Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Muži konečně za 6 bodů!

Uplynulý víkend se áčku mužů povedlo prolomit prokletí a na turnaji si připsali dvě výhry za plný počet bodů. Nejprve porazili béčko Bulldogs, následně kyjovské Dragons. Hráli také dorostenci, mladší žáci a přípravka. Dorost zvládl získat na svou stranu první zápas v samostatných nájezdech. V tom druhém však svému soupeři naplno podlehl. Ačkoli to tak nevypadá výsledkově, dobrá utkání odehrálo áčko mladších žáků. Škoda smůly, která je provázela více, než by si zasloužili. Béčko mladších žáků si naopak připsalo tři suverénní vítězství. Oba týmy přípravky se představily na domácím turnaji, kde prokázali odhodlání a bojovnost.

MUŽI "A"

Poprvé v sezoně si mužský tým Očova odváží z hracího dne plný počet šesti bodů. V Kyjově si tým okolo kapitána Koštuříka poradil nejprve s béčkem Bulldogs a poté ve vyrovnaném zápase i s domácími Dragons.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - BULLDOGS BRNO B 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Braha, 11. Příkaský F. (Koštuřík), 14. Koštuřík (Příkaský P.), 21. Kolařík (Ryška), 29. Rozboril (Koštuřík), 43. Kalus (Koštuřík)

První utkání pro Hodonín se od začátku vyvíjelo podle představ. Úvodní branku obstaral po úniku po křídle Ondřej Braha. Přestože soupeř dokázal vyrovnat, následnou přesilovku využil pěknou střelou Filip Příkaský. Do konce první třetiny se ještě prosadil Koštuřík. Stav 3:1 pro Očov vydržel až do 21. minuty, kdy akci zakončil přesnou střelou Kolařík. Od tohoto momentu Hodonín bez větších obtíží kontroloval hru a i přes lehký tlak Bulldogs nepřipustil komplikace a dokráčel k první ze dvou výher v poměru 6:3.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - FBC DRAGONS 7:6 (1:1, 2:1, 3:5)
Branky a nahrávky: 1. a 31. Koštuřík (na druhou Příkaský P.), 30. a 34. Rozboril, 36. Kalus (Popovský), 40. Příkaský P. (Koštuřík), 42. Kolařík (Mráz)

Velmi pěkné utkání nabídl souboj o záchranu bojujícího Kyjova a Očova, který pomýšlí na celkové třetí místo v tabulce. Na hřišti však tabulkový rozdíl znát vůbec nebyl. Skóre otevřel již po 21 sekundách po důrazné dorážce Kryštof Koštuřík. Kyjov sice utkání dvěmi brankami otočil, ale vyrovnání zařídil po individuální akci Samuel Rozboril. Po tomto vyrovnání začala pasáž hry, kdy Kyjov nejprve strhnul vedení na svoji stranu, ale Hodonínu se vždy podařilo vyrovnat. Toto narušil až ve 40. minutě přesnou střelou Petr Příkaský, na kterého navázal Michal Kolařík. Soupeř pak již jen v posledních vteřinách korigoval na konečných 7:6.

Komentář trenéra Martina Slabého:
Konečně se nám podařilo vyhrát oba zápasy. Herně to k ideálu mělo sice daleko, ale body se počítají. Pořád často a lacině ztrácíme míčky na útočné polovině a situace řešíme obráceně, než bychom měli. Každopádně i přesto jdeme nahoru a zlepšujeme se každým zápasem. Zápas s Kyjovem bylo parádní a hlavně férové derby, za což bych chtěl hráčům z obou týmů poděkovat. Zároveň bych rád touto cestou všechny pozval na poslední a navíc domácí zápasy 20. dubna na hale TEZA v Hodoníně. Těšíme se na vás.

DOROST

Víkendové klání v 2. lize dorostenců bylo pro tým Očova testem a příležitostí setkat se s kvalitním soupeřem. Hráči a fanoušci byli svědky dramatických okamžiků. Už před prvním hvizdem byl tým Očova postaven před první výzvu. Většina hráčů uvízla v dopravní zácpě a dorazila na místo konání jen těsně před zahájením zápasu. Někteří se připojili k týmu až v průběhu hry, což nepochybně zkomplikovalo přípravu.

První zápas s týmem Gullivers Brno B odstartoval ve znamení nepřítomnosti Očova na hřišti v první třetině, hrál jen jeden tým a my jsme to nebyli. Tento začátek mohl naznačovat neúspěch, ale Očov ukázal, že se nevzdává bez boje. Postupně se dostával do hry a druhá i třetí třetina již byly v jejich režii. Vyvrcholením byla výhra na nájezdy, kterým jsme se v poslední době věnovali víc než kdy jindy.

Druhý zápas dne proti Bulldogs Brno B se stal pro Očov kamenem úrazu. Metaforicky řečeno, zatímco Očovští se na hřišti pohybovali s obtížemi jako na "kolečkovém křesle", soupeři z Brna působili, jako by "jeli na motorkách". Tento zápas byl pro Očov nejhorším vystoupením v sezóně a jasně ukázal potřebu intenzivnější přípravy a většího úsilí na trénincích.

Cesta na Final Four: Výzva nebo Výlet?
I přes tyto komplikace má tým Očova jistotu účasti na Final Four. Tento turnaj bude skutečným testem - příležitostí ukázat, že se dokážou poučit z chyb. Je na hráčích a trenérském týmu, aby se spojili a proměnili nadcházející výzvu v úspěch. Pokud se tak nestane, může se stát, že medaile a ocenění uvidí jen na krku svých soupeřů.

Děkujeme rodičům za podporu. Uvidíme se na posledním turnaji na Teze, dlužíme Vám lepší výkon.

MLADŠÍ ŽÁCI "A"

V sobotu odpoledne mladší žáci v Brně odehráli další kolo soutěže, ve kterém se střetli s týmem Znojma, Židenic a s brněnskými Bulldogs.

V prvním utkání proti Znojmu jsme zaznamenali prohru našeho týmu 3:6. Zápas začal s velkým nasazením ze stran obou týmů. První půli jsme prohráli vyšším rozdílem a do druhé jsme nastoupili s odhodláním vyhrát "mini" zápas, což se nám povedlo.

V druhém zápase proti Židenicím bylo od prvních minut utkání zřejmé, že naši mlži jsou na hřišti odhodláni zvítězit a vrátit jim prohru z domácího turnaje. S rychlými a pěknými kombinacemi na jeden dotek se nám podařilo kontrolovat zápas a dotáhnout ho do vítězného konce 9:4.

V posledním zápase proti Bulldogs jsme zaznamenali rychlé vedení a dobrou hru v celém utkání. Celkově byl zápas plný nasazení ze stran obou týmů, což z něj udělalo skvělou podívanou, kterou jsme nakonec prohráli 5:8.

Ve všech utkáních jsme hráli pohledný florbal, který však nebyl podpořen potřebným štěstím v našem brankovišti. Děkujeme všem fanouškům a rodičům za podporu.

MLADŠÍ ŽÁCI "B"

Mladší žáci B odehráli jeden z nejlepších turnajů v sezóně.

V prvním utkání jsme si skvěle poradili proti pasivně hrajícím Dubňanům, které jsme přehráli výsledkem 15:2. Soupeři, kteří nechtějí hrát aktivní florbal nám dělají obrovské problémy. Tentokrát tomu však bylo jinak a skvěle jsme si se zápasem poradili.

Druhé utkání proti Břeclavi se nám podařilo. Soupeře jsme přehráli a zaslouženě jsme si připsali další výhru 13:3.

Poslední utkání proti Gullivers B bylo pro diváka rozhodně tím nejatraktivnějším. Velmi brzo jsme šli do vedení 2:0, což nám nejspíš vyhrálo zápas. Soupeř měl pasáže, kdy se pokoušel vrátit do zápasu. Z naší strany se jednalo o dobře zvládnuté utkání, ve kterém jsme se dokázali koncentrovat na zápas až do konce.

Turnaj nám ukázal, že potřebujeme více zápasů proti týmům jako jsou Gullivers. Tyto zápasy jsou pro všechny hráče rozvíjející. Zápasy, kdy soupeř 24 minut brání a my do něj bušíme, neposouvají bohužel ani jeden tým.

Děkujeme všem rodičům za hlasitou podporu.

PŘÍPRAVKA

V sobotu 23. března se představili na domácí půdě oba týmy přípravky. Jak se jim dařilo?

Tým BLUE

Dopolední domácí turnaj patřil našemu týmu BLUE, který se na vlastní půdě utkal s týmy: F.A.T.R. Dubňany Škorpioni, FBC Valtice, K1 Florbal Židenice U9 Blue a TROOPERS Purple.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem F.A.T.R. Dubňany. Od nás velice ospalý začátek. Soupeřovi jsme nechávali velký prostor na hřišti a v podstatě jsme tahali za kratší konec. I tak se nám podařilo po 1. poločase udržet zápas v remízovém stavu. Ve 2. poločase jsme už pořádně dupli na plyn, soupeře jsme tlačili celou druhou půlku, vytvořili jsme si spoustu gólových šancí, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Nakonec 30 vteřin před koncem rozhodl soupeř z brejku po naší chybě.

Ve druhém zápase se nám do cesty postavil tým FBC Valtice. Zápas byl ze začátku velice jednoznačný pro soupeře. Hráče Valtic jsme bohužel nechali až moc střílet na naši branku a střelci Valtic se bohužel nemýlili. Do 2. poločasu jsme vstoupili velice slušně, podařilo se nám trochu snížit náskok soupeře, ale bohužel první část nás stála zápas.

Ve třetím zápase jsme sehráli zápas proti Židenicím. Tým, který na tomto turnaji předváděl výborné výkony. Na našich hráčích a hráčkách byl vidět velký respekt k soupeři, ale nebyli bychom to my, kdybychom nebojovali celý zápas jako tygři. První poločas v našem podání byl vynikající. Trestali jsme každou soupeřovu chybu. Vpředu jsme předvedli jak kombinační hru, tak jsme se nebáli řešit akce individuálně. Vzadu nás držela vynikající Vanes, která si dokonce připsala asistenci po krásném výhozu na Mattea, který nekompromisně proměnil tento samostatný únik. Ve 2. poločase jsme sice trošku polevili, ale udrželi jsme zápas v naší režii.

Ve čtvrtém zápase se proti nám postavil další tým z Brna, tentokrát tým Troopers. Jak jsme zjistili z předchozího zápasu, vůbec se nemusíme bát brněnských týmů. Zápas byl po celou dobu velice vyrovnaný, padlo spoustu branek, ale bohužel jich víc vstřelil soupeř.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem dětem za skvělé dopoledne. Snažili jsme se na domácí půdě ukázat, co jsme se od září naučili. Pořád je však na čem makat.

Děkujeme všem rodičům za podporu v hledišti!

Tým RED

Sobotní odpoledne patřila Očovská palubovka týmu přípravky s označením RED.

V prvním zápase náš tým čekal soupeř v podobě Florbalu Hodonín. V zápasu jsme lepším celkem, předvádíme pěkné kombinace, tlačíme soupeře před jeho bránu a stejně tak se nám daří dobře bránit jeho protiútoky a dokonce nedovolíme soupeři vstřelit ani branku.

V dalších zápasech se utkáme s týmem Aligators respektive s jeho třemi družstvy s označením Black, White a Green. Všechny zápasy jsou velmi podobné, ani v jednom zápase nás soupeř nepřehraje. Daří se nám být silní na míčku, v naší hře se objevují pěkné kombinace a dobrá střelba, často zakončená brankou. Na druhou stranu řada příležitostí zůstane nevyužita a i naši brankáři mají víc práce než v prvním zápase, což jsou věci, na které se zaměříme v dalších trénincích.

Všichni hráči mají velkou pochvalu za nasazení a bojovnost. Rodičům děkujeme za podporu.