Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Dorostenci táhnou za jeden provaz a postoupili do prvního koše

Do rozjeté sezony naskakují další a další družstva. Pro některé kategorie první turnaj, pro jiné druhý. Dorostenci se ujali v Dubňanech pořadatelství a zdárně válčí v košovém systému soutěže, co jim síly stačí. Áčko mladších žáků si svoji letošní premiéru odbilo v superligových Otrokovicích. Béčko si vyrazilo na turnaj do stařičké haly Tesly Brno a dvě družstva našich nejmenších přípravkářů si zahrála v Kyjově.

DOROSTENCI

Dorostenci mají za sebou druhý turnaj, který se uskutečnil v Dubňanech. V úvodním utkání sobotního dopoledne se Očov střetl s Aligátory. Jednalo se o velmi vyhrocené utkání, i když tomu konečný výsledek neodpovídal. Po druhé třetině bylo rozhodnuto. Skvělé signály první lajny, které vznikly po standartních situacích na útočné třetině rozhodly zápas. Kluci si připsali další body do tabulky a jistý postup do prvního koše.

Druhý zápas s Hornety, před naplněnými tribunami sportovní haly Želva, kluci taky zvládli. Hornets na nás působili jako nejflorbalovější družstvo druhého koše. První třetina patřila hostům. Z průběhu utkání jsme se nesložili a dokázali nepříznivý vývoj utkání otočit v náš prospěch. Domácí turnaj skončil dobře. 6 bodů, postup do prvního koše a výborná divácká kulisa. Všechny tři lajny mohou být se svým výkonem spokojené, svou roli si splnily.

Děkujeme rodičům a příznivcům florbalu, hráčům a pořadatelskému týmu za pěknou sobotu.

MLADŠÍ ŽÁCI A

Mladší žáci A vyrazili ke svému prvnímu ligovému turnaji do Otrokovic.

V prvním zápase s Troopers jsme se soupeřem několik minut pouze „oťukávali“, než se začal hrát florbal. Rychlejší tempo oběma soupeřům sedělo lépe. I přesto, že jsme soupeři gólově odskočili se na nás soupeř gólově i herně dotáhnul. V zápase nám chyběl klid na míčku a sráželi nás individuální chyby.

Druhý zápas na nás čekal o poznání tvrdší soupeř, Panthers Otrokovice. Až na pár momentů měl soupeř herně navrch, ale díky výbornému výkonu našeho brankáře, jsme byli po celý zápas ve hře. V druhém poločase jsme naším špatným bráněním a nedisciplinovaností soupeře nechali více gólově odskočit, nám už se poté gólově nepodařilo prosadit. Zasloužené výhra soupeře.

Do posledního zápasu s Bulldogs Brno jsme chtěli za každou cenu dostat trochu klidu na hokejky. Pokud jsme chtěli uspět, museli jsme být v bránění o poznání lepší jako doposud a především se nebát jít do individuálních akcí, které změní dění a možnosti při rozehrávce a přechodu do útoku. Výkon v tomto zápase byl již o poznaní lepší. Chytli se především naše ofenzivní opory a byli jsme silní ve středu hřiště.

Celkově byl pro nás turnaj velmi přínosný. Jsme velmi rádi, že můžeme hrát „vyšší“ ligu mladších žáků, kde nás v každém zápase čeká vyrovnaný soupeř. Podobné zápasy nám nejlépe ukážou naše největší přednosti, ale především poodhalí atributy, ve kterých bychom se měli zlepšit.

Věříme, že se tyto těžké zápasy budou líbit také našim rodičům a fanouškům, kterým moc děkujeme za fandění a pomoc při dopravě dětí na turnaje.

MLADŠÍ ŽÁCI B

Mladší žáci B vyrazili na svůj druhý turnaj v sezóně do Brna, kde se utkali s Dubňany, Hattrickem a Židenicemi.

První zápas proti F.A.T.R.u Dubňany jsme prohráli svoji nedůsledností v bránění a po individuálních chybách. První třetina byla z naší strany velmi ospalá, čemuž odpovídal výsledek 0:5. Do druhé třetiny však nastoupil úplně jiný tým. Hned několikrát se nám podařilo soupeře zamknout na jeho vlastní polovině a tomu nezbývalo nic jiného, než míčky vyhazovat. Srovnat se nám nakonec bohužel nepodařilo, a tak skončil první zápas těsnou prohrou 4:5.

Druhý zápas nás čekal domácí Hattrick. Od začátku nám bylo jasné, že nás čeká stejně těžké utkání jako proti Dubňanům. V tomto utkání se nám podařilo zlepšit rozehrávku, která v minulém zápase vázla. Zlepšili jsme i tlak do brány, který nám v předchozím utkání také chyběl. Nakonec se nám podařilo po skvělém týmovém výkonu zvítězit 4:3.

Poslední zápas nás čekal proti brněnským Židenicím. Soupeř byl od začátku lepší na míčku a měl více ze hry. Když už se nám podařilo vytvořit nějakou šanci, v bráně soupeře čaroval golman. Nakonec jsme se smířili s remízou 3:3.

Z turnaje jsme si tak odvezli výhru, prohru a remízu. Tvrdá práce na tréninku se začíná vyplácet. Nebojíme se soubojů 1 na 1, snažíme se hrát aktivně bez míčku a to nejdůležitější, držíme při sobě jako tým. Do příštího turnaje zlepšíme zakončení a odvezeme si 3 výhry.

PŘÍPRAVKA RED/WHITE

Naše nejmladší kategorie se vydala na 1. turnaj sezóny do Kyjova.

Tým RED složený z těch „zkušenějších“ přípravkářů si nevedl vůbec špatně. Ve hře se ukázaly i pohledné kombinace, díky kterým se nám podařilo vstřelit nejeden gól. Celé to vyvrcholilo posledním zápasem, kde se ukázalo, že jsme na správné cestě. Avšak nám to také ukázalo, na čem musíme zapracovat.

Tým WHITE byl složený převážně z úplných začátečníků a nevedl si vůbec špatně. Děti ukázali velký zápal pro hru a i když se nám dlouho nedařilo vstřelit gól, tak jsme si dokázali vytvořit hned několik pěkných střeleckých pozic. Tuhle střeleckou smůlu se nám podařilo prolomit až v posledním utkání. Ještě je přednámi spousta práce, ale již nyní víme, že jdeme správným směrem.

Všem rodičům děkujeme za skvělou podporu z hlediště.