioři se na výbornou drželi taktických pokynů, na lavičce
to žilo, trestali jsme soupeřovy chyby a to vše bylo velmi důležité pro zbylé minuty utkání. I když to soupeř na poslední chvíli vytáhl a aktivně napadal, měl více přesilových her a zkoušel to v šesti hráčích v poli, tak jsme vedení dokázali udržet a zbytečně neinkasovat. Zasloužená výhra a tři body z horké
půdy v Kyjově.

MLADŠÍ ŽÁCI "A"

V neděli se konalo v Brně další kolo soutěže, ve kterém se střetli naši ml. žáci "A" s týmy Gullivers, Bulldogs a Gepardi. Po delší době jsme měli k dispozici kompletní tým a bylo vidět, jak si to chtějí kluci a Andrejka užít.

V prvním utkání proti Gullivers jsme zaznamenali vítězství našeho týmu 7:3. Zápas začal s velkým nasazením ze strany obou týmů. Po celý zápas jsme měli hru pod kontrolou a naši hráči ukázali odhodlání a chuť po vítězství.

V druhém zápase proti Bulldogs bylo od prvních minut utkání zřejmé, že naši mlži jsou na hřišti odhodláni zvítězit. S rychlými a pěknými kombinacemi na jeden dotek se nám podařilo dostat do vedení, a od té chvíle už jsme svého soupeře nepouštěli do výraznějších akcí. V druhé třetině jsme po individuálních chybách dostali soupeře zpět do zápasu, který jsme ale nakonec zaslouženě vyhráli 4:3.

V posledním zápase proti Gepardům jsme si připsali třetí vítězství 6:5. Celkově byl zápas plný vášně a nasazení ze strany obou týmů, což z něj udělalo skvělou podívanou pro všechny přítomné diváky.

Atmosféra na hřišti i tribunách byla výborná, a lze jen doufat, že podobně poutavé zápasy nás v nadcházející části sezóny ještě čekají. Vítězstvím našich mlžů se potvrdilo, že tvrdá práce a trénink se vyplácí.

Děkujeme všem fanouškům a rodičům za podporu.

MLADŠÍ ŽÁCI "B"

Mladší žáci B odehráli v Lanžhotě jeden z nejlepších turnajů v sezóně. V naší hře se pomalu začínají objevovat herní principy, které v zápasech chceme vidět. Zápasy nám ukázaly, že tvrdá práce na tréninku nese ovoce. Jsme velmi spokojeni s herním posunem u téměř většiny hráčů, kteří od začátku sezóny udělali obrovský kus práce. Hráči, kteří pravidelně trénují se zlepšují, hráči kteří netrénují, bohužel stagnují a neposouvají se nikam. Moc nás také těší herní progres u Maxe Budiše, Marka Václavoviče, Honzy Hrnka, kteří nastupují první sezónu pravidelně za mladší žáky. Na klucích jde vidět, že mají chuť na sobě pracovat a zlepšovat se, což nás těší. Těšíme se na další zápasy.

PŘÍPRAVKA

Přípravka odehrála svůj první domácí turnaj této sezóny.

Tým BLUE

Tým BLUE na domácím turnaji porovnal síly s týmy F.A.T.R. Dubňany Škorpioni, Florbal Hodonín, FBC Slavkov Red, FBC Slavkov Black.

V prvním zápase jsme vstoupili do turnaje proti týmu F.A.T.R. Dubňany Škorpioni s jasným cílem. Od začátku jsme diktovali tempo hry, díky vynikající obraně a zblokovaným střelám jsme soupeře nepustili k žádnému gólu, a zápas tak skončil naší zaslouženou výhrou.

Druhý zápas proti týmu Florbal Hodonín byl plný napětí a vyrovnaných momentů. Bohužel nás v závěrečné fázi trápila koncovka, přestože jsme měli několik šancí na vítězný gól. Nakonec jsme se museli spokojit s remízou, ale přesto jsme ukázali skvělý týmový duch.

Třetí zápas se proti nám postavil první tým ze Slavkova. Opět zápas od začátku velice vyrovnaný. Spousta gólů na obou stranách, ale bohužel závěr 2. poloviny vyšel lépe soupeři a zaslouženě vyhrál. Přesto chválím odhodlanost našeho týmu, který bojoval až do poslední chvíle.

V posledním zápase jsme čelili možná nejkvalitnějšímu týmu turnaje. I přes to, že jsme tahali za kratší konec, nevzdávali jsme se a snažili jsme se bojovat až do konce. Podařilo se nám snížit vedení soupeře, ale na vyrovnání to nestačilo.

Celkově nám tento turnaj přinesl mnoho pozitivního. Světlé stránky naší hry spočívaly zejména ve skvělé spolupráci na hřišti a v bojovnosti bez míčku. Naše útoky byly zdobeny mnoha vstřelenými brankami a v obraně jsme se vyznamenali mnoha zblokovanými střelami.

Velká pochvala patří všem dětem za jejich skvělý výkon na hřišti a rodičům za výbornou podporu, kterou nám poskytli v hledišti.

Tým RED

Tým RED na domácím turnaji porovnal síly s FBC Valtice, Aligators Green, Aligators Black, Aligators White.

První zápas jsme sehráli s FBC Valtice. Po vlažném vstupu do utkání jsme se postupně rozehráli a hlavně rozstříleli. To vedlo k přesvědčivé výhře v tomhle utkání.

Druhý zápas proti týmu Aligators Green se nesl v podobném duchu. Vstřelili jsme spoustu gólů, některé i po pěkné kombinaci. Jednalo se o náš nejlepší zápas na turnaji a taky poslední vítězný.

Třetí zápas proti týmu Aligators Black už nebyl z naší strany vůbec pěkný. Soupeř nás přehrával hlavně v osobních soubojích, kde byl všude první. Ale taky po technické stránce na tom byl lépe. Tenhle zápas tedy končí prohrou.

V posledním zápase jsme čelili Aligotors white a i když byl náš výkon lepší než v minulém zápase, tak soupeř byl nad naše síly. V zápase se nám nedařilo střelecky, což nejspíš bylo klíčové. Tenhle zápas tedy taky končí prohrou.

Turnaj nám ukázal, kde máme mezery. Ty jsou převážně v našich fyzických a rychlostních schopnostech. Na tohle se budeme soustředit na následujících trénincích a nadále budeme pilovat techniku hole.