Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Junioři si připsali cenný skalp, když porazili Znojmo. Áčko starších žáků se přiblížilo návratu do prvního koše soutěže.

Junioři zavítali k sobotním zápasům do Znojma. První utkání plné chyb a inkasovaných gólů z brejků soupeře vedlo bohužel k prohře. Naopak druhé utkání bylo již ve znamení naší disciplíny a bojovnosti, a vedlo k cenné výhře nad domácím týmem. Áčko starších žáků si v Tuřanech počínalo výborně. Díky výhrám nad brněnskými Gepardy i nad brněnským Hattrickem učinili důležitý krok k návratu do prvního výkonnostního koše.

JUNIOŘI

Další dvě utkání má za sebou tým juniorů, který se musel obejít bez svého kapitána Kryštofa Koštuříka, kterého s kapitánskou páskou nahradil Martin Koláček.

První utkání proti Židenicím připomínalo dobývaní. Soupeř se vždy po ztrátě míčku nebo po zakončení zatáhl na svou polovinu, trpělivě čekal na naše chyby a hrozil z brejků. Tato taktika bohužel slavila úspěch, protože jsme se dopouštěli zbytečných chyb a ztrát. Prohra 2:4 byla zasloužená.

Do druhého zápasu proti Znojmu ale nastoupil zcela jiný tým. Obrovská bojovnost a disciplína se staly základním stavebním kamenem pro výhru 10:6. Plnění taktických povinností a vysoká efektivita soupeře zaskočila, a ten nedokázal po celou dobu utkání najít recept na naši hru.

Velký dík patří fanouškům a rodičům, kteří neúnavně podporovali náš tým.

STARŠÍ ŽÁCI A

Áčko starších žáků má nakročeno po dvou výhrách opět do prvního koše. První zápas nám nabídl to, co jsme očekávali. Až na prvních pár minut, kdy soupeře držel neskutečným způsobem brankář s nutnou dávkou štěstěny. Následně Očov ukázal svoji sílu a dominantním způsobem obou lajn přehrál Gepardy Brno rozdílem třídy. Povinné vítězství doma, i tak jsme rádi, že jsme soupeře nepodcenili a pohodlně dokráčeli pro tři body.

Druhé utkání už bylo o něčem jiném. Před zápasem proběhl videorozbor prvního utkání a taktická příprava na Hattrick Brno. První minuty a prohráváme 3:0. Menší úpravy v sestavě a do druhé třetiny vstupujeme pouze se ztrátou jednoho gólu. Kluci chytili druhý dech, tato třetina patřila Očovu. Vyhráli jsme ji 3:0, ale mohli jsme dát gólů daleko více. Jednalo se o jednu z nejlepších třetin, co kluci v sezóně odehráli. Do třetí třetiny jsme vstupovali s náskokem dvou gólů, a třetí okamžitě přidali. Málem nám však vytvořený náskok nestačil. Soupeř vytvářel obrovský tlak. Naším hráčům uskakoval míček a neplnili ideálně taktické pokyny. Hattrick Brno snižuje minutu a půl před koncem na pouhý jednobrankový rozdíl. Napětí se dalo krájet. Tlak soupeře hrajícího v šesti Očov ustál a bere z turnaje plný počet bodů.

Další turnaj nás čeká až v březnu v Rousínově, kde se střetneme s Hornets Brno a Znojmem. Děkujeme rodičům za dovoz dětí na turnaj.