100_20230926_221209.jpg

Do sezony již vstoupili také muži, dorost a mladší žáci.

Nová sezóna již začala také pro muže, dorostence a mladší žáky. Áčko mužů vydřelo po prvním prohraném utkání v tom druhém alespoň výhru po samostatných nájezdech. Podobně si vedli dorostenci, kteří první zápas prohráli, následně si však již připsali výhru za 3 body. Lépe zahájilo sezónu áčko mladších žáků, kteří nezaváhali a ovládli všechna tři utkání. Béčko mladších žáků si připsalo vítězství, remízu i prohru, nutno podotknout, že v oslabené sestavě doplněné elévy, pro které to byla premiéra na velkém hřišti.

MUŽI "A"

Nepovedený start do sezony mají za sebou muži, v Bojanovicích nebyli stoprocentní.

O uplynulém víkendu zahájila sezonu i mužská část. Na turnaj se družina mužů odebrala do vedlejších Dolních Bojanovic. Na turnaji se střetla s týmem Gepradů a Aligátorů. Muži na místo dorazili v kombinované sestavě s juniory, pro které je úkolem se zapracovat do týmu mužů.

Zápas s Gepardy mohl začít, pro jejichž tým to byla rovněž premiéra v této soutěži. Utkání nebylo zrovna vizitkou ukázkového florbalu, hodně se běhalo nahoru a dolů a trvalo, než se hra místy uklidnila. Soupeř mužům však nesedl, nedařilo se držet hru na míčku, časté ztráty při zakládání útoku a poté dlouhé bránění. Utkání nakonec skončilo jednogólovým rozdílem ve prospěch soupeře a to 3:4.

Druhé utkání bylo proti soutěží zkušeným Aligátorům, to však nebylo na hřišti znát, a tak ani v tomto případě nešlo o reklamu na florbal. Ze strany mužů se výkon zlepšil, bylo to zároveň tím, kolik toho tým Aligátorů dovolil. Po turnaji se dají spíše počítat ztráty mezi zraněnými než pozitiva, se kterými by se dalo pracovat. Zápas se podařilo otočit v náš prospěch až po samostatných nájezdech, které byly také spíše přehlídkou zmaru.

Do dalších zápasů je nutné přidat, soupeři budou lepší, ale vyrovnaní a hratelní, teď je na naší straně, jak se s tím poperem.


DOROST

Dorost má za sebou první turnaj v sezóně. Bohužel nedopadl úplně dle našich představ, musíme zabrat. 

Prohra s Dubňany je pro tým Očova motivace pro daleko větší práci na trénincích, aby se takové herní výpadky už neopakovaly. První třetina probíhala v naší režii, jen chybělo více gólů. Do druhé třetiny jsme tak vystoupili za stavu 1:0 pro tygry. Pak nastala noční můra diváků, trenéra i hráčů, Dubňany vstřelily tři branky a padla na nás deka. Tu jsme dokázali nadzvednout ve třetí třetině, kde jsme si připsali přibližně 25 střel, ale ani jeden gól. Produktiva nás stala body. Musíme se zlepšit. 

Druhý zápas se po čekání, až půjde elektřina, nakonec odehrál. Břeclav jsme přehráli, a dokázali zvítězit. Předvedli jsme hru, která týmu jako je Očov, náleží. 

Příště nás čeká dlouhá cesta do Vsetína, kde narazíme na našlapaný Vsetín a Kroměříž. 

Děkujeme rodičům za skvělou atmosféru a pevné nervy.


MLADŠÍ ŽÁCI "A"

První zápas proti Znojmu - výhra 4:3. Vyrovnaný zápas, který jsme po nevyužitých 100% šancích a s nejistou obranou, kdy nás ale podržel brankář svými dobrými zákroky, naštěstí dotáhli do vítězného konce. 

Druhý zápas proti Židenicím - výhra 12:4. Po rychlém vedoucím góle ve 4. vteřině zápasu jsme pokračovali v dobrém výkonu, kdy jsme po promíchání sestavy v poklidu dohráli zápas. 

Třetí zápas proti Troopers - výhra 6:4. Ve vyrovnaném zápase jsme se prezentovali aktivní hrou v obraně a množstvím šancí. Vítězství jsme však potvrdili až gólem do prázdné branky. 

První turnaj nám ukázal, na čem musíme zapracovat.


MLADŠÍ ŽÁCI "B"

První letošní turnaj pro družstvo mladších žáků "B" se uskutečnil ve sportovní hale v Blučině. Už před turnajem bylo jasné, že bude družstvo skrz velkou marodku doplněné o elévy, pro které to bude první turnaj na velkém hřišti. 

První zápas nám postavil do cesty tým Sokolu Lanžhot. V první půlce byli naši kluci jednoznačně lepší, soupeř nám nestíhal, bohužel naší neschopností proměnit vytvořené šance byl výsledek pouze 3:2. Kdyby byl výsledek o 5 branek pro nás lepší, bylo by to přesnější vyjádření dění na hřišti. Bohužel není a soupeř toho ve druhé půlce využil. Byl nepříjemný, začal se dostávat do šancí a bohužel je proměňovat. Najednou bylo skóre 4:6 a měli jsme co dělat, aby se nám podařilo uhrát alespoň remízu. 

Ve druhém zápase nás čekal tým Aligators Green. Od první minuty nás soupeř zatlačil, ve dvou hráčích napadal naši rozehrávku a zejména lajna složená z elévů měla s touto hrou velké problémy. Soupeř se dostal do dvoubrankového vedení, dařilo se nám snížit, ale bohužel slabší část hry těsně před koncem první půlky znamenala další tři branky v naší síti. Ve druhé půlce se nám povedlo obraz hry vyrovnat, dostali jsme se do několika slibných šancí, bohužel jejich proměňování bylo velkým problémem, a stálo nás to lepší výsledek. Soupeř se uklidnil využitým trestným střílením a v samotném závěru přidal ještě jednu branku. 

V posledním zápase jsme se utkali s naším rivalem v podobě dubňanského týmu F.A.T.R. Soupeř hrál pouze v 6 hráčích, ale nedal nám nic zadarmo a dlouho s námi držel krok. V první půlce jsme proměnili dvě šance a vedli dva - nula. Hned z prvního útoku ve druhé části soupeř snížil, a v půlce se mu dokonce podařilo vyrovnat. Naštěstí se nám podařilo opět strhnout vedení na naši stranu a postupně ho navyšovat až na pět - dva, soupeř ještě jednou snížil, ale uklidnili jsme se šestým gólem a výsledek udrželi do konce zápasu. 

Co nám tento turnaj ukázal? Že i mladší kluci z řad elévů se můžou prosadit na velkém hřišti. Pokud budeme dodržovat taktiku, hrát aktivně na míčku, můžeme hrát proti každému soupeři. Pokud si ale budeme na hřišti dělat co chceme, máme problém i proti soupeři hrajícímu v šesti lidech. Hlavní slabinou dne bylo proměňování šancí. V prvním zápase nás to stálo dva body, ve druhém šanci na lepší výsledek, naštěstí ve třetím se nám to podařilo prolomit. 

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a podporu z hlediště.