Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín
116_20240116_220908.jpg

Dorostenci odehráli dvě vyrovnaná utkání.

O víkendu odehráli zápasy dorostenci a elévové. Dorost má za sebou dvě velmi vyrovnaná utkání, v nichž těsně podlehl týmu Vsetína, a těsným výsledkem porazil Kroměříž. Tým elévů RED předvedl kvalitní výkony na turnaji v Brně, kde se postavil silným soupeřům. Tým elévů BLUE trápila smůla v koncovce, ale postupně dokázali prokletí zlomit a připsat si výhru.

DOROSTENCI

V uplynulém kole druhé dorostenecké florbalové ligy se odehrála dvojice zápasů, ve kterých měl významnou roli tým z Očova. První utkání bylo šlágrem kola, ve kterém se Očov střetl s týmem ze Vsetína. Toto napínavé utkání skončilo těsnou prohrou Očova, když zápas skončil výsledkem 6:7 ve prospěch Vsetína. Závěrečné minuty utkání byly pro Očov zvláště hořké, neboť dostal dva góly v posledních třech minutách. Po finálním hvizdu tak na straně Očova zavládla velká frustrace a zklamání.

Druhé utkání bylo pro Očov příležitostí se vzchopit, a to se podařilo, když se utkal s týmem Kozel Kroměříž. Tento zápas byl festivalem spálených šancí ze strany Očova, přesto se nám podařilo zvítězit těsným výsledkem 5:4. Tato výhra byla pro Očov jistě vítaným povzbuzením po předchozí prohře.

Zvláštní poděkování patří rodičům hráčů, kteří poskytli týmu maximální podporu během obou utkání. Jejich povzbuzování a nadšení bezpochyby pomohlo překonat náročné okamžiky a přispělo k celkové atmosféře utkání.

Zatímco první zápas ukázal, že Očov má potenciál hrát s nejlepšími týmy v lize, druhý zápas zdůraznil důležitost proměňování šancí a udržení koncentrace až do konce hry. Přestože prohra se Vsetínem byla hořkou pilulkou, tým se dokázal rychle vzpamatovat a v dalším zápase ukázal svůj potenciál a schopnost se rychle otřepat z předchozí neúspěšné konfrontace.


ELÉVOVÉ

ELÉVOVÉ RED

První letošní turnaj ligy Elévů odehrálo naše družstvo RED v brněnském Sportpointu, což je domácí hřiště Bulldogs Brno.

Zrovna domácí tým s označením Orange byl prvním našim soupeřem. Začátek máme dobrý, pohyb po hřišti sice není ideální, ale i tak se dostáváme do tříbrankového trháku, soupeř sice před koncem půlky sníží, ale i tak držíme náskok. Bohužel do druhé půlky vstoupíme s pocitem, že se nemůže nic stát. Soupeř našeho špatného pohybu a chyb v obraně využije a vyrovnává stav na 3-3 a remízou zápas končí. Je to škoda, tento zápas bylo rozhodně v našich silách přivést do vítězného konce.

Ve druhém zápase nás čekal další z řady brněnských týmů, konkrétně v růžových dresech hrající K1 Florbal Židenice. Byl to náš třetí vzájemný zápas v této sezóně, dnes ale brněnský tým staví nejsilnější sestavu a pokud budeme chtít přidat třetí výhru s tímto soupeřem v této sezóně, pořádně se nadřeme.
Začínáme špatně, soupeř je lepší na míčku, jeho pohyb nám dělá velké problémy a jen díky jeho nepřesné koncovce a dobrým zákrokům Maxe v brance držíme přijatelný stav. Bohužel druhá půlka nám nevychází vůbec a Židenice si s námi dělají co chtějí, rezignujeme na napadání, přístup k soupeři a soupeř takových kvalit toho dokáže využít. Skóre se zastaví na 8-2 ve prospěch růžových. 

V dalším zápase máme co napravovat. Měníme barvu dresů za červené, složení trojic a dva hráči zůstanou na střídačce. Tým z Boskovic je pro nás neznámá, a trochu nás zaskočí svoji aktivní hrou, za kterou je odměněn první brankou. Naštěstí se nám daří brzo otočit skóre v náš prospěch a postupně přidáváme další branky. Nakonec vyhráváme 6-3, ale do pohledného florbalu má zatím náš výkon daleko. 

V posledním zápase se utkáme s týmem brněnských Gepardů. V tomto týmu je několik šikovných hráčů, ale daří se nám nepouštět soupeře do větších šancí. Po pěkném gólu vedeme, bohužel soupeř dobře mířenou střelou srovnává. Na další naši branku dokáže soupeř opět zareagovat vyrovnáním, v průběhu druhé půlky ale opět odskakujeme a navíc přidáme i čtvrtou branku po pěkné přihrávce do brejku. Soupeř již odpověď nenajde, vyhráváme 4-2 a tento turnaj končíme s bilancí dvou výher, jedné remízy a jedné porážky. Dnes to byl v našem podání více boj než pěkný florbal, ale i takové zápasy nás posouvají dál. 

Další turnaj nás čeká v únoru na domácí očovské palubovce a uděláme maximum proto, aby byl úspěšný nejen výsledkově ale i prezentovanou hrou. 

Děkujeme rodičům za velkou pomoc s odvozem kluků.

ELÉVOVÉ BLUE

První turnaj v novém roce odehráli naši elévové BLUE ve Slavkově u Brna. 

V prvním zápase je čekaly Holubice, reps. Slavkov - Holubice. Zápas to byl velmi vyrovnaný, dokonce jsme měli my více šancí. Nicméně soupeř se radoval z více branek. Stejně jako našim elévům RED, kteří se zúčastnili PFC 2024, tak i BLUE dělala střelba na bránu velké problémy. Nebyli jsme schopni trefit bránu či netrefit brankáře. 

V druhém zápase jsme se utkali s Hovoranama. Začátek utkání byl plný šancí na obou stranách. Avšak postupně jsme začali polevovat v osobních soubojích a nedůslednost nás stála několik další gólů v naší síti.

Třetí zápas jsme odehráli proti Gepardům Brno. Naše hra se s postupem zápasů zlepšovala, dokázali jsme kombinovat a hlavně jsme se přestali bát v osobních soubojích. Nicméně klid při zakončení a nepřesnost střel nás trápila dál.

V posledním zápase jsme se utkali s Aligators. Naše hra už byla daleko lepší. Dokázali jsme si přihrát a hlavně vstřelit několik branek. Po celou dobu zápasu jsme byli tím lepším týmem a konečně a zaslouženě jsme se mohli radovat z více vstřelených branek než soupeř.

Celkový turnaj hodnotíme kladně. Jde vidět opět další progres. Hlavní pozitivem je, že dokážeme hledat spoluhráče, kterým bychom mohli přihrát. Musíme v tom dále pokračovat a ještě více pilovat střelbu na bránu. :-)