Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín
86_20230502_211306.jpg

Dorostenci končí sezónu s bronzovými medailemi.

Závěrečný turnaj FINAL FOUR si zahráli předchozí víkend dorostenci. Poté, co byli po základní části na druhém místě tabulky, byla očekávání vysoká. Nakonec se v play-off postup do finále nezdařil. Dorost si odvezl bronzové medaile. Áčko mladších žáků zakončilo sezónu domácím turnajem, na němž si připsalo dvě výhry a jednu prohru. Béčko mladších žáků si na závěr sezóny vybojovalo dvě vítězství na turnaji v Tuřanech. Na tuřanskou halu zavítali také nejmenší tygři a tygřice. Na přípravku čekala nejen poslední utkání sezóny, ale také medaile za všechny pokroky, které od září holky a kluci udělali.

DOROST

Po základní části 2. dorostenecké ligy Jihomoravského a Zlínského kraje skončil tým Očova na 2. místě. Zajistil si tak účast na závěrečném FINAL FOUR, jednodenním turnaji, kde se čtyři nejlépe umístěné týmy ligy potkají v semifinále systémem 1. (Bulldogs Brno) : 4. (Aligators) a 2. (Očov) : 3. (Gepardi Brno). Poražení ze semifinále hrají o 3. místo, vítězové hrají finále. Dílčím cílem týmu bylo, v neděli 30. dubna na malé hale Vodova, porazit Gepardy a zajistit si tak účast ve finále. A jistě to byl cíl dosažitelný, v základní části soutěže Očov Gepardy porazil dvakrát 5:4 a 7:1, jednou nad nimi vyhrál na nájezdy 5:4 a jednou těsně prohrál 4:5. Do bojů se tedy šlo s nejvyššími cíly.

Do zápasu s Gepardy naši kluci vstoupili odhodlaně. Vytvářeli si gólové šance, ale skórovat se jim nedařilo, proti byl gólman soupeře a nepřesná muška našich hráčů. V posledních třech minutách 1. třetiny, zejména po našich chybách v rozehrávce, se podařilo soupeři třikrát po sobě skórovat a tím náš tým zcela odzbrojil. Od té doby byla branka soupeře pro naše kluky zakletá, nedařilo se nic. Konečné skóre 0:9 vyznělo jednoznačně pro Gepardy. Nutno si přiznat, že soupeř byl tentokrát nad naše síly. Kluci nebyli schopní semknout se a působit týmovým pojetím hry, chyběla zodpovědnost jeden za druhého. Náš tým byl zbytečně svázán atmosférou play-off, dělali jsme chyby, které v ligových utkáních neděláme. Na klucích bylo po zápase hodně znát, jak je mentálně bolí to, že prohráli. Co čekat od dalšího utkání v boji o 3. příčku? A to s vítězem základní části ligy, s Bulldogs Brno? To bylo těžké předpovídat. V základní části s Bulldogs tým Očova sehrál pět zápasů a jen dva vítězné.

První polovina 1. třetiny utkání s Bulldogs ještě patřila soupeři, ten si vytvářel spoustu gólových šancí, ale náš gólman Kuba Dekař byl zásadně proti. První gól sice vsítili Bulldogs, ale naši kluci se nevzdávali. Bojovnost v tomto utkání už byla znát, na každý gól Bulldogs očovský tým zareagoval protiútokem a vyrovnávací brankou. Přetahovaná o vítězství, hra se přelévala ze strany na stranu. Celé utkání bylo hodně vyhrocené, ale to už k takovým zápasům patří. Po vyrovnávacím góle Očova na 4:4 v čase 38:23 došlo na vyloučení hráčů obou týmů a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. O půl minuty později vstřelil za asistence Toma Pochylého vedoucí gól Sam Rozboril, 5:4 pro Očov. Posledních šest minut utkání se bojovalo na každém centimetru hřiště, Bulldogs chtěli zvrátit prohru a Očov potvrdit výhru, ale gól už nepadl. Radost našich hráčů a trenérů nebrala konce, odměna v podobě bronzové medaile za celou oddřenou sezonu byla zasloužená. Velké díky všem zúčastněným!!! Třikrát hurá!!! 

Hráči nasbírali v těchto zápasech velmi cenné zkušenosti a zážitky, seznámili se s hrou play-off. Dokázali se i přes první prohraný semifinálový zápas vzchopit, přepnout v hlavách a druhý zápas zabojovat a vyhrát. Prosadit se dokázala i třetí lajna, fungoval týmový duch i spolupráce ve vyhroceném utkání.
Dorostenci Očova sehráli v sezoně 2022/2023 dvacet čtyři utkání. V základní části bojovalo o prvenství v lize patnáct družstev, košovým systémem – tři výkonnostní koše po pěti družstvech, v šesti košových kolech (dvanáct termínů po dvou utkáních). Očovský tým započal svou cestu soutěží ve 2. koši, hned z tohoto úvodního košového kola postoupil do 1. koše a tam se držel celou sezonu. Téměř všechna utkání tak sehrál s nejtěžšími soupeři a nutno podotknout, že s krásnou bilancí sedmnácti výher, dvou výher na nájezdy a pěti proher. Měl i nejvyšší počet vstřelených branek a druhý nejlepší brankový rozdíl (branky vstřelené minus branky obdržené). Dorostence pravidelně doplňovala i lajna starších žáků, která si celou sezónu vedla velmi dobře a tým skvěle držela.

Tuto sezónu nejde zhodnotit jinak, než že byla velmi úspěšná. Pod vedením Vlastika Šindlera, kterému jako trenér golmanů sekundoval Mira Říha, kluci herně a osobnostně vyrostli. Spokojenost je tak na obou stranách. 


MLADŠÍ ŽÁCI A

V sobotu odehráli mladší žáci A na hale Teza v Hodoníně svůj poslední ligový turnaj v sezóně. Pro některé hráče, ale i trenéry, to byl poslední ligový turnaj v kategorii mladších žáků na Očově.

V prvním zápase jsme se střetli s výběrem Troopers. Od začátku byla hra vyrovnaná a oba týmy týmy se v průběhu zápasu přetahovali o vedení. Náš dobrý výkon v řešení akcí na soupeřově půlce však vůbec nebyl podpořen dobrým výkonem, zejména na vlastní půlce při zakládání útoku, kdy jsme zejména v první polovině zápasu vytvářeli nesmyslné chyby a soupeři jsme sami připravili šance pro vstřelení gólu. Ve druhé polovině jsme oproti první řešili přechodové situace mnohem lépe a soupeře jsme do mnoha šancí nepouštěli.

Do druhého zápasu s Otrokovicemi se nám náramně povedl vstup a rychle jsme se ujali vedení. Postupem zápasu na nás začali Otrokovice tlačit jak svým výkonem, tak i slovně, a bohužel jsme si s tím nedokázali úplně poradit. Podobné chování hráčů, jako u tohoto soupeře, do mládežnických zápasů nepatří. Do dalších zápasů si s tím však alespoň budeme schopni lépe poradit. Výhra pro soupeře bohužel znamená vše a my mu ji teda "ze srdce přejeme". Ve druhé půli jsme po většinu času dokázali býti i mnohem aktivnější než soupeř, a za to bych v chtěl hráče vzhledem k vývoji zápasu velmi pochválit.

V posledním zápase jsme se střetli s Hattrickem Brno. Náš výkon v tomto zápase byl v porovnání s ostatními výkony asi ten nejlepší, ale pořád velmi daleko od herní podoby, kterou bychom se chtěli prezentovat. Aktivnímu florbalu chyběla lepší spolupráce obrany s útokem, a k tomu nás pořád sráželi individuální chyby našich hráčů. Vyhrát zápas s týmem jako Hattrick je sice super, ale zápas nám opět ukázal, že máme ještě pořád na čem pracovat, abychom i nadále mohli těmto týmům v dalších sezónách konkurovat.

V rychlém zhodnocení sezóny bychom vzhledem k áčku mladších žáků chtěli zmínit několik věcí. Jsme velmi rádi, že hráče florbal především baví. Individuálně se většina hráčů za sezónu posunula o velký krok dál. Co se týče herního projevu týmu, tak i přesto, že je hodně založen na silných individualitách, tak se nám v průběhu celé sezóny daří prezentovat aktivním pojetím hry s jasným cílem - vytváření rychlých přechodů do útoku s okamžitým ohrožením branky soupeře. V průběhu sezóny jsme se hodně zaměřovali na osobní souboje, aby nám tyto přechody nekončili hned v zárodku. Na tom bezesporu musíme pracovat i nadále. Vzhledem k tomu, že i negativa patří do hodnocení, tak bychom jako menší negativum zmínili přístup k přípravě právě některých hráčů z A-týmu mladších žáků, kdy svým přístupem a slabší docházkou na tréninky velmi brzdili především svůj rozvoj, který měl však v konečném důsledku velký vliv i na zbytek týmu a na jeho výkon na turnajích. Rádi bychom tyto negativní vlivy do dalších sezón, především u sportovně perspektivnějších hráčů, odstranili.


MLADŠÍ ŽÁCI B

Mladší žáci B odehráli poslední 2 zápasy v Tuřanech, které byly v kategorii mladších žáků těmi posledními pro ročníky 2010. 

V prvním zápase jsme se utkali proti Znojmu. V první třetině jsme všem v tuřanské hale ukázali, jak vypadá přehlídka neproměnených šancí. Do druhé třetiny jsme šli s jasným cílem, který se nám postupně dařilo plnit a dostavila se nám odměna v podobě gólů. Po druhé třetině prakticky nikdo nepochyboval, že bychom tento zápas měli prohrát a pohodlně jsme si šli za vítězstvím. 

V druhém zápase nás čekalo domácí družstvo Troopers, které bylo posilněno hráči z A týmu. Zápas nám nabídl spoustu pohledných kombinací a gólů. V zápase se projevily naše zkušenosti a individuální hráčská kvalita, a tak jsme i z tohoto zápasu odcházeli jako vítězové.

Pokud bychom měli zhodnotit celou sezónu, tak jsme s výkony našich mladších žáků velmi spokojení. Jednalo se o nejsilnější B tým, kterým jsme kdy v této věkové kategorii měli. Několik hráčů dostalo šanci i za A tým mladších žáků a rozhodně se neztratili. Pravidelně se nám také dařilo nasazovat spoustu elévů, kteří se v průběhu sezóny stali klíčovýmu pro tým. Máme taky radost, že se nám podařilo posunout hráče, kteří florbal nehrají tak dlouho.

Musíme všechny hráče pochválit, ale stále je ještě na čem pracovat. Děkujeme všem rodičům, kteří nás podporovali v průběhu celé sezóny.


PŘÍPRAVKA

Naši nejmladší tygři si v sobotu odehráli svůj poslední turnaj této sezóny, při kterém si všichni vysloužili medaili, jakožto odměnu za celou sezónu.

Tým RED
Na turnaji jsme porovnali své síly s Brněnským celkem TROOPERS Green, TROOPERS Black, TJ Sokol Brno - Husovice a se Znojemským celkem TJ Znojmo LAUFEN CZ Black. Po prvním vyhraném zápase jsme si mysleli, že máme vyhráno. Z této domněnky nás však vytrhli brněnští TROOPERS, kteří s námi v prvním zápase remizovali, ale v druhém nás s přehledem porazili, což nám dalo jasnou zpětnou vazbu, na čem v příští sezóně musíme zapracovat. Poslední zápas jsme si chtěli užít, a tak jsem zasypali golmana týmu TJ Sokol Brno - Husovice střelami. Po první jasně vyhrané polovině nás však ve druhé půlce Husovice zaskočili svými rychlými góly ze začátku poloviny, a tak jsem si ze zápasu odnesli pouze remízu. Tak si naši tygři domů přivezli 1 výhru, 2 remízy a 1 prohru.

Tým WHITE
Tým složený převážně z děvčat, ale taky dvou kluků, si připsal na turnaji 2 výhry a 2 prohry.
Na turnaji jsme se setkali s týmy: TJ Znojmo ZŠ Mládeže, TJ Znojmo LAUFEN CZ green, Troopers Orange a White. Zejména dva znojemské týmy nám dělaly ze začátku velké problémy, ale později jsem se do zápasu dostali, bohužel už bylo pozdě. Do posledních dvou zápasů jsem šli s cílem si to užít a nastřílet co nejvíce gólů. To se nám podařilo, brněnské týmy jsme nenechali skoro vůbec vystřelit a odvezli jsme si tak 2 výhry. 

Jde vidět, že za tuto sezónu jsme odvedli velký kus práce, ale samozřejmě ještě je na čem pracovat. Každopádně klukům a holkám patří velké díky za celou sezónu!
Samozřejmě velký dík patří taky rodičům za dovoz dětí na turnaj a pak za podporu v hledišti, nejen na posledním turnaji, ale i během celé sezóny.