Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Junioři navázali na loňská vítězství. Áčko starších žáků i přes vysokou herní kvalitu plný počet bodů nevytěžilo.

Junioři vlétli do nového roku vítězně, a jejich neporazitelnost tak trvá dál. První turnaje tohoto roku mají za sebou také obě družstva starších žáků. Áčko odehrálo své zápasy herně opravdu na vysoké úrovni, bohužel ani to nestačilo, a na domácí palubovce si připsali jak výhru, tak prohru. Se stejnou bilancí - jedné výhry a jedné prohry skončilo také béčko na turnaji v Blansku. Z tradičních tří družstev elévů si kvůli velké marodce zahrály o víkendu pouze dvě, která sbíraly zkušenosti na turnaji ve Slavkově.

JUNIOŘI

Junioři vkročili do roku 2023 vítězně. V neděli odehráli čtvrté vzájemné utkání s týmem Blanska. Úvodní třetina byla o trpělivosti našich hráčů, střelecké pokusy se podařilo proměnit až v závěru třetiny. Druhá třetina patřila výsledkově týmu Blanska, tomu se povedlo snížit na rozdíl dvou branek. Třetí třetina byla o první brance, která rozhodne zbytek zápasu, ta se nám povedla vstřelit hned zkraje třetiny a zbytek zápasu kontrolovat, soupeř se již nedostal na dostřel. Kluci tak zápas s vypětím všech sil zvládli. Od začátku náš tým provázela četná vyloučení, z naší strany naprosto zbytečná. Také byla znát vánoční pauza a pouhý týden na trénink. Rodičům a fanouškům patří velké poděkování za vzornou podporu z hlediště.

STARŠÍ ŽÁCI A

Starší žáci A vstoupili do roku 2023 pořádáním turnaje na hale Teza. Již po několikáté v sezóně ukázali kvalitu a udrželi se v prvním koši, čímž patří mezi smetánku Jihomoravského a Zlínského kraje.

Úvodní utkání odehrál Očov s Bulldogs Brno. Do první třetiny jsme herně vlétli jako uragán, byli jsme lepší než soupeř, jen chyběly góly. Po první třetině svítil na tabuli stav 1:1. Druhá třetina bohužel patřila Bulldogs, a tři nešťastné góly dostaly soupeře, který se vyskytuje na prvním místě tabulky, do velmi komfortní situace. Věděli jsme, že do třetí třetiny musíme vstoupit se vztyčenou hlavou. Povedlo se nám to jen částečně. Třetí třetinu jsme vyhráli, ale celkové vítězství patřilo brněnskému týmu. Můžeme být na předvedený výkon hrdí, jednalo se o kvalitní zápas.

V druhém utkání se na domácí palubovce Očova předvedl tým Znojma. Od úvodního, až do závěrečného hvizdu rozhodčích z Hodonína, se hra točila jen kolem soupeřovy branky. Znojmo hrozilo pouze sporadicky z protiútoků. Kvalitní hrou se prezentovala druhá lajna, která výborně využívala přechod jedna na jedna. První lajna skvěle kontrolovala míček v útočné třetině, z čehož pramenilo mnoho šancí. Domácí turnaj vyšel klukům herně na jedničku, bodově už tolik ne.

Další turnaj se odehraje znovu na domácí palubovce. Soupeři Očova budou nám známí Troopers a ambiciózní Zlín Lions. Děkujeme rodičům za diváckou kulisu.

STARŠÍ ŽÁCI B

Starší žáci B jeli o víkendu za prvními zápasy nového roku do Blanska, kde hráli proti týmu z Mikulova a proti domácímu Blansku.

V prvním zápase jsme nasadili vysoké tempo hry a domácí Atlas Blansko jsme přehrávali. Bohužel se nám nepodařilo proměnit spoustu střeleckých šancí, a tak jsme šli do druhé třetiny pouze s jednogólovým náskokem. Druhá třetina však již přinesla jinou střeleckou podívanou, a naši hráči šli do poslední třetiny s náskokem pěti gólů. Ve třetí třetině naše tempo hry poněkud ochablo a dovolili jsme soupeři potrestat několik našich chyb gólem. Ale i přesto se našim hráčům nakonec podařilo střelecky se prosadit a vyjít ze zápasu vítězně. Druhý zápas jsme odehráli s týmem FRC Mikulov, s kterým jsme dokázali v první třetině vytvořit pár krásných střeleckých situací a některé z nich i proměnit. Ve druhé třetině nám ale pomalu začínaly docházet síly a začali jsme dělat chyby, které soupeř potrestal brankou. Ve třetí třetině nám došly síly úplně, soupeř dohnal náš gólový náskok, a následně nad námi zvítězil.

Děkujeme všem rodičům, kteří povzbuzovali naše hráče, jak nejlépe to šlo. Také děkujeme za dovoz hráčů na turnaj a následně také domů.

ELÉVOVÉ RED & BLUE

První turnaj v roce 2023 mají za sebou naše dvě družstva elévů.

Ve Slavkově u Brna se družstvo RED střetlo s Gepardy Brno yellow, Bulldogs Brno, FBC Valtice a s domácím celkem FBC Slavkov. Po dobrém týmovém výkonu naše družstvo ani jednou nezaváhalo a připsalo si čtyři výhry.

Družstvo BLUE změřilo své síly s Gepardy Brno white, Sokolem Břeclav, Sokolem Brno Husovice a s družstvem Sokola z Brněnských Ivanovic. Po bojovných výkonech si tým připsal dvě výhry a dvě porážky.

Obě naše družstva se musela vypořádat s neúčastí jejich stálých brankářů, ale kluci, kteří je nahradili, rozhodně nezklamali. Turnaj nám opět ukázal, na čem bude potřeba zapracovat na tréninku, a že máme před sebou ještě hodně práce. Děkujeme rodičům za podporu i pomoc s dopravou.

ELÉVOVÉ WHITE

Družstvo WHITE mělo hrát na turnaji v Hodoníně, avšak kvůli velké marodce se jej nemohlo zúčastnit.