Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Dorost postoupil do Final Four dorostenecké ligy, starší žáci do finále Orelské ligy.

Dorostenci mají za sebou poslední turnaj základní části, po které postupují z 2. místa na finálový turnaj soutěže. Svoji kvalitu potvrdili také starší žáci v Orelské florbalové lize, v níž postoupili do finále. Áčko mladších žáků zvládlo v Brně všechna tři náročná utkání. Béčko mladších žáků sehrálo vyrovnaná utkání v Lužicích.

DOROST

Svěřence trenéra Vlastika Šindlera čekal v neděli velmi ostrý test kvality. Dorostenci se na posledním turnaji základní části střetli na domácí půdě haly TEZA s nejsilnějšími možnými soupeři ligy – s Aligators a Bulldogs Brno.

První zápas proti Aligators se hned od samého začátku vyvíjel velmi aktivně, hrálo se ve vysokém tempu, golové šance tvořily oba týmy. Brankáři však předváděli dechberoucí zákroky a tak v první třetině gól nepadl. Druhou třetinu kluci zahájili v oslabení, florbalové štěstí stálo při nich a hra dál pokračovala bezgólově. Při jednom z našich rychlých protiútoků musel soupeř „zatáhnout za ruční brzdu“ a fauloval. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které proměnil „za odměnu“ sám faulovaný hráč, 1:0 pro Očov. Bohužel se pět minut poté našim nešťastným vlastním gólem skóre srovnalo. I celá poslední třetina se hrála aktivně v rychlém tempu, kluci kontrolovali ofenzivu a byli aktivní v defenzivě. Snažili se soupeři nenechat žádný volný prostor, ani čas na hřišti, napadali, ale i tak toužebně očekávaný gól brankovou síť nerozvlnil. K tomu ještě poslední minutu utkání museli ubránit oslabení. Rozhodnout o vítězi musely až nařízené nájezdy. Rozhodující gól vstřelil Rosťa Bolom, a tak velmi vypjaté utkání s Aligators skončilo 2:1 pro Očov.

Druhý zápas proti Bulldogs pro naše hráče nezačal vůbec dobře, soupeř ztrestal naše chyby dvěma rychlými góly už v prvních dvou minutách zápasu, aby pak v jedenácté minutě skóre ještě o další gól navýšil. Následnou naši přesilovku se klukům nepodařilo využít, tak se do přestávky šlo za nepříjemného stavu 3:0 pro Bulldogs. Díky velké motivaci a podpoře, ať už ze střídačky nebo z hlediště, patřila druhá třetina jednoznačně klukům Očova. Zase byli naši kluci zpět ve hře, zvýšeným důrazem před brankou soupeře se jim podařily vsítit čtyři góly do soupeřovy brány a bohužel taky dát i jeden gól vlastní, skóre po druhé třetině tak bylo vyrovnáno, 4:4. Ve druhé minutě poslední třetiny neproměnil soupeř trestné střílení, avšak trestal naše chyby v rozehrávkách a dvakrát skóroval. Zbývalo osm minut do konce utkání na to, aby naši hráči dohnali dvougólové manko, gól se jim však nepodařilo vstřelit ani v přesilovce. Dvě minuty před koncem utkání přišla na řadu hra v šesti bez gólmana. Minutu a půl před koncem kluci snížili na rozdíl jednoho gólu, ale na vyrovnání ani přes závěrečnou bojovnost a snahu nedosáhli. Prohra 5:6 byla hořkosladká.

Ale to nic nemění na tom, že po základní části 2. dorostenecké ligy tým postupuje z 2. místa do semifinále soutěže, kde narazí v neděli 30. dubna v 10:30 na malé hale Vodova na Gepardy. Poté buď sehraje zápas o 3. místo, nebo finále o prvenství v lize.
Na turnaj budeme odjíždět s dvěma cíli – podat co nejlepší výkony v sezoně a turnaj vyhrát. Samozřejmě se těšíme i na pořádnou diváckou kulisu. Tímto Vás zveme.

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci, tentokrát jakožto domácí tým, se opět ukázali v plné síle a vítězstvími potvrdili svoji kvalitu. V rámci Orelské ligy se utkali nejprve s týmem Orel Šlapanice a nakonec také s týmem Orel Dolní Bojanovice.

V prvním utkání se střetli s týmem Orel Šlapanice, který se snažil držet krok s rychlou a přesnou hrou Očova. Nicméně, hráči Očova dokázali navázat na své minulé úspěchy a brzy začali střílet góly. Výsledkem bylo vítězství 18:0.

V druhém utkání se kluci střetli s týmem Orel Dolní Bojanovice, který přijel se snahou domácí tým porazit . Avšak ani tentokrát se jim to nepodařilo. Hráči Očova byli ve výborné formě a s přehledem dokázali vyhrát 8:2.

Diváci byli po utkání spokojení s výkonem týmu. Hráči opět ukázali, že mají velký talent a chtění vyhrávat. V obou utkáních se nám podařilo hrát kvalitní a rychlou hru, což se projevilo na skóre. Je třeba pochválit celý tým za výborný výkon.

Tým Očova tak dokázal potvrdit své postavení a postoupil do finále Orelské ligy.

MLADŠÍ ŽÁCI A

Mladší žáci A odehráli svůj předposlední turnaj na hale Kounicova v Brně. Čekaly je tři těžká utkání.

V prvním zápase jsme narazili na soupeře ze Zlína. Soupeře jsme po celý zápas nepouštěli do souvislého držení míčku a na naši polovinu se podíval jen několikrát za zápas. Vzhledem k tomu, jak dobře jsme plnili zápasové pokyny a k tomu ještě byli velmi efektivní, bylo 10 vstřelených gólů pro soupeře ještě dobrým výsledkem.

Druhý zápas s Hattrickem Brno rozhodl náš velmi dobrý vstup do utkání a přenesení všeho z výkonu prvního zápasu. Soupeře jsme přehráli především rychlými průniky, ze kterých však musíme být daleko produktivnější. Rádi bychom však ještě vylepšili naše souboje 1na1 jak na míčku, tak bez, tak aby vedly k ještě lepšímu založení útoku či zisku míčku po napadání, především bez faulu.

Na třetí zápas s Gullivers Brno jsme se opravdu moc těšili. Těžko říct proč, ale většina zápasů s tímto soupeřem má jasný scénář - náš velmi dobrý první poločas a zároveň ne velmi přesvědčivý výkon v poločase druhém, s velkým tlakem soupeře. Přesně takto by se dal shrnout i tento zápas. Rozhodlo především to, že jsme na góly soupeře i přes souvislou hru pod tlakem dokázali dobře odpovědět gólem, a velká chuť a vůle hráčů v odbráněných posledních minutách.

Za celkové tři výhry jsme rádi, ale především jsme rádi za výkon, jaký jsme předvedli. Až na jeden poločas jsme byli vždy lepším týmem na hřišti. Cílem do dalších turnajů je ještě více omezit ztráty míčku a lépe a jistě kontrolovat přechod do útoku.

MLADŠÍ ŽÁCI B

Mladší žáci B odehráli další velmi vyrovnané zápasy v Lužicích.

V prvním zápase nás čekal soupeř z Hodonína. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný a bojovalo se o každý centimetr na hřišti. Soupeři se však podařilo dát několik rychlých gólů. I přes velmi dobrou pětiminutovku na konci utkání se nám nepodařilo zápas více zdramatizovat. Zápas rozhodly osobní souboje a dravost soupeře. Jsme však rádi, že jsme zápas za stavu 1:6 nevypustili a bojovali jsme až do konce.

Druhý zápas proti Židenicím byl z naší strany povedený. Velmi dobrý nástup do utkání, kdy se nám podařilo dát 2 rychlé góly. Dařily se nám přesně věci, které jsme si nakreslili. Z naší strany velmi slušně odehrané utkání, z kterého jsme si odnesli zaslouženou výhru.

V posledním utkání nás čekal dobře známý Slavkov. Z naší strany se opět jednalo o dobře organizovaný výkon, v kterém se však dá najít pár chyb, na kterých musíme ještě zapracovat.

Celkově se nám výsledkově tento turnaj povedl a můžeme být spokojení. Herně to bylo slabší vinou haly, na které se bohužel florbal hraje těžko a často to sklouzává spíše k plácané místo florbalu.