Dvě kategorie, dvě 3. místa z PFC 2022

Shodně si vedla družstva našich hráčů na Prague Floorball Cup 2022, v kategorii B08 a B10 postoupila do vyřazovacích bojů z druhých míst ve skupině. Turnaj dokončila i stejným celkovým pořadím, obě družstva si svorně odvezla z turnaje bronzové medaile za 3. místo.

KATEGORIE B08

Ročník 2008, který byl doplněn mladšími kluky, vyrazil na začátku května do daleké Prahy na Prague Floorball Cup.

Na turnaj jsme vyjeli v ranních hodinách z vlakového nádraží v Hodoníně. Po příjezdu následovala registrace a cesta na halu, ta by se dala nazvat také rozcvičkou, jelikož jsme si všichni nesli veškeré kufry a florbalové vybavení. Po vstupu do rezidentní haly Sokol Královské Vinohrady neboli SKV, na nás dýchla atmosféra sedmdesátých let. Tematická architektura nezabránila klukům utratit většinu svého kapesného za PFC trička a jiné doplňky.

Pomalu se blížil první zápas. Do skupiny nám los přidělil hned dva věhlasné soupeře ACEMA Sparta Praha a FbŠ Bohemians, dále zahraniční tým MMSK Podhale Nowy Targ a PRO-AKTIV Bílina. Po několikahodinovém čekání na první zápas a také pro nás v tento den i poslední, jsme se konečně dočkali.

Úvodní hvizd, ŠSK Očov Hodonín - ACEMA Sparta Praha. Výsledek? Sparta za tři body, my za nula, výsledek zápasu 3:2 pro Spartu. Bohužel nezasloužený. Všichni věděli, že jsme si měli odvést minimálně bod. Znamenalo to pro nás jediné. Pokud chceme jít do play off, ve skupině už nesmíme prohrát. Večer pak následoval dlouhý rozbor videa na data projektoru. Vyjasňovali jsme si, jak se chceme prezentovat. Video pomohlo, vše bylo k vidění další hrací den.

Sobota, první zápas s Bílinou. Mnoho šancí, bohužel efektivita byla slabá. I tak jsme soupeře porazili s velkým rozdílem 7:2.

Druhé utkání - Bohemka. Dle studií skupinových zápasů se jednalo o vše. Pokud chceme Bohemians Praha porazit, musíme být v defenzívě skvěle vyladění a v zakončení bychom měli být nekompromisní. Povedlo se. Výborná hra podtržená skvělými individuálními výkony. Výhra 7:3 a postup byl na dosah. Už jen zvládnout poslední zápas skupiny.

Na zápas s polským týmem jsme cestovali metrem přes půl Prahy do UNYP Arény. Pro některé byla cesta metrem premiéra a měli z toho velkou radost. Kluci byli okouzleni UNYP Arenou, byl to pro ně větší zážitek než zápas. Krásné zázemí, výborný povrch a kvalita odrazu přihrávky o mantinel nás bude strašit dlouho.

Soupeře z Polska jsme porazili rozdílem třídy a ani nás to nestálo tolik sil. Rozhodně se většina hráčů zapotila více při běhu na metro, jelikož se blížil čas uzavření hotelové jídelny, kde nám bylo pravidelně podáváno jídlo, respektive večeře. Cestou metrem jsme oslavili postup do play off a zisk druhého místa ve skupině.

Neděle, poslední turnajový den. Všichni byli natěšení na semifinále s florbalovým hegemonem Tatranem Střešovice.

Před důležitým utkáním nás čekala ještě spousta povinností. Den začal hygienou, následoval další videorozbor, kde jsme si vyjasnili poslední detaily. Dále se každý sbalil, uklidila se třída a mohli jsme vyrazit na snídani. Po snídani jen vyzvednout věci ve škole a hurá na halu.

Rozhodčí hvizdem zahájil utkání o vše. Všichni jsme věděli, že musíme předvést A game, abychom se podívali do vytouženého finále. My to dokázali, ale jen bez míčku a to první půli. Ve hře na míčku v předbrankovém prostoru jsme selhávali. První polovina 1:1. Na naší straně mohlo být skóre daleko vyšší, bohužel hráči mimo komfortní zónu neproměňovali. I tak jsem viděl od kluků nejlepší florbal, co kdy hráli a ukázalo nám to, jaké prostředí musíme na tréninku utvářet, abychom v herních činnostech jednotlivce v budoucnu neselhali.

Druhá půle nebyla ideální. Špatný vstup do nové poloviny pro nás znamenal dva rychle obdržené góly. Bojovali jsme až do konce, ale na soupeře jsme byli krátcí. Výsledek 4:1.

Kluci z Očova se rozloučili s Prahou 3. místem. Cíl splněn jak výsledkový, tak převážně herní. Z turnaje máme všichni dobrý pocit, každý dostal časovou porci na hřišti takovou, kterou si zasloužil. Dotvořila se úžasná parta, která si odvezla spoustu společných zážitků.

Děkujeme rodičům za ohromující podporu z hlediště a pomoc při dopravě dětí z Prahy. Velké díky patří hráčům za vzornou reprezentaci nejen klubu ale i celého města Hodonín.

KATEGORIE B10

Kategorie B10 vycestovala na PFC s jasným cílem. V sestavě, která odpovídala budoucímu A týmu mladších žáků poměřit síly s nejlepšími týmy v republice.

V základní skupině jsme si vedli velmi dobře, kdy jsme po výhrách 11:2 nad Znojmem, 10:6 nad Spartou a 16:0 nad Butchis, v posledním utkání sahali po prvním místě ve skupině. Proti byl ale tým Otrokovic, který nám v zápase udělil značnou lekci v produktivitě a po prohře 3:9, jsme ve skupině obsadili místo druhé.

Druhé místo znamenalo v klíči turnaje přímý postup do semifinále, kde nás čekal vítěz protější skupiny, Litvínov. První poločas zápasu nám příliš nevyšel, soupeři se dařilo velmi snadno střílet branky a našim útočným oporám se moc nedařilo. Za stavu 1:4 jsme do druhého poločasu skočili ve velkém stylu, na hřišti jakoby byl tak stejně jako v prvním poločase "jen jeden tým", tentokrát to byl však náš tým.

Výborná útočná hra byla v druhém poločase podpořena bezchybnou obranou. Bohužel manko z prvního poločasu se nám podařilo dotáhnout jen částečně, soupeř po dramatickém závěru nakonec oslavil vítězství 5:4. To pro nás znamenalo konec v turnaji a celkové 3. místo.

Celkově na nás kluci i holky udělali velký dojem a to jak na hřišti, tak mimo něj. V zápasech si dokázali poradit jako jednotlivci při řešení herních situacích, ale také organizovaně jako tým při dodržování zápasových pokynů. Mimo hřiště, ale i na něm fungovala tato parta na výbornou. V lanovém centru šlo vidět, že pro nikoho není obtížné se dostat do míst, kdy se už trenéři raději ani nedívají. Dále jsme zpříjemnili den několika pražským řidičům, kteří nedokázali našemu intenzivnímu mávaní při čekání na tramvaj odolat a někteří dokonce dlouze troubili a pouštěli ruce z volantů. Z našich přesunů po Praze na zápasy, na jídlo či na ubytování by asi měli největší radost všichni učitelé hudební výchovy, kteří by však museli upřednostnit snahu před kvalitou zpěvu.

Na všech zápasech nás doprovázela početná skupinka rodičů, která nám pomohla jak s organizací, ale nejvíce svým fanděním při samotných zápasech. Všem velmi děkujeme a doufáme, že jste si turnaj také užili.