Medailové žně pokračují. Starší žáci přivezli z Ostravy stříbrné medaile.

Předchozí víkend patřil starším žákům, kteří vyjeli na turnaj do Ostravy. Svými výkony zde navázali na nedávné úspěchy elévů a mladších žáků. Svou bojovností a kvalitní hrou si poradili s řadou silných soupeřů a dokráčeli až do finále, kde podlehli mistrům ČR z Vítkovic. Hrdě si tak na krk pověsili stříbrné medaile.

STARŠÍ ŽÁCI

V pátek 26. května se naši hráči vypravili na Ostravské hry.

Po příjezdu nás čekal první náročný zápas s týmem 1. FBC Trenčín akadémia. Náš tým vešel do zápasu po dlouhém cestování celkem znaven, a hned ze začátku jsme od Trenčína dostali 2 rychlé góly, na které jsme nestihli reagovat. Po polovině 1. poločasu se náš tým vzbudil a dohnal dvougólový náskok. Do 2. poloviny jsme vstoupili s jasným cílem: přestřílet soupeře. Utkání jsme tak dotáhli do vítězného konce se skóre 9:3.

Ve druhém zápase jsme se utkali se soupeřem 1. FBK Eagles Orlová florbalshop.cz. Do tohoto utkání šli naši hráči s velkým nasazením a první polovinu vyhráli 2:0. Ve druhé polovině si pojistili vítězství dalšími
vstřelenými góly, které rozhodly utkání, a porazili soupeře 9:0.

Poté následovala dlouhá cesta na ubytování, a poté zasloužený odpočinek.

Druhý den po budíčku následovala snídaně a rychlý odjezd na poslední zápas ve skupině. V tomto zápase s PASKOV SAURIANS náš tým po brzkém vstávání a mentální nepřipravenosti prohrál 4:8, ale i přesto si
zajistil postup do play-off, a to ze druhého místa ve skupině.

V následujícím zápase už šlo o vše. Jednalo se o první vyřazovací zápas proti týmu florbal Litomyšl, se kterým naši hráči hráli výborný florbal a soupeře porazili 9:0. Následovalo dlouhé cestování na ubytování a
poté zpět na halu, kde na nás čekal náš další soupeř, kterým se stal tým Zlín lions. Byl to herně vyrovnaný zápas. V první polovině se nám podařilo vybudovat vedení, v druhé polovině taktéž. Tím jsme si zajistili náskok, který jsme pak udrželi do konce zápasu.

Po zápase přišla patřičná odměna v podobě večeře v nedalekém nákupním středisku. Až pozdě večer jsme dorazili na ubytování.

Následující den, brzy ráno, jsme se všichni museli sbalit a dojet na druhý konec Ostravy sehrát čtvrtfinále s týmem Bulldogs Brno. Na stylu hry obou týmů šlo vidět vyčerpání a nedostatečná regenerace hráčů. Ze začátku měl zápas uspávací tempo, ale i přesto skóre svítilo v náš prospěch a v první polovině hry se tak vytvořil pohodlný náskok 6:1. Ve druhé polovině hry se probral i soupeř a začal skóre dotahovat. Díky náskoku, který si naši hráči vytvořili, náš tým vyhrál 6:4 a postoupil do semifinále, kde se měl utkat s dalším týmem z Brna, a tím byl Sokol Brno I EMKOcase Gullivers.

Byl to poslední zápas, který nás dělil od finále Ostravských her. Na střídačce byla cítit nervozita a také připravenost dát do tohoto utkání úplně vše. V prvních sekundách naši hráči dostali rychlý gól, který se nám nepodařilo dohnat až do konce první třetiny. Ve druhé třetině se nám povedlo nejen dorovnat, ale i vstřelit gól, který nám zajistil vedení 2:1. Ve třetí třetině přišel velký tlak od Gulliverů, a během několika málo minut srovnali skóre. Ke konci zápasu už všem docházely síly, ale naši hráči i přesto vstřelili
chvíli před koncem třetí třetiny gól, který rozhodl zápas. Na konci zápasu přišly velké oslavy, neboť na tabuli svítilo skóre 3:2 ve prospěch našeho týmu.

Následovalo finále, ve kterém jsme narazili na domácí tým 1. SC TEMPISH Vítkovice Blue. Naši hráči sehráli výborný zápas, ale na tým, který vyhrál MČR, nestačili a bohužel podlehli se skóre 0:8.

Náš tým se tedy na Ostravských hrách umístil celkově na skvělém druhém místě a nechal za sebou dalších třicet týmů.

Děkujeme hráčům z florbalu Hodonín, kteří nám od semifinále dělali neuvěřitelnou atmosféru v hledišti. Děkujeme také rodičům, kteří ji dělali od samého začátku Ostravských her, a také jim chceme poděkovat za dopravu zavazadel a odvoz hráčů zpátky do Hodonína.

V neposlední řadě děkujeme hráčům za to, co dokázali, jedná se o velký úspěch a potvrzení toho, že tvrdá práce na tréninku se vyplácí.