Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín
117_20240125_010047.jpg

Béčko mladších žáků vítězilo v Břeclavi.

Navzdory plánovanému programu odehráli o uplynulém víkendu své turnaje v plném rozsahu jen týmy přípravky a mladší žáci "B". Jedno ze dvou plánovaných utkání pak odehráli ještě junioři. Béčko mladších žáků si počínalo bravurně a všechny své zápasy ovládlo. Přípravka se snažila zúročit své dovednosti ve Slavkově, kde získala také další cenné zkušenosti. A junioři si po samostatných nájezdech připsali výhru nad brněnskými Gepardy.

JUNIOŘI

Junioři v okleštěné sestavě otočili duel proti Gepardům.

Pouze 8 hráčů do pole a jeden brankář se minulou sobotu vydali do Otrokovic ke svému jedinému utkání. Soupeř z Kyjova totiž kvůli nízkému počtu hráčů nedorazil. Dohrávka tohoto utkání se bude řešit v následujících dnech.

V souboji proti přesile Gepardů byl Očov zpočátku zakřiknutý. Laciné ztráty míčku a nepřesnosti způsobily, že soupeř vedl po první třetině 2:0. Druhá část začala pro Hodonín dobře. Po menším zámku na útočné polovině se přesnou střelou prezentoval Šimon Hanák a snížil tak na 1:2. Bohužel se při gólové střele lehce zranil, naštěstí však mohl v zápase s lehčím omezením pokračovat. Pak však Gepardi třemi góly za sebou navýšili své vedení na 5:1. Naději na konci druhé třetiny vykřesal přesnou střelou kapitán Antonín Nový. V hale asi málokdo tušil, že tímto gólem začal očovský obrat. Třetí třetina patřila plně Očovu. Hned na začátku snížil Samuel Rozboril na 3:5 a když soupeř ihned odpověděl, tak dva další slepené góly znamenaly snížení na 5:6 a plný návrat do zápasu. Soupeř sice opět ihned odskočil na rozdíl dvou branek, ale následnou přesilovku využil Josef Hojsák a vyrovnání zařídil opět Samuel Rozboril.
V samostatných nájezdech pak tým podržel brankář Jakub Dekař, takže výhru slavil a dva body do tabulky si připsal Hodonín.

Komentář trenéra: Neskutečné odhodlání a bojovnost. Proti velké přesile si tým počínal skvěle. Kluci ukázali, že v sobě mají velkou sílu, když se nevzdali ani za stavu 1:5 a zápas otočili. Přestože bylo z naší strany spousta nepřesností, tak se nám díky přístupu a proměňování šancí podařilo dovést zápas do vítězného konce. Všichni zúčastnění a rodiče zaslouží pochvalu.


MLADŠÍ ŽÁCI "B"

Béčko mladších žáků odehrálo další serii zápasů v rámci Jihomoravské ligy mladších žáků.

V prvním utkání jsme nastoupili proti Gullivers B. Zápas rozhodly zkušenosti, které byly na naší straně a zaslouženě jsme vyhráli 11:0.

Druhý zápas proti Florbalu Hodonín byl taktéž v naší režii a soupeře prakticky ve hře držel jen skvěle chytající golman. Proti Florbalu Hodonín jsme si připsali výhru 6:3.

Ve třetím zápase proti Sokolu Břeclav se náš tým potýkal zejména s neproměňováním šancí, díky tomu nechával soupeře ve hře o dobrý výsledek. I přes okolnosti provázející druhou půlku v podobě oslabení 3 na 5 a dvou smolných vlastních branek, vyhráváme zaslouženě 6:3.


PŘÍPRAVKA

Přípravka se vydala na první turnaj v novém roce do Slavkova, kde posbírala další zkušenosti. 

Tým RED

Na prvním turnaji v novém roce se nám ukázal pokrok po půlce sezóny, ale zároveň i to, co je potřeba pilně trénovat a zdokonalovat. V každém zápase jsme ukázali chuť po výhře a chuť dávat góly. V zápasech jsme většinou byli v pozici výherce, ale okusili jsem i chuť porážky. V zápasech jsme ukázali dominanci na míčku a při střelbě jsme málokdy chybovali. Utkali jsme se s týmy FBC SLAVKOV black, K1 Florbal Židenice U9 Blue, FBC Valtice a Florbal Hodonín. Ve 3 zápasech naši tygři zvítězili a pouze 1 zápas prohráli o pouhý gól.

Tým BLUE

Tým se postupně utkal s F.A.T.R. Dubňany, Aligators, FBC Slavkov a nakonec s Troopers. První dva zápasy se nám vůbec nepovedly, soupeři byli mnohem více aktivní a chvílemi to vypadalo, jako kdybychom se za tu dobu, co trénujeme, nic nenaučili. Ve druhé polovině druhého zápasu jsme ale vstřelili pár gólů, které nás “probraly” do následujících zápasů. Na třetí a čtvrtý zápas už se dalo dívat. Dali jsme spoustu gólů a objevovali se tam i pěkné kombinace. 

Všem rodičům děkujeme za podporu z hlediště a hráčům za bojovný výkon.