Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Béčko starších žáků přivezlo z Valtic 6 bodů.

O víkendu si zahráli dorostenci, béčko starších žáků i oba týmy mladších žáků. Dorostenci odehráli dvě kvalitní utkání v Kyjově. V tom prvním proti Slovácku jasně dominovali, druhé utkání proti domácímu týmu ztratili v samostatných nájezdech. Béčko starších žáků ve Valticích ovládlo oba své zápasy. Mladší žáci si zahráli v Hodoníně, nejprve v sobotu béčko, které přehrálo soupeře z Břeclavi i hodonínského rivala Florbal Hodonín. V neděli pak áčko nejprve porazilo brněnské Gepardy a následně dvakrát těsně podlehlo ostatním brněnským soupeřům, Židenicím a Hattricku.

DOROST

První zápas proti Slovácku se proměnil v ukázku florbalové kvality, kdy očovští dorostenci nedali svému soupeři šanci a zvítězili s přesvědčivým skóre 11:0. Tento zápas nejenže odstartoval skvěle nedělní turnaj, ale také nastavil vysoká očekávání pro nadcházející zápas.

Druhé utkání proti Kyjovu přineslo to, co fanoušek florbalu rád vidí. Zpočátku se zdálo, že špatný úvod a série nepříznivých chyb značně narušily game plan. Tyto nezdary zanechaly očovské dorostence v nevýhodě, a tak se zbytek zápasu nesl ve znamení snahy dohnat ztracené góly. Když už to vypadalo, že všechna snaha může být marná, Očovští se nevzdali. Zuby nehty bojovali až do posledních momentů zápasu, kdy se jim podařilo nemožné – otočit zdánlivě prohranou bitvu ve svůj prospěch. Vítězství bylo na dosah ruky, až do chvíle, kdy v závěrečných vteřinách Kyjov dokázal vyrovnat. Tento moment přinesl spoustu frustrace, smíšené pocity a prohrané nájezdy.

Z těchto zápasů plyne jasné ponaučení pro hráče i trenéry - úspěch se nerodí v komfortní zóně. Tento turnaj odhalil, že pro další rozvoj a zlepšení musí očovští florbalisté zintenzivnit své tréninky, zvyšovat tempo a pracovat na eliminaci chyb, aby byli lépe připraveni na kvalitní soupeře, které florbal přináší. Děkujeme rodičům.

STARŠÍ ŽÁCI "B"

Dne 10. 3. 2024 se naši Strži B vydali na SH Valtice, kde odehráli dvě utkání, a to s týmem TJ Sokol Lanžhot a s týmem FRC Mikulov.

V prvním utkání se Strži setkali s TJ Sokol Lanžhot. První třetina začala s vervou a aktivitou ze strany obou týmů, ale brzy se ukázalo, že naši Strži jsou v této hře neporazitelní. Rychle si získali kontrolu nad míčkem a zahájili skórování. S úspěšnými kombinacemi a precizními střelami skončila první třetina skvělým výsledkem 5:0 pro náš tým. Do druhé třetiny vstoupil protihráč s odhodláním snížit náskok našeho týmu. Ačkoliv se jim podařilo vsítit jednu branku, naši Strži opět ukázali svou sílu a vedení si udrželi. První branka této části utkání padla od našeho hráče, načež odpověď přišla od protihráče poměrně rychle. Nicméně naši Strži si vsítili další tři góly, což znamenalo, že tato třetina skončila 4:1 ve prospěch našeho týmu. Poslední třetina zůstala v duchu naší převahy. I přesto, že se TJ Sokol Lanžhot snažil bojovat alespoň o snížení výsledku, byly jejich snahy zmařeny naší obranou. Skóre této třetiny se zastavilo na čísle 2:0 opět ve prospěch našeho týmu, přičemž jedna z branek padla do vlastní branky ze strany protihráče. Celkový výsledek zápasu tedy byl jasným vítězstvím našich Stržů B se skóre 11:1.

V dalším utkáni se naši Strži setkali s týmem FRC Mikulov. První třetina začala ve znamení aktivního útoku ze strany našich Stržů. Brzy se jim podařilo otevřít skóre a vést 1:0. Když pak jeden z hráčů FRC Mikulov nechtěně skóroval do vlastní branky, Strži se ujali vedení 2:0. Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu. Naši Strži pokračovali v tlaku a jejich nasazení se brzy vyplatilo, když dokázali opět navýšit svůj náskok na 3:0. Nicméně FRC Mikulov se nevzdával a zlepšil své útoky. Díky svému úsilí se jim podařilo snížit na 3:1. Napínavá třetí třetina přinesla obrat. FRC Mikulov vstoupil do hry s obrovským nasazením a vstřelil dvě branky za sebou, čímž srovnal skóre na 3:3. Strži však nechtěli ztratit své vedení a okamžitě odpověděli brankou, která je opět posunula do vedení 4:3. Avšak FRC Mikulov neztrácel nervy a přidal další dva góly, čímž obrátil zápas ve svůj prospěch a posunul se do vedení 5:4. Naši Strži se nevzdávali a dokázali ještě jednou vyrovnat na 5:5. Závěrečné minuty byly napínavé a plné dramatu. Naši strži dokázali ještě dvěma brankami posunout výsledek na 7:5 ve svůj prospěch, čímž si zajistili vítězství v tomto vyrovnaném utkání.

Děkujeme opět také všem rodičům, kteří přivezli a odvezli naše hráče na toto utkání a děkujeme jim také za skvělou atmosféru a povzbuzování v hledišti.

MLADŠÍ ŽÁCI "A"

Mladší žáci A se dočkali prvního domácího turnaje na SH Teza Hodonín.

V prvním utkání proti Gepardům bylo vidět plno pohledných akcích. Dařilo se nám velmi dobře hrát 1na1 v obranné třetině hřiště. Utkání bylo z naší strany povedené.

Druhý zápas proti Židenicím nám nevoněl. Soupeř nám naordinoval styl, který nám dlouhodobě nevoní a neumíme proti němu hrát. V zápase bylo vidět spousta soubojů. Nakonec jsme si v tomto utkání připsali těsnou porážku.

V posledním utkání nás čekal velmi dobře technicky připravený Hattrick. Od nás nejslabší utkání na turnaji. V utkání jsme dělali velké množství individuálních chyb, které soupeř často trestal. Soupeř si zaslouženě připsal výhru 5:4.

Pokud nás florbal baví, dokážeme porazit kohokoliv, pokud se nám však v utkání nedaří, vzdáme to v hlavách a dějí se poté věci, které jsme viděli proti Hattricku. Našim neustálým problémem je naše hlava, s kterou v průběhu zápasu neumíme pracovat. Musíme se v zápasech soustředit pouze na náš vlastní výkon, nikoliv na výkony rozhodčích nebo výkony spoluhráčů, to jsou aktuálně věci, které nás nejvíce sráží dolů. Jsme také rádi, že máme možnost hrát zápas, který byl k vidění proti Židenicím. Přesně tyto zápasy aktuálně potřebujeme. Čeká nás ještě velký kus práce.

Děkujeme rodičům za podporu.

MLADŠÍ ŽÁCI "B"

Mladší žáci B odehráli na domácí palubovce netradičně 2 zápasy.

V prvním zápase jsme sehráli bitvu o Hodonín proti Florbalu Hodonín. Bohužel aktivní florbal chtělo hrát jen jedno družstvo. Druhé družstvo vsadilo na pasivní obranu a nahazované míčky. Z naší strany se jednalo o velmi dobré utkání. Na hřišti jsme si plnili všechny principy, které máme v naší hře nastaveny. Podařilo se nám také velmi dobře zareagovat na pasivní hru soupeře, který hrozil pouze z rychlých brejků, které pramenily z naší aktivní hry na útočné polovině. Musíme vyzdvihnout skvěle chytajícího golmana Hypla, který soupeře držel v zápase až do poslední vteřiny. Z naší strany dobře zvládnuté utkání, které jsme dotáhli do vítězného konce.

Druhý zápas proti Břeclavi nám sedl. Rychle jsme šli do tříbrankového vedení, na což reagoval soupeř brzkým oddechovým časem. Ani oddechový čas nás nezastavil a pohodlně jsme si dokráčeli pro vysokou výhru.

Hodnocení obou zápasu je pozitivní. Naše béčko má vzestupnou tendenci, a to nás těší. Každým dalším zápasem vidíme u hráčů obrovské zlepšení. Jsou však stále věci, na kterých musíme ještě zapracovat.