Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Junioři i dorost jsou stále suverénní. Áčko mladších žáků bojovalo ve Zlíně.

Juniory čekala na závěr roku předehrávka dalšího turnaje, v rámci které odehráli zápas proti Židenicím. Letošní část sezony zakončili další výhrou, nutno zdůraznit, že již devátou v řadě. Na vlně neporazitelnosti pokračují také dorostenci, kteří po zvládnutí obou zápasů natáhli šňůru vítězství na číslo sedm. Áčko mladších žáků čelilo soupeřům ze zlínského kraje, a z turnaje si odvezlo jak výhru, tak také remízu a prohru. Stejnou bilanci, tedy výhru, remízu a prohru, má po turnaji v Hodoníně také béčko mladších žáků. O uplynulém víkendu si zahrála rovněž přípravka, která zvládla odehrát se sedmi hráči a gólmanem celkem sedm zápasů.

JUNIOŘI

Uplynulá neděle nabídla předehrávku turnaje juniorů, kteří zde odehráli pouze jeden zápas proti Židenicím, a mohli se tak na něj plně soustředit. To by však muselo jít vše podle plánu, a tak to většinou nebývá. Soupiska se slepila z pouhých 10 hráčů, včetně gólmana.

První třetina byla oťukávací, bohužel pro soupeře, Židenice v ní zaspaly a kluci se tak dostali do vedení. Od druhé třetiny nabíral zápas na tempu a Židenice se dostávali více do hry, stav byl však po dvou třetinách stejný. Až ve třetí třetině prolomil soupeř dvakrát naši obranu. To však nestačilo a navrch jsme přidali po jednom gólu.

Děkujeme Židenicím za uspořádání zápasu, rodičům a fanouškům za pořádnou kulisu. Vše proběhlo, jak má.

DOROST

Tým dorostenců má za sebou poslední zápasy v tomto roce. Nejednalo se vůbec o jednoduchý turnaj. Hodonínský Očov sužovala velká marodka, která bohužel zasáhla i nejproduktivnějšího hráče dorostenců. V Kyjově na nás čekali soupeři z prvního koše, konkrétně první a druhý tým dorostenecké ligy.

První zápas s Bulldogs Brno nám vyšel na jedničku, kluci měli obrovskou produktivitu a vstřelili gól téměř z každého útoku. Díky kvalitní defenzivě podpořené dech beroucími zákroky brankáře, kluci dokráčeli k vytouženému cíli v podobě tří bodů. Druhé utkání s Gepardy Brno bylo v poněkud ustrnulejším tempu. Pauza dvou zápasů nasazení nepřidala, což se projevilo jak v atmosféře, tak v chodu zápasu, i když šlo o hodně. Vyrovnané utkáni kluci v předvánoční náladě nakonec strhli na svou stranu. Bylo to zasloužené? Spíš by utkání slušela remíza, ale na to se historie neptá. Díky týmovému duchu se nám podařilo porazit kluby, které patří mezi naprostou špičku v lize.

Dorost má za sebou úžasnou půlku sezóny. Prohrál pouze jednou, a tým šlape jak švýcarské hodinky. Děkujeme hráčům za výbornou reprezentaci klubu a rodičům za neustálou podporu. Tygři!! Všem Veselé Vánoce.

MLADŠÍ ŽÁCI A

Poslední turnaj v roce 2022 odehráli mladší žáci A ve Zlíně, kde je tentokrát čekali soupeři výhradně ze Zlínského kraje.

V prvním zápase se Vsetínem jsme podali velmi dobrý výkon a připsali jsme si vysokou výhru 9:1. I přesto, že nás soupeř v naší rozehrávce příliš nenapadal, byla rozehrávka a tvorba hry největším pozitivem zápasu. Druhý zápas se Zlínem byl zápas dvou poločasů. V tom prvním jsme byli jednoznačně lepším a aktivnější týmem my, ve druhém to byl naopak náš soupeř. Rozehrávka a tvorba hry byla pod mnohem větším tlakem jako v prvním zápase a úspěšnost tomu taky odpovídala. Podobné zápasy nás posouvají nejvíc kupředu. Remíza 3:3 byla pro oba týmy spravedlivá. V posledním zápase nás čekal námi neoblíbený soupeř z Otrokovic. Zápasy s tímto soupeřem byly bohužel všechny doposud jednoznačnou herní záležitostí pro soupeře, tento turnaj jsme to chtěli změnit. Soupeř nám však během prvních pár minut nasázel velmi rychle 4 branky a ukázal, že se rozhodně nic měnit nebude. Vzhledem k tomu, že se nám nedařilo soupeře obrat o míček a případně ho déle udržet, stal se pro nás ze zápasu spíše trénink obranné hry. Jedinou pozitivní věcí je fakt, že se po čase naše obranná hra zlepšila a skóre se zastavilo na stavu 0:6 pro soupeře.

Děkujeme všem rodičům za podporu v tomto povedeném roce a těšíme se na další výzvy v roce novém.

MLADŠÍ ŽÁCI B

Mladší žáci B rovněž odehráli poslední turnaj v tomto kalendářním roce.

V prvním zápase nás čekal dobře známý hodonínský rival, proti kterému máme v této sezóně pozitivní bilanci, kterou jsme potvrdili i v tomto zápase. Začátek zápasu byl z naší strany velmi ospalý. Do druhé půle však nastoupil úplně jiný tým, který si šel za vítězstvím. Do konce utkání jsme soupeře téměř k ničemu nepustili, a mohli jsme tak slavit výhru 5:3. V druhém zápase nás čekali Aligátoři. Už od začátku bylo jasné, že to bude obtížný zápas. V soupeřův prospěch hrálo takřka vše. Největší rozdíl byl v osobních soubojích, v kterých jsme proti většímu soupeři neměli nárok. Po dvou rychlých gólech se nám již nepodařilo dostat se do zápasu a zaslouženě jsme prohráli 3:9. Poslední zápas proti Dubňanům byl z naší strany podprůměrný. Nejvíc nás po celý zápas trápila koncovka, v které jsme byli žalostní. Pokud dáme z 25 střel na bránu 3 góly, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. Soupeř nám moc florbalovosti nepředvedl, a my jsme mu po individuálních chybách nabízeli laciné góly. A tak jsme museli zkousnout velmi hořkou remízu 3:3.

I v oslabené sestavě, v které bylo několik elévů jsme však ukázali, že dokážeme hrát s týmy, které tvoří z velké části ročníkově "mladší žáci". Pro některé kluky to byl úplně první turnaj za mladší žáky a myslím, že se s tím popasovali statečně. Jediné, co nás může mrzet je množství zahozených šancí v posledním zápase. Do příštích turnajů na tom musíme zapracovat.

Děkujeme všem rodičům za podporu.

PŘÍPRAVKA

V neděli naši přípravkáři zavítali na pátý turnaj, tentokrát do Brna.
Střetli se postupně s TROOPERS Black, K1 Florbal Židenice Pink a K1 Florbal Židenice Girls. A poslední zápas na turnaji si zahráli naši tygři proti sobě.
I přes velkou marodku se zápasy odehráli alespoň v jednom týmu. Holky a kluci zažili doslova florbalovou neděli a pořádně si zastříleli. V sedmi hráčích a s jedním gólmanem se zvládli utkat s každým soupeřem dvakrát, a pokaždé dokázali zvítězit. V zápasech se ukázalo, v čem vynikáme, ale zároveň, v čem je třeba se zlepšit.

Všem rodičům děkujeme za podporu z hlediště.