Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín
106_20231107_221608.jpg

Dorost přivezl z turnaje vytoužených 6 bodů.

Dorostenci konečně překonali smůlu a z turnaje se jim po dvou výhrách povedlo přivést plný počet bodů. Dominovali také starší žáci, kteří si o víkendu zahráli Orelskou ligu. Áčku mladších žáků se proti silným soupeřům povedlo urvat jedno vítězství, béčko mladších žáků, doplněné o elévy, si bez problémů poradilo se všemi svými soupeři. Svůj druhý turnaj má za sebou přípravka, která předvedla, jaký pokrok od září všichni udělali.

DOROST

Dorost pořádal turnaj o víkendu v Kyjově, bohužel Teza a okolní haly byly plné. Pořádaný turnaj se však málem neuskutečnil, jelikož nám nikdo nepřišel otevřít halu. Ještě, že turnaj pískali kluci z řad Kyjova, a klíče sehnali. Turnaj nabral zpoždění, než stihl začít, a to ani nemluvě o tom, že týmy Očova a Slovácka byly promoklé na kost.

Úvodní utkání vyšlo Očovu na jedničku. První třetinu s námi Slovácko drželo krok, ale druhou a třetí část zápasu nám už tým z Uherského Hradiště nestačil. Po dlouhé době 3 body, dočkali jsme se. 

Druhé klání s Kyjovem bylo poněkud složitější, a nebýt místy velké štěstěny, možná bychom byli bez bodu, nebo s jedním. Kyjov kousal, ale nakonec jsme "domácí" tým porazili 6:5. Šest bodů doma, konečně. 

Na další turnaj jedeme za čtrnáct dnů do Blanska. Držte nám palce.

Děkujeme rodičům za podporu.


STARŠÍ ŽÁCI

Dne 5. 11. 2023 se náš tým vydal na Orelskou ligu až do dalekých Nezamyslic. 

V prvním ze dvou zápasů tohoto dne nás čekal soupeř Orel Devět Křížů. Náš tým se od samého začátku pustil do zápasu s velkou chutí a odhodláním. Svou kombinovanou hrou a rychlým útokem si rychle vytvořil náskok v první polovině. Orel Devět Křížů se snažil držet s naším týmem krok, ale nebylo to pro ně snadné. Druhá polovina byla podobná té první. Orel Devět Křížů se snažil o poslední nápor na naše hráče a brankáře, ale náš tým byl stále připravený a odpovídal na jejich útoky dalšími góly. Tento duel byl plný akce, vášně a gólů. Konečný výsledek tohoto zápasu byl 13:4 ve prospěch našeho týmu a naši fanoušci tak mohli oslavovat vítězství. 

Ve druhém zápase se náš tým utkal proti týmu Orel Brno – Bohunice. Náš tým přišel do zápasu jako favorit a svou roli potvrdil hned na začátku. Hra našich hráčů byla dynamická a kombinační, což umožnilo rychle si získat náskok. Zápas byl pozoruhodný pro výbornou práci obrany, která dokázala odrážet útoky soupeře a usnadňovala práci našemu gólmanovi. Zásluhou precizních střel a týmové spolupráce dokázal náš tým během zápasu vstřelit 10 gólů. Protihráč bojoval, aby se v zápase udržel a aby snížil gólový náskok, ale síla a rychlost našich hráčů byla příliš velká. Většina zápasu probíhala na polovině hřiště brněnského soupeře, kde náš tým neúnavně útočil a tlačil se do branky. Soupeřův brankář měl nesnadný úkol bránit svou branku před náporem našich střel, a ačkoliv předvedl několik vynikajících zákroků, nemohl zabránit všem gólům. Nakonec, pár minut před koncem utkání, se protihráč dočkal svého okamžiku slávy, když dokázal vstřelit svůj první gól v zápase. To přineslo radost fanouškům hostujícího týmu, ačkoliv výsledek zápasu byl již jasný. Náš tým tedy nakonec zvítězil 10:1.

Děkujeme všem rodičům a fanouškům za skvělou podporu a atmosféru v hledišti. Také děkujeme rodičům za dovoz a odvoz hráčů na místo utkání.


MLADŠÍ ŽÁCI "A"

Mladší žáci A odehráli první domácí turnaj netradičně v Lužicích. 

V prvním utkání jsme narazili na Bulldogs. Začátek utkání byl z naší strany ospalý a velmi laxní. Buldoci se brzo ujali vedení a utkání po celou dobu kontrolovali. Bohužel nám v zápase nevyšlo vůbec nic. Ve všech aspektech hry byl soupeř jednoznačně lepší a zaslouženě bral v tomto zápase vítězství.

V druhém utkání nás čekal první tým ligy - Troopers. Do utkání jsme vstoupili lépe a dokázali jsme odehrát velmi dobrou první třetinu. Následně bohužel přišel z naší strany výpadek, který soupeř tvrdě trestal. V tomto utkání nás nejvíce srážely individuální chyby, které nás stály zápas.

Poslední utkání jsme odehráli proti brněnskému Hattricku. Do zápasu jsme chtěli vstoupit s tím, že si jdeme zápas užít a spravit si chuť po dvou hořkých porážkách. Konečně jsme se florbalem bavili, hráli jsme uvolněně a na hřišti to šlo znát. V utkání jsme brali zasloužené vítězství. 

Turnaj nám ukázal, že máme stále velké mezery, na kterých je potřeba pracovat, abychom se dokázali rovnat těm nejlepším týmům ligy. Po sérii výher byla možná tato "facka" potřeba a věříme, že nám může jen pomoct. Florbal je kolektivní sport a nelze spoléhat na to, že nám zápasy vyhrají jednotlivci, musíme fungovat jako celek. Spousta práce před námi.


MLADŠÍ ŽÁCI "B"

Pár mladších žáků + pár elévů = devět hráčů a jeden brankář velice dobře hájili očovské barvy pod hlavičkou týmu “mladší žáci B“, dělo se tak o první listopadové neděli v brněnské domácí hale týmu Bulldogs.

V prvním zápas nás čekal tým Sokolu Ivanovice na Hané. Od začátku zápasu svoji dobrou aktivní hrou přikováme soupeře před jeho branku a jen velmi nepřesná koncovka je důvod, proč je soupeř až do konce zápasu ve hře o dobrý výsledek. Skóre zápasu otevíráme šťastnou brankou, kdy si soupeř sám odrazí míček za vlastního brankáře. Následně pěknou střelou přidáváme další gól a zdá se, že to půjde. Opak je pravdou, soupeř snižuje nahozením z půlky. Po dobré kombinaci přidáváme třetí branku, bohužel spousta zmařených příležitostí a naše vlastní branka drží soupeře na dostřel. Bez problému ale výsledek držíme do konce zápasu. Výsledek 3:2 není odpovídající obraz dění na hřišti.

Ve druhém zápase nás čeká domácí tým Bulldogs white, což je čistě dívčí družstvo. Úkol zněl jasně, zlepšit koncovku. A daří se nám to od úvodní minuty. Opět zavřeme soupeře na jeho polovině a v tomto zápase se nám daří šance proměňovat. Zlepšená přesnost střelby přináší ovoce v podobě jednoznačného výsledku 11:1.

V posledním zápase nás čekal tým Atlasu Blansko. Zápas začínáme dobře a daří se nám odskočit do vedení 4:1. Za stavu 5:2 si vybíráme slabší chvilku v zápase a mírnou nedůsledností před vlastní brankou dovolíme soupeři snížit na rozdíl jednoho gólu. Hned ale přebíráme otěže zápasu do vlastních rukou a po pěkných kombinacích a dobré střelbě nakonec vyhráváme 9:5.

Co nám turnaj ukázal? Velice dobré zapojení elévů, výborná práce tří obránců a od druhého zápasu taky dobrou produktivitu útoku podpořenou dobrým výkonem brankáře. To vše při dodržování domluvené taktiky přineslo odměnu v podobě tři vítězství. Na toto vše se budeme snažit navázat na dalších turnajích.


PŘÍPRAVKA

Naši přípravkáři odehráli už 2. turnaj v této sezoně, tentokrát v Křenovicích.

Tým Blue

Na druhém turnaji v sezóně se ukázalo, co jsme stihli natrénovat, ale zároveň i to, co je potřeba pilně trénovat a zdokonalovat dál. V každém zápase jsme ukázali chuť po výhře a chuť dávat góly. V zápasech si hráči vyzkoušeli pozici, kdy tahali za kratší konec provazu a museli dotahovat, ale i pozici týmu, který od začátku nepustil soupeře příliš k míčku. Utkali se s týmy FBC SLAVKOV Red, Aligators Green, FBC Valtice a Florbal Hodonín. Ve 3 zápasech se našim tygrům povedlo zvítězit a 1 zápas prohráli o pouhý gól.

Tým RED

Tým složený z jedné poloviny z úplných nováčků a z druhé poloviny z hráčů, kteří hrají florbal jeden rok, si na turnaji nevedl špatně. I když naše chuť po gólech nebyla tak velká, jak by měla být, bojovali naši malí tygři až do konce, za což jim patří velké díky. Šance jsme si vytvářeli, ale vázla nám finální část. Na tom musíme na tréninku ještě zapracovat. Utkali se s týmy FBC Slavkov Black, Aligators Black, Aligators White a F.A.T.R. Dubňany Škorpioni. Některým se podařilo vstřelit svou první branku na turnaji. Jiní si vyzkoušeli pozici gólmana a zjistili, že to vůbec není jednoduchá práce.

Čeká nás ještě velký kus práce, ale šlo vidět, že někteří už dokázali na turnaji prodat to, co se stihli od září naučit.

Děkujeme všem rodičům za dovoz dětí na turnaj a také za podporu v hledišti.