Mladší a starší žáci na Moravian Cupu 2023

Pro nás klub již dobře známý Tempish Moravian Cup konaný pravidelně v Olomouci se letos odehrál ve dnech 1. až 3. září 2023. Zúčastnila se ho družstva mladších a starších žáků. Po famózní jízdě základní části skončili starší žáci svou cestu turnajem ve 2. kole play-off, kde nestačili na tým Zlín Lions. Mladší žáci se utkali o bronzové medaile, po těsném boji, který rozhodovaly až nájezdy, však skončili na 4. místě.

STARŠÍ ŽÁCI

V pátek 1. září započal první den posledního letošního mimosezónního turnaje Moravian Cup v Olomouci, kterého se zúčastnilo naše družstvo starších žáků.

Hned po příjezdu do Olomouce se náš tým vydal na náš první zápas se soupeřem SK K2 Prostějov. Od prvního písknutí se naši hráči ujmuli převahy nad soupeřem. Již ve 3. minutě zápasu přišel první gól z naší strany a ve stejné minutě jsme opětovně skórovali. Ke konci první poloviny svítil na tabuli stav 4:1 v náš prospěch. V následující polovině se k našemu náskoku přidaly další 3 góly a zvítězili jsme tak 7:1. Toho samého dne nás čekal ještě jeden zápas, a to s EXEL Snipers Šamorín. V tomhle zápase přinesla první polovina vyrovnaný souboj s vyrovnaným skóre. Během poločasu si naši hráči dali jasný cíl: zvítězit! S realizací cíle začali hned od první minuty následujícího poločasu, kdy vstřelili první gól. Zápas skončil výsledkem 5:0 a náš tým tak jasně zvítězil.

Druhý den nás první zápas čekal až odpoledne. Ráno po probuzení proběhla snídaně, po které se uskutečnil video rozbor zápasů z předchozího dne a poté následoval již odjezd za dalším soupeřem, kterým byl FBC Slavkov. V první minutě zápasu hned následovalo radování se z prvního gólu a následná střelecká podívaná skončila až písknutím konce první poloviny. Ve druhé polovině naši hráči začali šetřit síly na následujícího soupeře. I přesto vyhráli 8:0. Po skončení tohoto zápasu jsme rychle odjeli do jiné haly na další zápas, kde na nás čekal připravený soupeř FBC Intevo Třinec. Hned od počátku měl zápas rychlé tempo a naši hráči svedli vyrovnaný souboj se soupeřem. Po konci první poloviny byl stav nerozhodný 1:1. Ve druhé polovině už to ale nebyla tak vyrovnaná hra a naši hráči si začali postupně budovat převahu a gólový náskok nad soupeřem. Světelná tabule po posledním písknutí rozhodčích svítila 6:3 v náš prospěch a tím jsme si zajistili postup do play-off z prvního místa.

První kolo play-off na nás čekalo v neděli ráno. Našim prvním soupeřem byl FBC Asper Šumperk. Do zápasu naši hráči nevkročili zrovna správnou nohou a soupeř nám vstřelil první gól krátce po zahájení. Naše odezva na sebe nenechala dlouho čekat a my tak byli ve vedení 2:1. Ve druhém poločase už šlo tudíž o vše. Během druhé poloviny náš tým vstřelil ještě jeden gól a zajistil si tak vedení 3:1, které udržel až do konce zápasu. Dalším soupeřem se v play-off stal tým Zlín Lions. Během prvních minut zápas nabral na obrátkách, kdy se nám podařilo dostat se do vedení. Bohužel odpověď od soupeře netrvala dlouho a ke konci poloviny jsme tak prohrávali 4:3. Zlín Lions si udržoval vedení i přes naši neustálou snahu vyrovnat a zvrátit nepříznivý průběh zápasu. Bohužel se nám to nepodařilo, a tudíž jsme protihráči podlehli 7:4. Tímto zápasem pro nás play-off skončilo a my zamířili zpátky domů.

Děkujeme všem rodičům, kteří přijeli kluky podpořit a vytvářeli nám neuvěřitelnou atmosféru po celou dobu turnaje. Děkujeme také za odvoz kluků z Moravian Cupu domů.

MLADŠÍ ŽÁCI

Na Moravian Cup vyrazil otestovat připravenost na sezónu také tým mladších žáků. V páteční podvečer byly na programu hned dva zápasy, a to se soupeři z Vítkovic a Litovle. V prvním utkání turnaje nás provázela nervozita a poněkud menší hřiště nám nedovolovalo hrát naši hru. Ačkoliv se nám dařilo se soupeřem držet krok, Vítkovice si ke konci své vedení pojistily a zvítězily těsně 2:4.

Zbylá dvě utkání ve skupině vypadala ovšem úplně jinak. Nejdříve se nám podařilo deklasovat Litovel poměrem 6:1 a následující den si tým mladších žáků poradil také s Okříšky, kdy zvítězil 5:1 a již vyhlížel soupeře pro večerní osmifinále.

Tím se nakonec stal finský tým Esport Oilers Tigers. Vyrovnané utkání již od prvního hvizdu doprovázela bouřlivá atmosféra a jak čeští, tak finští fanoušci hnali své celky kupředu. Dvě minuty do konce svítil na časomíře stav 2:1 a finští Oilers se odhodlali pro hru bez brankáře. Ta jim ovšem vůbec nevyšla a nám se podařilo dvěma góly do prázdné brány zajistit postupové vítězství 4:1.

Do nedělního čtvrtfinálového utkání nám los přidělil tým FbC Skuteč. Po opatrném prvním poločase z obou stran byl ovšem šťastnější soupeř, jenž se ujal vedení 0:1. Druhá polovina se nesla ve zcela jiném duchu. Zvýšená aktivita a napadání z naší strany vyústila ve tři rychlé góly. Soupeři se na závěr ještě podařilo snížit na konečných 3:2, což pro nás znamenalo postup do boje o finále.

V tom jsme se utkali s brněnskými Gullivers. Jako po dobu celého turnaje, tak ani tentokrát nám vůbec nevyšla první polovina a po našich hrubých chybách se soupeř čtyřmi góly rychle ujal vedení. Na konci prvního poločasu se nám sice dvěma góly podařilo soupeřův náskok snížit, do toho druhého ale opět vstoupil lépe brněnský tým a dalšími třemi góly si pojistil vítězství 2:7.

V boji o třetí místo nás čekal reparát proti Vítkovicím. Utkání bylo opět velmi vyrovnané, oba týmy si chtěly z turnaje odvést vytouženou medaili. Ještě minutu před koncem k tomu byli blíže Vítkovičtí, ovšem náš závěrečný tlak v šesti přinesl své ovoce a 15 sekund před koncem se nám podařilo srovnat na 2:2. Po dvaceti minutách následovala (ne)oblíbená nájezdová loterie, na konci níž se radovali Vítkovičtí. Tým mladších žáků tak zakončil svou pouť turnajem na hořkém čtvrtém místě.

Turnaj nám ukázal, na čem je do sezóny ještě potřeba zapracovat, ale také odhalil potenciál, který tato skvělá parta má.

Závěrem bychom rádi poděkovali hráčům, soupeřům, a především rodičům za skvělou podporu a úžasnou atmosféru po celou dobu turnaje.