Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín
111_20231212_225526.jpg

Junioři mají z turnaje konečně 6 bodů.

Junioři se dočkali plného počtu bodů, a to rovnou na domácím turnaji, kde porazili soupeře z Židenic a z Pohořelic. Mladším žákům se povedlo z tří zápasů vytěžit alespoň jednu remízu. Pořádnou porci zápasů, včetně toho vzájemného, mají za sebou týmy přípravky, které si zahrály v Dubňanech.

JUNIOŘI

Domácí turnaj si užili junioři vítězně. Los jim na domácí půdu přihrál soupeře z Židenic a z Pohořelic.

Jako první soupeř se postavily proti družstvu juniorů Židenice. První vzájemný zápas nedopadl pro juniory příliš dobře, to bylo však za jiné situace, junioři se sešli na turnaji ve velmi silné sestavě. V utkání padlo mnoho gólů, junioři byli po celý zápas ve vedení, ale ještě ve druhé třetině se dařilo Židenicím snižovat manko, které na nás ztráceli. Zápas a odpor Židenic se zlomil až ve třetí třetině, kdy se povedlo juniorům odskočit na vysoký brankový rozdíl a v zakončení byli velmi produktivní. Mohli se tak radovat ze zaslouženého vítězství.

Zápas proti Pohořelicím sliboval podobný průběh jako proti Židenicím, to však platilo pouze výsledkově, junioři se proti Pohořelicím trápili, ti hráli nepříjemný, kousavý florbal, chodili do protiútoků a byli důrazní. Juniorům se příliš nedařilo ve finální fázi, do zakončení se dostávali stěží, chybělo více pohybu bez míčku a vytváření si tak možných situací pro přihrávku. Soupeře se nakonec podařilo přetlačit silou, i když to pro diváka nebyl ten nejpohlednější florbal. Důležité bylo, že 3 body za vítězství zůstaly doma, kluci si je za výkony v sezoně už zasloužili.


MLADŠÍ ŽÁCI "A"

Áčko mladších žáků zakončilo florbalový rok 2023 dvěma prohrami a remízou.

V prvním utkání jsme se střetli se Znojmem, které nám dalo lekci z produktivity a téměř každé naše zaváhání bylo trestáno. Ze zápasu jsme odešli s prohrou.

Druhé utkání proti Hattricku patřilo mezi nejlepší utkání v letošní sezóně. V zápase se dařilo hlavně naší první lajně, která každé střídaní produkovala spoustu gólových šancí. Kdybychom byli lepší v koncovce a v rozhodování v konečné třetině hřiště, zápas bychom vyhráli. Nakonec jsme ze zápasu odešli s remízou.

Poslední utkání bylo proti našim přátelům z Gullivers Brno. V první třetině jsme dokázali držet krok a hráli jsme s Gulliverama otevřenou partii. Ve druhé části se však zápas lámal a nakonec jsme si i po dobrém výkonu připsali druhou prohru na turnaji.

Celkový dojem z turnaje je pozitivní. V první řadě jsme rádi, že jsme na turnaj vůbec odcestovali, jelikož pár hodin před turnajem to vypadalo, že budeme hrát v sedmi lidech do pole. Dostali tak šanci hráči, kteří by se za normálních okolností do sestavy nevlezli. Poslední měsíce nás srážela horší docházka vinou zranění/nemocí, což se na turnaji také ukázalo. Hráči, kteří chodí a poctivě makají, se zlepšují, ti kteří nechodí, se nezlepšují. Na nás teď bude, abychom se co nejlépe připravili na PFC, které nás čeká 5. ledna.

Děkujeme rodičů za podporu!


PŘÍPRAVKA

Přípravka se vydala na poslední turnaj v tomto kalendářním roce do Dubnaň.

Tým BLUE

Tým přípravky BLUE se vydal na turnaj do nedalekých Dubňan, kde poměřil síly s FBC Slavkov, FBC Valtice, F.A.T.R. Dubňany Škorpioni a Očov RED.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem FBC Slavkov. Zápas byl od nás velice ospalý. Soupeře jsme nechali na hřišti dělat doslova to, co zrovna chtěl. Hra dopředu i dozadu byla v našem podání špatná. Ve druhé polovině jsme se částečně probudili. Dokázali jsme vybojovat několik míčků a vytvořit si spoustu šancí. Některé skončili dokonce gólem. Sice jsme zápas prohráli, ale ze zápasu jsme si odnesli, že dokážeme bojovat jako tygři až dokonce.

Druhý zápas jsme sehráli s týmem FBC Valtice. Zápas byl z naší strany v úplně jiném podání než předchozí. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme co nejvícekrát vystřelit na bránu, a to se nám dařilo. Soupeři jsme vstřelili pár gólů po individuálních akcí, či po krásných kombinacích až do prázdné. I když postupem času jsme v zápase už odpadávali, podržel nás vynikající gólman Maty, pro kterého to byla v bráně premiéra. Zápas pro nás skončil výhrou.

V třetím zápase jsme se střetli s domácím týmem F.A.T.R. Dubňany Škorpioni. Zápas byl od začátku v naší režii. Dokázali jsme hned na začátku vstřelit rychlé branky. Postupem času jsme přidávali další góly, jak po individuální akcích či kombinacích, a dokonce se nám podařil dát gól i z trestného úderu, při kterém se naši hráči domluvili, jak to zahrají. A zahráli to bravurně, že by se za to nemuseli stydět ani hráči či hráčky ve vyšších kategoriích. I přes závěrečný tlak Dubňan, které celý zápas bojovaly co to šlo, jsme dokázali vyhrát. Pochvala patří celému týmu, a zvlášť velká pochvala pak Fildovi a Matymu, kterým se zápas  vyvedl opravdu skvěle. 

Do posledního zápasu jsme nastoupili proti našemu týmu RED. V zápase jsme poprvé nastoupili v červených dresech, abychom neměli s týmem RED stejné. Zápas byl vcelku vyrovnaný. Ale trpělivější byl tým RED, který po zásluze vyhrál, ačkoli jsme bojovali až dokonce. 

Zároveň chceme pochválit všechny rodiče, kteří během zápasu fandili oběma naším týmům.

Závěrem už jen pochvala pro všechny hráče. V zápasech se ukázalo, co jsme se od září naučili, ale taky spousta nedostatků na kterých musíme do dalších turnajů ještě zapracovat.

Tým RED

Tým RED se postupně utkal s F.A.T.R. Dubňany, FBC Valtice, FBC Slavkov a nakonec proti našemu druhému týmu BLUE.

Pro některé to byl 1. turnaj vůbec, ale to neznamená, že nepadlo hodně gólů. V zápasech se objevily krasné kombinace. Taky nám ale ukázal, že máme spoustu prostoru pro zlepšení, na čemž budeme pracovat v následujících týdnech a měsících.

Děkujeme všem rodičům za dovoz dětí na turnaj a za podporu v hledišti!