Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Muže táhnou vpřed junioři, dorostenci se vezou na vítězné vlně

Dvakrát Brno a jedenkrát Vsetín, takový byl o víkendu program našich družstev. Muže v sestavě na dvě lajny táhla na turnaji vpřed především juniorská část týmu. Dorostenci v jednom utkání suverénní, v dalším způsobili drama, vítězství si však nechali pro sebe v obou případech. Mladší žáci se i s okleštěnou sestavou se soupeři poprali a odvezli si z turnaje dvě vítězství ze tří zápasů.

MUŽI

Mužský tým vyrazil v neděli do Tuřan a chtěl navázat na předchozí turnaj. V Brně je nečekalo nic příjemného, los jim přihrál soupeře ze Sivic a Dolních Bojanovic.

V sestavě na 2 lajny se muži v prvním utkání postavili proti Sivicím. Od Sivic se dala očekávat jednoduchá hra na dlouhé balonky mezi naši obranu, to se potvrdilo a Sivice na svojí taktice nic nezměnili. Nám se dařilo tyto dlouhé pasy důrazně sbírat a vytvářet si z nich šance v náš prospěch. V úvodní třetině jsme využili naší pohyblivé hry směrem dopředu a vytvořili si náskok 3 gólů. Ve zbylých třetinách jsme v tempu polevili a nechali soupeře nezáměrně dostat se do zápasu. To však nic nezměnilo na tom, že si muži došli pro vítězství.

Druhý zápas sliboval bitvu dvou kvalitních soupeřů. Pro nás dobře známé a zároveň neznámé Dolní Bojanovice, do této sezony jsme neměli možnost se s nimi na hřišti utkat. Hra byla hlavně v první třetině vyrovnaná na obě strany. Z naší strany docházelo po celý zápas k obrovskému zahazování gólových šancí a to nakonec určilo ráz zápasu. Bránit těsný výsledek se nevyplácí. Dolní Bojanovice měli více ze hry, gólové situace si ale vytvářet nedokázali, branky padaly až po našich chybách. Zápas byl výsledkově tak vyrovnaný, že po základní části skončil remízou a rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých excelovali naši hráči i s golmanem.

DOROSTENCI

10. kolo 2. dorostenecké ligy přineslo našim tygrům spoustu radosti. Vezou se na vítězné vlně a do dalších dvou kol si udrželi pozici v 1. koši. A co se dělo na hale SportPoint?

První zápas s Hattrick Brno měl jednoznačný průběh, od prvních sekund jasně dominovali hráči Očova. A to doslova, první náš gól padl už po pěti sekundách. Po dvou třetinách byl stav utkání 4:0 a v průběhu třetí třetiny jsme soupeři nasázeli další tři góly. Necelé tři minuty před koncem soupeř proměnil nařízené trestné střílení, načež ho ovšem čekala odveta v podobě dalšího gólu. A jak jinak než po pěti sekundách. Šťastné pětky.

Druhé utkání s Hornets Brno vypadalo zprvu také jednoznačně pro nás ale jen první třetinu. Kluci zřejmě chtěli předvést drama pro diváky. Do druhé třetiny vstupovali za stavu 6:2, v té se soupeři podporovanému početnou fanouškovskou základnou podařilo stáhnout skóre na 7:5, aby ve třetí třetině dokonce vyrovnal.

Soupeř udával tempo hry, šance Očova se nedařilo proměňovat. V závěrečných třech minutách jsme ale strhli vítězství na svou stranu. Museli jsme čelit i oslabení, kdy měl soupeř velkou šanci vyrovnat. Naši hráči na závěr tohoto dramatu soupeři skórovat neumožnili a vítězství si udrželi.

V obou zápasech nás skvěle podrželi naši golmani. Drama končí, opona padá, jen týmové úsilí vede k vítězství. Tygři dál jednají instinktivně, koušou a zatínají drápy. Příští kolo naviděnou v Kyjově, kde se utkáme s domácími Dragons a s Aligators. Draci, aligátoři, tygři. Kdo s koho? Přijďte nás v sobotu 3.12. podpořit. Těšíme se na vás.

MLADŠÍ ŽÁCI A

Na neděli 20.11. měli mladší žáci naplánovaný dlouhý výlet do Vsetína. Sestava čítala mnoho absencí, které jsme lepili na poslední chvíli a nakonec jsme byli rádi, že jsme odcestovali s 10 hráči do pole.

Věděli jsme, že dnes nás proti jednomu z nejlepších týmů v lize, Gullivers Brno, může k vítězství dovést bojovný a zodpovědný výkon všech hráčů. A takový jsme skutečně předvedli. Povedlo se nám zejména dobře eliminovat výběhy soupeřů do nebezpečných pozic, ze kterých soupeř střílí hodně branek. Aktivní výkon podpořený výkonem naší brankářky nás často dostával do brejkových úniků, čehož jsme se snažili naším postavením a stylem hry docílit. Ač byl soupeř v zápase lepším týmem, vítězství 4:3 jsme slavili my.

Druhý zápas proti neoblíbenému soupeři z Otrokovic jakoby přesně odpovídal zápasu, který jsme s Otroky odehráli začátkem sezóny. Soupeř velmi specifickým stylem a pojetím hry, na úrovní starších žáků, motal po celý zápas naše hlavy. Těžko jsme se dostávali k míčku a ještě těžší bylo se na něm udržet. Naše útoky a šance byli spíše náhodné. Na poražení Otrokovic budeme muset předvést náš nejlepší možný výkon, který jsme ale ve Vsetíně rozhodně nepředvedli.

V posledním zápase jsme si to rozdali v "ofenzivní bitvě" se Vsetínem. Od začátku utkání jsme měli více ze hry a byli častěji na míčku. Vsetín jsme většinu zápasu drželi a tlačili na jejich polovině. Gólové šance jsme si vytvářeli jako na běžícím pásu, ale v koncovce jsme byli tragičtí. Naopak soupeři se podařilo skórovat z každého navštívení naší poloviny a někdy bylo až směšné, jakým způsobem se soupeř dostal do vedení. Tým se však s nepříznivým stavem ke konci zápasu popral velmi dobře a v posledních minutách zápas ubojoval a dotáhl do vítězného konce.

Děkujeme všem rodičům, kteří s námi do Vsetína jeli. Uděláme maximum pro to, abyste nemuseli na tribuně trpět tak, jako tentokrát v našem posledním zápase.