89_20230523_205612.jpg

Další víkend, další zlato. Elévové ovládli Gullivers Cup.

Uplynulý víkend patřil Elévům, respektive výběru B12. Povedlo si jim dosáhnout mimořádného úspěchu na brněnském turnaji O pohár starosty Sokola Brno 1. V průběhu celého turnaje nenašli přemožitele a zaslouženě zvedli nad hlavu pohár pro vítěze.

VÝBĚR B12

Týden po velkém úspěchu kategorie B11 na PFC v Praze přichází další výrazný úspěch pro očovské barvy. Tentokrát se o to postarala kategorie B12, která o víkendu bez porážky ovládla turnaj O pohár starosty Sokola Brno 1 neboli Gullivers cup.

V sobotu byly na pořadu zápasy v základních skupinách. Jako první se nám do cesty postavil tým z brněnských Židenic. Zápas byl od začátku jednoznačný, střelecká i herní převaha se promítla i do skóre, které bylo na konci jednoznačné v poměru 13:2 pro náš tým.

Druhým soupeřem byl tým SK JeMoBu neboli společný tým města Jemnice a Moravských Budějovic. Na začátku mírné rozpaky, kdy necháme soupeře dorovnat stav na 4:4, aby vzápětí přišla smršť našich branek a jednoznačný výsledek 16:5.

Dalším týmem, který nás v základní skupině čekal byl SK K2 Prostějov. I v tomto zápase se nám podařilo vstřelit poměrně hodně branek. Od začátku zápasu jsme si drželi vedení a soupeři jsme dovolili pouze korigovat stav zápasu na konečných 10:5.

Před posledním zápasem proti Troopers bylo jasné, že i remíza by nám stačila na vítězství v základní skupině. Zápas jsme začali aktivně, dařilo se nám držet na míčku a vstřelit dvě branky. Ale jakoby nás tento stav uspal, a dovolili jsme soupeři srovnat stav. Následně jsme si vzali vedení zpět, ale soupeř i díky naší nedůrazné hře v obraně obrátil třemi brankami stav ve svůj prospěch, a po první půlce vedl 5:3. První komplikace na turnaji pro náš tým, stáhli jsme hru jen na dvě trojice, tlačili jsme se za vyrovnáním, což se nám podařilo bravurně proměněným nájezdem. Obracíme skóre na 6:5 pro nás, a i přes závěrečný nápor soupeře vítězíme i v posledním zápase základní skupiny.

Základní skupina nám ukázala, že naší nejsilnější zbraní je útok, konkrétně naše střelba. Naopak jsme zjistili, že musíme zapracovat na obraně, na pomoci při blokováním střel a na lepším napadání. Zaváhání jako v posledním zápase skupiny by se nám v nedělním play-off nemuselo vyplatit.

Nedělní program začal předkolem play-off, ve kterém se rozhodlo o našem dalším soupeři.

Nakonec jsme se potkali se slovenským týmem Galaktikos Bratislava. Velice nepříjemný soupeř, dlouho byl zápas vyrovnaný, nakonec se nám ho bojovností a velkou snahou podařilo vyhrát v poměru 8:4.

Dalším týmem v cestě k bojům o medaile byl FBS Olomouc. V zápase jsme sice jako první inkasovali, ale dál už to bylo o něčem jiném. Rychle skóre obracíme a přidáváme v rychlém sledu několik dalších branek. Díky naši dobré hře se zápas stává jednoznačným, skóre končí na stavu 9:2 a je jasné, že budeme bojovat o medaile.

V semifinále nás čeká brněnský tým Hornets. Ti dostávají svému sršnímu názvu, jsou nepříjemní, jsou všude, důrazní a koušou. Na nás to ale nestačí. Opět vynikající produktivita našich hráčů podpořená obranou znamená vítězství 8:5 i nad tímto velice těžkým a nepříjemným soupeřem.

Můžeme se těšit na finále, nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Bez zaváhání se nám podařilo projít jak základní skupinou, tak následným play-off. Žádný jiný tým nenastřílel tolik branek jako my. Navíc v dovednostní soutěži střílení na branku s plachtou a bodovanými otvory se v první desítce po prvním dnu umístilo hned 6 našich hráčů! Nakonec se Tobiáš Pitzinger umístil na krásném 3. místě a 4 další hráči byli v desítce. I to značí, že ve směru dopředu nám to jde na jedničku.

Je tady finále. V něm jsme se potkali s domácím pořádajícím klubem Sokol Brno 1 EMKOCase Gullivers. Potkává se nejlepší útok a nejlepší obrana. Gullivers mají za 7 zápasů pouze deset obdržených branek. Dokáže si náš útok poradit s guliveří obranou a zejména s jejich brankářkou?

Zápas začínáme aktivně a brzo se dostáváme do vedení. Soupeři se záhy daří srovnat, ale vzápětí si bereme vedení zpět a do konce zápasu ho již neztratíme. Vynikajícím výkonem v obraně, kdy se nám daří blokovat spoustu střel, rychlým přístupem k rozehrávajícím hráčům, což soupeři dělá velké problémy a v neposlední řadě opět vynikající produktivitou, vyhráváme tento finálový zápas v poměru 9:4. Podařilo se nám dát v jednom zápase Gulliverům takřka tolik branek, jako ostatním týmům v 7 zápasech.

Velký úspěch našich Elévů!

Přebíráme krásný pohár pro vítěze, slavíme tento úspěch sprchou šampaňským a jako bonus získává Ondra Labaj cenu pro nejlepšího hráče turnaje.

Krásný a náročný víkend je u svého konce. Děkujeme všem hráčům za bojovnost, snahu a chuť se poprat o vítězství. Velké poděkování opět směřuje do řad rodičů, vaše povzbuzování bylo slyšet a kluky hnalo dopředu. Tak zase za rok při obhajobě?