114_20240110_124031.jpg

Elévové na PFC 2024

Po necelých 8 měsících od květnového PFC odjíždíme na další, již 5. ročník tohoto pražského turnaje, tentokrát v lednovém termínu. Na cestu se vydáváme v podobném složení, ale přece jen k nějakým změnám došlo. Zejména jsme posílení o Kubu a Štěpána z nedalekého Lanžhota.

Z Hodonína vyrážíme v pátek ráno vlakem, a spolu s námi auty vyráží početná výprava rodičů. Do Prahy přijíždíme po poledni, a jako první se vydáme do hlavní turnajové haly na Vinohrady udělat akreditaci a přebrat náramky. No a když už tady jsme, podíváme se na zápas dorostenců Sparty a Boskovic. 

Po tomto zápase odjíždíme na hotel, což je první změna oproti jarnímu PFC, kdy se spalo ve školní třídě. Hotel Kanárek v pražské Hostivaři je kousek od turnajových hal, kde se PFC kategorie 3+1 hraje, a je v něm ubytováno více týmů.

Hlavním podvečerním bodem je návštěva zápasu florbalové Superligy mezi Spartou a SKV v pražské UNYP aréně, ve které naše družstvo mladších žáků na jarním PFC vyhrálo titul.
Po ubytování následuje přesun autobusem a metrem do obchodního centra Harfa, vedle O2 arény, kde si dáme večeři a následně pěšky přecházíme do UNYP arény.
Samotné utkání vyznívá jednoznačně pro Spartu, poráží SKV 13-3, ale více než o skóre se jedná o celkový zážitek pro kluky, a snad i trochu motivace před turnajem.

Do turnaje vstupujeme v sobotu ráno zápasem proti 1. FBC Trenčín. Silný soupeř na začátek skupiny, ale zápas je vyrovnaný. Jako první se ujímá vedení Trenčín po pěkné akci dvou na jednoho. Nám se podaří rychle vyrovnat, a ještě v první půlce otočíme skóre v náš prospěch a vedeme 2-1. Ve druhé půlce Trenčín vyrovnává, a i když na obou stranách je ještě několik šancí, utkání končí zaslouženou remízou 2-2.
Druhý zápas hrajeme proti týmu Orca Krnov. Od začátku zápasu máme spoustu šancí, ale do vedení jde soupeř, podaří se nám vyrovnat, bohužel těsně před půlkou dostáváme druhý gól. Ve druhé půlce se ženeme za vyrovnáním, tlačíme, znovu máme spoustu šancí a pokud by se nám podařilo proměnit jen zlomek, musíme vyhrát. Bohužel soupeři se podaří ojedinělou akcí odskočit do vedení 3-1, dvě minuty před koncem snížíme na rozdíl gólu, ale vzápětí dostáváme gól ze standardní situace a soupeř nás dorazí ještě jednou smolnou brankou a poráží nás 5-2. Bohužel tento zápas nás stojí lepší umístění ve skupině.

V posledním sobotním večerním zápase narazíme na největšího favorita skupiny v podobě Florbalu Chodov. Do tohoto zápasu vstupujeme se změnami v sestavě a ty se na hře, zejména v první půlce, projeví. Silného soupeře tlačíme, máme několik šancí, samostatných úniků, ale bohužel trápení v koncovce z předchozího zápasu s Orcou se přeneslo i do tohoto zápasu. Soupeř ze dvou střel dává jeden gól a podaří se mu proměnit i nájezd za náš faul. Ve druhé půlce už hlavou odcházíme a soupeř přidává další branky, na zvrat již nemáme sílu a Chodovu podléháme poměrem 1-6. Zklamání je obrovské. I když se výsledkově nedaří, tak podpora z hlediště je úžasná, kotel rodičů neúnavně povzbuzuje a v tomto suverénně porážíme všechny. Bohužel v sobotu nám není dopřáno užít si pořádnou “děkovačku”, ale není všem dnům konec.

Nedělní poslední skupinový zápas hrajeme proti týmu Kanonýři Kladno Gunners. Trápení s koncovkou z předchozího dne je pryč, najednou nám tam začnou padat góly a celý zápas soupeře jasně přehráváme. Nakonec se skóre zastaví na 7-2 a my si konečně pořádně užíváme poděkování rodičům za skvělou podporu.

Nastává trochu hektická část dne, rychlý přesun na hotel, dobalení věcí a předání zavazadel rodičům. Další přesun na halu Jahodová, kde nás čekají poslední dva zápasy. První z nich proti Štírům České Budějovice. Zápas od prvních minut vyrovnaný, ale podaří se nám odskočit do rozhodujícího tříbrankového trháku na 4-1, soupeř sice sníží, ale závěr zápasu ustojíme a Štíry porážíme 4-2.
Máme necelé dvě hodiny na přesun zpět do Hostivaře na oběd, přesun zpět na Jahodovou a přípravu na zápas. V této situaci využíváme pomoc rodičů, kteří nás ochotně berou auty a dají nám šanci se s tímto oříškem vypořádat. Velký dík, bez vás by nebyla šance to stihnout.

Takto můžeme nastoupit v plné síle do našeho posledního zápasu v turnaji proti Floorball Club Písek. Soupeř je od začátku aktivnější, my hrozíme z protiútoků. V první půlce se daří soupeři jednu šanci proměnit. Se vším ostatním si poradí fantastický Adam v brance. Ve druhé půlce se nám podaří vyrovnat, na závěr ale přenecháme iniciativu soupeři a Adam se má co ohánět, aby udržel tento stav. Nakonec se to podaří a utkání skončí remízou 1-1, tudíž neděli zvládáme bez porážky. Užíváme si poslední poděkování rodičům za úžasnou podporu. I trenér soupeře uznává, že taková podpora tam ještě nebyla.
Vlajky, buben, řehtačky a neustálé hlasité povzbuzování pomáhalo klukům při všech zápasech a za jakéhokoliv stavu. Moc děkujeme.
Po posledním zápase obdržíme pamětní medaile, kluci si udělají fotky na památku s Youtuberem Pedrem, který byl na zápase svých synů. Několik kluků odjíždí s rodiči autem a nás ostatní čeká dlouhá cesta vlakem domů, kam unavení přijíždíme kolem půl osmé večer.

Turnaj končíme s bilancí dvou výher, dvou remíz a dvou porážek, ale zejména nabíráme další florbalové zkušenosti, zážitky, radosti i zklamání.
Věříme, že nás to posune zase o kousek dál a těšíme se na další turnaje v této sezóně.
Krom podpory v hledišti děkujeme rodičům za velkou pomoc s odvozem věcí, jak do Prahy, tak následně domů. 

Ještě jednou moc děkujeme za podporu a pomoc rodinám:
Ammerovi, Hrnkovi I, Hrnkovi II, Zemánkovi, Votavovi, Nečasovi, Václavovičovi a i těm, kteří nás podporovali na dálku.

Podívejte se na video shrnující cestu turnajem:

P.S. Na závěr gratulujeme našemu družstvu v kategorii B11 k velkému úspěchu v podobě stříbrného umístění, kluci, jste dobří!