Mladší žáci na PFC 2024

Mladší žáci se, stejně jako elévové, zúčastnili turnaje PFC 2024. Po minulé účasti, kdy skončili až ve finále, měli co obhajovat. Ačkoli obhajoba úspěchu nebývá nikdy snadná, zvládli to skvěle a finálovou účast zopakovali. Bohužel v posledním zápase podlehli týmu Šternberku, nicméně se stříbrnými medailemi rozhodně mají na co být hrdí.

Cesta za obhajobou loňského finále PFC

V letošní sezóně jsme si již tradičně zvolili PFC jako turnaj, na kterém rozhodně chceme být. Turnaj preferujeme hlavně z hlediska výborné organizace a časového termínu.

V prvním utkání ve skupině jsme narazili na České Budějovice. Soupeř, od kterého jsme vůbec nevěděli, co můžeme čekat. Z našeho pohledu velmi dobrý vstup do utkání, kdy jsme hned po prvních dvou střídání vedli 2:0. Po celou dobu se nám dařilo kontrolovat utkání a dokráčeli jsme si pro vítězství 9:4.

Našim druhým soupeřem byli BLACK ANGELS WHITE. Jelikož měli BLACK ANGELS přihlášené dva týmy v kategorii B11, nebylo nám jasné, zda se jedná o A - tým nebo B. K utkání jsme přistoupili vlažně. Bylo to z naší strany nemastné neslané. Soupeře jsme prakticky dostávali do hry jen díky našim individuálním chybám. Zápas jsme vyhráli díky větší individuální kvalitě.

Druhý hrací den nás čekal soupeř, u kterého jsme věděli, že si to rozdáme o 1. místo ve skupině - Šternberk. Jediný tým v naší kategorii, který před našim vzájemným zápasem nedostal gól. Na celém týmu šlo vidět obrovské odhodlání a chuť vyhrát. V zápase jsme dostali první gól po špatném rozebrání hráčů. Následně nás však soupeř dostal do hry řadou vyloučení, díky kterým se nám podařilo vstřelit dvě branky. V tento moment se na nás začala podepisovat lehká nervozita a možná i strach, že bychom utkání mohli vyhrát. Přestali jsme hrát svou hru a soupeři jsme zadarmo darovali míčky. Soupeři se nakonec v závěru podařilo utkání vyrovnat. Výsledek 2:2 nám však zajistil první místo ve skupině.

V prvním kole play off jsme si to rozdali s AS Trenčín. Velmi dobré utkání, které opět rozhodovaly naše individuální chyby, kterých bylo opravdu mnoho. V utkání jsme měli opět dobrý začátek, kdy jsme již od 20. minuty vedli 5:1. Následně však nastal výpadek koncetrace a soupeř začal dotahovat až na rozdíl dvou branek. V závěru jsme přidali pojišťovací branku a vítězství jsme si nenechali utéct.

Poslední krůček před vysněným finále byli BLACK ANGELS BLACK. Velmi dobré nastavení v hlavách našich hráčů, kteří již od rozcvičky věděli, že do finále chtějí více než soupeř. Zápas proti BLACK ANGELS byl asi naším nejlepším na celém turnaji. Skvěle zvládnutý poslední krok, který nám po výhře 7:2 zajistil postup do finále.

FINÁLE. Šternberk. Stejný soupeř jako ve skupině, který se do finále dostal přes Troopers a Gullivers. Očekávali jsme velmi vyrovnané utkání, což se potvrdilo. V prvním třetině se nám podařilo dát gól po individuální akci Labaje. Dobré bránění nám zajistilo do konce třetiny vedení 1:0. V druhé třetině na nás Šternberk zatlačil, a to nám dělalo obrovské problémy. Od druhé třetiny byl právě soupeř aktivnějším a zaslouženě si dokráčel pro vítězství.

Teď když jako trenér hodnotím zpětně finálové utkání, musím uznat, že nás soupeř přehrál. Po zhlédnutí celého záznamu nemohu říct, že bychom odehráli špatné utkání a byli horším týmem. Rozhodovali mikro detaily. Na naší straně nám rozhodně nepomohlo zranění Lukáše Drábka, který odehrál velmi dobrý turnaj, ale zranění ho bohužel do finálového utkání nepustilo. Museli jsme překopat obranné páry, což se nám, možná i s množstvím ubývajících sil a extrémního vytížení první lajny, stalo osudným. Utkání rozhodla fyzická připravenost. Na nás bohužel dolehla únava a v závěru utkání už jsme neměli síly na to, se zápasem něco udělat.

Hodnocení celého PFC je pozitivní. Podařilo se nám obhájit účast ve finále. Prohra ve finále je hořká, ale přesně tyto prohry potřebujeme, abychom byli úspěšní. Každá taková prohra nás posouvá a motivuje na sobě dál pracovat. Závěrem děkuji všem rodičům za neuvěřitelnou podporu, bez vás by to nešlo.

Ondřej Labaj vyhlášen MVP turnaje v kategorii B11 s bilancí 16+4.