Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Vydařený domácí turnaj elévů

Uplynulý víkend byl pro očovské fanoušky nabitý florbalem. Muži odehráli svá utkání v Brně, odkud přivezli vítězství nad Hornets, a bohužel porážku od Troopers. Těžké chvíle si zažilo áčko starších žáků, které utrpělo dvě nepříjemné porážky. Béčko starších žáků si taktéž připsalo porážku, avšak následně ji zvládlo hodit za hlavu, a porazilo hodonínského rivala. Na domácí palubovce se tentokrát představili elévové. Zejména družstvo RED se blýsklo perfektními výkony, a proti Bulldogs odehráli nejlepší zápas sezóny.

MUŽI "A"

Další dva zápasy mají za sebou muži Očova Hodonín. Z Brna, kde se nejprve utkali s místními ZŠ Horní a poté s Troopers, přivezli 3 body.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - HORNETS BRNO ZŠ HORNÍ B 5:3 (3:2, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. a 43. Koštuřík (Rozboril, Příkaský F.), 4. Příkaský F. (Rozboril), 15. Mráz (Ryška), 44. Braha (Popovský)

Bojovné a vyrovnané utkání, které nabídlo aktivitu na obou stranách, rozhodla až závěrečná třetina. Chvílemi až přehnané emoce museli rozhodčí mírnit, ale naštěstí se to obešlo bez větších trestů. Hodonín táhnul za výhrou dvougólový střelec Kryštof Koštuřík a to i přesto, že neproměnil trestné střílení.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - TROOPERS C 4: 5 (2:2, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. a 26. Koštuřík (na druhou Hrdina), 4. Hrdina (Příkaský F.) 41. Hrdý

Po druhém gólu v úvodu utkání a poměrně snadném vedení 2:0 to vypadalo na vcelku jasnou záležitost florbalistů z Hodonína. Bohužel nezkušenost a laciné chyby vedly k obdrženým brankám, a i přes jasnou převahu, se z utkání nepodařilo vydolovat žádný bod. Střelecky se opět dvakrát prosadil Koštuřík, ale ani jeho branky na bodový přísun nestačily.

Komentář trenéra Martina Slabého:
Škoda, druhé vítězství jsme měli opět na dosah. Podařilo se nám o trochu zlepšit obranou hru a hlavně hru na útočné polovině. V obou zápasech jsme byli lepší, takže v tomto směru spokojenost. Jen musíme zápasy dotahovat do vítězného konce.

STARŠÍ ŽÁCI "A"

Starší žáci "A" prohráli v dramatickém zápase s Panthers Otrokovice a následně utrpěli tvrdou porážku od Bulldogs Brno.

V prvním zápase čelili Panthers Otrokovice, utkání se neslo ve vyrovnaném duchu až do samotného závěru. Bohužel pro Očov, v závěrečných momentech utkání podlehli Otrokovicím těsným rozdílem 6:5. Klíčovým momentem, který měl na výsledek značný dopad, byla řada zbytečných vyloučení, jež tým stály cenné tři body. Tento zápas již sám o sobě byl pro tým ŠSK Očov Hodonín náročným soustem, avšak následující střetnutí s Bulldogs Brno přineslo ještě větší zkoušku.

Utkání začalo slibně, když se Očov prezentoval solidním výkonem v úvodních minutách. Ale co bylo počáteční nadějí, rychle se změnilo v noční můru. Bulldogs Brno zahájili nezadržitelnou ofenzivu, která vyústila v katastrofický výsledek 12:0 ve prospěch Brna. Závěrečná třetina utkání s Bulldogs Brno přinesla pokus o zvrat, kdy se tým ŠSK Očov Hodonín rozhodl pro hru v šesti hráčích. Tento strategický tah měl potenciál změnit průběh hry, avšak nedostatečná koordinace a přesnost přihrávek znemožnily realizaci jakýchkoliv šancí. Nedostatek efektivní komunikace a týmové spolupráce byl zřejmý a v konečném důsledku přispěl k demoralizující porážce.

Tento víkend byl nepochybně těžkou lekcí, která odhalila slabiny jednotlivců. Zbytečná vyloučení a nedostatečná týmová spolupráce byly klíčovými faktory, které vedly k nepříznivým výsledkům. Tým se nyní musí zaměřit na analýzu chyb a práci na zlepšení komunikace a disciplíny na hřišti, aby se v budoucích zápasech vyvaroval podobných situací. Děkujeme rodičům za podporu.

STARŠÍ ŽÁCI "B"

Dne 17. února 2024 se naši strži B vydali na turnaj do Sportovního centra Blučina. V tomto herním dnu se utkali s týmem Aligators a s týmem Florbal Hodonín.

V prvním zápase se naši strži B utkali s týmem Aligators. Odehrálo se vášnivé florbalové utkání. Fanoušci se sešli s nadějí na vyrovnaný zápas, avšak vítězství nakonec připadlo družstvu Aligators, které si odvezlo vítězství s konečným skóre 5:1. První třetina začala dynamicky, přičemž tým Aligators předvedl dobrý výkon a rychle si vypracoval náskok. S přesnými střelami a dobrou taktikou se jim podařilo skórovat třikrát, čímž si zajistili vedení 3:0. Naši strži B se snažili odpovědět útokem, ale jejich snahy byly marné, a tak skončila první část utkání ve prospěch Aligators. Druhá třetina pokračovala podobným scénářem. I přes úsilí našich hráčů se jim nepodařilo překonat pevnou obranu soupeře a protihráči tak navýšili svůj náskok na 4:0. Poslední třetina znamenala pro náš tým poslední šanci na otočení zápasu. Sice se jim podařilo vsítit jeden gól, ale Aligators odpověděli dalším gólem, čímž potvrdili svou převahu na hřišti. Konečný výsledek 5:1 byl odrazem výkonu obou týmů. I přes porážku mohou strži B najít pozitiva v jejich výkonu a poučit se z chyb pro budoucí zápasy.

Ve druhém napínavém utkání s Florbalem Hodonín se naši fanoušci dočkali skvělého výkonu našich hráčů. Srdce všem zaplesala radostí, když se našemu týmu podařilo porazit svého soupeře. První třetina začala svižně a oba týmy se snažily získat převahu. Nicméně to byli naši hráči, kdo se chopil iniciativy a svou dobrou hrou si vypracoval náskok 1:0. Poučení z minulého zápasu, zkušenost a přesnost hráčů se stala klíčem k ovládnutí prvního dějství. Druhá třetina pokračovala v podobném duchu, přičemž strži B náskok ještě navýšili. S dalšími dvěma góly si vybudovali pohodlný náskok 3:0, což dávalo Florbalu Hodonín těžký úkol, pokud chtěli zvrátit osud zápasu. Nicméně, třetí třetina přinesla dramatický obrat. Tým Florbal Hodonín se nevzdal a začal útočit s větší odhodlaností. Jejich snaha byla odměněna dvěma brankami, které snížily náš náskok na pouhý jeden gól. Naši hráči však neztráceli hlavu a dokázali udržet krok. Nakonec si udrželi i své vedení a po zásluze slavili vítězství s konečným skóre 6:2.

Děkujeme všem rodičům za skvělou podporu našeho týmu z hlediště. Také děkujeme za odvoz a dovoz hráčů na florbalové utkání.

ELÉVOVÉ

Poslední sobota byla ve znamení domácího turnaje obou družstev Elévů, a zejména družstvo RED na dopoledním turnaji domácí palubovku takřka dokonale využilo.

V prvním zápase naše družstvo čekal jediný mimobrněnský tým, a to FBC Slavkov. Od začátku jsme na hřišti jednoznačně lepší a naši převahu se nám daří promítnout i do skóre. Výrazně vedeme a z rytmu vypadneme pouze na malou chvilku, kdy se soupeři daří korigovat skóre. Závěr si dobře pohlídáme a první výhra v poměru 8-4 je naše.

Ve druhém zápase se potkáme s brněnskými Hornety, kterým máme co vracet. Od začátku hrajeme velice dobře, soupeře zatlačíme před jeho bránu a utkání rozhodujeme v podstatě již v jeho první půlce. Soupeři opět dovolíme pouze korekci skóre, a připisujeme si druhou výhru, tentokrat 6-3.

I ve třetím zápase proti Bulldogs Brno máme výborný začátek, opět se dostáváme do rychlého vedení a do konce zápasu ho již nepustíme. Tento zápas byl velice vyrovnaný a pro nás byl herně nejlépe odehraný za celou dosavadní sezónu. Všichni na hřišti odevzdají maximum, velice dobře hrajeme dopředu, ale i obrana je pevná, zezadu to jistí skvělý Adam. Vyhráváme zaslouženě 4-2.

V posledním zápase nás čekal rovněž neporažený a velice dobře hrající Hattrick Brno. To, co se nám dařilo ve třech předchozích zápasech se nám nyní nedaří a soupeř nás zaskočí gólem již po deseti vteřinách. Hra je vyrovnaná, bohužel je rozdíl v proměňování šancí, kde je soupeř lepší. Nám se podaří pouze snížit jeho náskok a zápas prohráváme 6-3.

Na klucích je vidět velké zklamání, k tomu odehrát domácí turnaj bez porážky chybělo kousek. Avšak po herní stránce byl turnaj nejlepší, jaký se nám letos podařilo odehrát. Bojovnost, plnění pokynů, velmi dobrý pohyb a proměňování šancí udělalo radost nejen nám trenérům, ale i početnému a celý turnaj velmi dobře fandícímu publiku z řad rodičů, za což jim patří velký dík.

Odpolední část sobotního turnaje patřila našemu družstvu BLUE. Tým byl skrz zranění a nemoc oslabený o řadu hráčů, doplněný o hráče z přípravky a posílen o jednoho hráče z týmu RED. Tento tým se postupně utkal s Florbalem Hodonín, Sokolem Strážnice, Břeclav a Lanžhot.

Bohužel výsledkově se nám v těchto zápasech vůbec nedařilo, na druhou stranu pro některé hráče se jednalo o jejich první turnaj. Některým se podařilo vstřelit svoji první branku, zlepšení u dalších hráčů a hráček bylo rovněž znatelné a zejména v posledních dvou zápasech se nám podařilo několik pěkných kombinací a individuálních akcí. Odpolední turnaj nám ukázal, na čem je potřeba na trénincích zapracovat a věříme, že další turnaj bude herně i výsledkově lepší.