Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Muži porazili první tým tabulky. Dorost zažil v Blansku střelecké hody.

Muži si o víkendu zahráli na domácí palubovce SH Teza, kde si připsali dvě cenná vítězství, a dokázali porazit první tým tabulky soutěže, Orel Dolní Bojanovice. Pořádnou ofenzívu předvedli v Blansku dorostenci, když oba své soupeře porazili vysokým rozdílem, a vedle 26 vstřelených branek zdobí výsledky také čisté konto ze zápasu s kyjovskými Dragons. Starší žáci si tentokrát zahráli v rámci Orelské florbalové ligy, a roli favorita potvrdili dvěma vítězstvími, byť jedno z nich si připsali až po samostatných nájezdech. Vítězně ovládlo své zápasy také béčko mladších žáků v Brně. Týmy přípravky si zahráli na turnaji v Hodoníně.

MUŽI

Domácí zápasy vyšly mužům na výbornou. Do tabulky si tak připsali plný počet bodů.

První utkání nebylo příliš divácky atraktivní. Oba celky vsadily na trpělivou obranu a protiútoky. Skóre otevřel po individuální akci Martin Krumpolc, což byla jediná florbalová akce první třetiny. Ve druhé třetině dokázali hráči Aligators hned dvakrát vyrovnat. Do poslední třetiny tak oba celky vstupovaly za nerozhodného stavu 2:2. V závěru však byli muži Očova úspěšnější, když dokázali vstřelit celkem tři branky, oproti tomu soupeř jen jednu. Očov tak zvítězil 5:3.

Druhý zápas přinesl více florbalovosti a také více branek. Opět byli na konci utkání spokojenější muži Očova, kteří přestříleli Dolní Bojanovice v poměru 8:6. Hattrickem se blýskl Tomáš Kalus. Byť Očov po celý zápas dotahoval, tak v poslední minutě se podařilo skóre otočit a převážit na svou stranu.

DOROST

V sobotu 11. února se naši dorostenci vydali na další kolo ligy do městečka ležícího v údolí řeky Svitavy, a to do Blanska. Na hale TJ ČKD si poradili s oběma soupeři z 1. koše, s kyjovskými Dragons i s domácím týmem FBK Atlas Blansko.

Zápas s Dragons začal ve velmi vlažném tempu obou mužstev, akce obou týmů končily většinou už v rozehrávce. Na útočnou polovinu soupeře se kluci probojovávali sporadicky, ale i přesto se našim hráčům podařilo skórovat a do první přestávky odcházeli s dvoubrankovým vedením. Druhá třetina už byla herně o poznání lepší, čtyři goly v soupeřově bráně to potvrdily. To ve třetí části kluci už soupeře do gólových šancí nepustili, brankářská síť Dragons se rozvlnila ještě čtyřikrát a čisté konto našeho gólmana Kuby potěšilo.

To druhý zápas s Blanskem se již od samého začátku hrál v ostřejším tempu, šance si tvořily hráči obou týmů, soupeř se tlačil do zakončení, ale úspěšnějšími byli naši hráči, kteří do druhé třetiny vstupovali s výsledkem 2:0. Dvěma rychlými góly sice navýšili vedení, ale Blansko se nevzdávalo, vzdorovalo a i jemu se podařilo dvakrát skórovat a zápas zdramatizovat. Kluci však do další přestávky odpověděli dalšími dvěma góly, stav po druhé třetině 6:2 pro Očov. To třetí část už se odehrávala v režii našich borců, Blansko rezignovalo. Naši kluci si otevřeli střelnici, ukázali svou kvalitu a jejich herní dominance přinesla dalších deset golů. Konečné skore 16:3.

Příští turnaj odehraje tým dorostenců 25. února opět v blanenské hale v Údolní ulici. Soupeři našim klukům budou další dva celky 1. koše, Aligators a Bulldogs. Přijeďte je povzbudit, budou to potřebovat. Těšíme se na vás.

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci vyjeli do Šlapanic na další kolo Orelské florbalové ligy ve velmi silné sestavě. Bohužel kvalita týmu Očova nepřinesla plný počet bodů hned v prvním zápase se Slavkovem u Brna. Do utkání tým  vstoupil výborně, vedl hned po úvodním buly, následně přidal další góly. Soupeř se však nevzdal a postupně dohnal náskok Očova na pouhý jeden gól dvacet sekund před koncem. Vteřina do konce, Slavkov srovnal skóre. Šlo se na nájezdy, které kluci proměnili ve velkém stylu. Druhý soupeř byl z Brna-Husovic. Byli jsme jasní favoriti. A roli favorita se nám podařilo naplnit na jedničku a soupeře deklasovat.

Děkujeme rodičům za podporu a dopravu dětí na turnaj.

MLADŠÍ ŽÁCI B

Mladší žáci B se vydali za soupeři na halu Čejkovická do Brna. Tentokrát je však netradičně čekali pouze dva zápasy, ale ve formátu 3x12minut. Vzhledem k délce zápasů a faktu, že jsme měli odehrát dvě utkání po sobě, jsme dojeli v početnější sestavě, abychom měli nad soupeři fyzickou výhodu. Naším cílem bylo zlepšení výstavby hry a zapojení všech hráčů jak při hře na míčku, tak bez něj.

V prvním zápase, se Znojmem, jsme tyto atributy dokázali dobře plnit při každém střídání. Znojmo si vůbec nedokázalo poradit s naším aktivním napadáním a my jsme se tak velice snadno dostávali na míček. Naopak při rozehrávce byly velmi dobrým protivníkem a pro naše obránce byly tvrdé souboje se soupeřem velmi přínosné. Na výsledku příliš nezáleží, ale předvedená hra byla velmi dobrá.

Druhý zápas proti nám nastoupil soupeř z Židenic. Nutno podotknout, že tým soupeře tvořili i elévové a méně zkušenější hráči. Téměř po celý zápas si sami hráči řídili hru a dávali pokyny před střídáním. Bylo velmi dobré, že jsme my ani soupeř i přes "rozhodnutý" stav nepřestali hrát a bavili sebe i diváky především svojí aktivitou a chutí se pouštět do dobrých individuálních, ale i týmových akcí. Výkony nejen z těchto zápasů však musíme přenést do těžkých utkání, která nás čekají již za 10 dnů v Hodoníně a Dubňanech.

Děkujeme rodičům za podporu. Děláte nám svojí přítomností na halách opravdu radost.

PŘÍPRAVKA WHITE & RED

Naši malí tygři tentokrát navšívili SH Teza v Hodoníně. Sehráli zde zápasy jak proti sobě, tak i proti TJ Sokol Lanžhot, Florbalu Hodonín a TJ Sokol Hovorany.

PŘÍPRAVKA RED
Tým složený ze zkušenějších přípravkářů si na turnaji vedl bravurně. Kluci i holky na turnaji vstřelili spoustu gólů a předváděli atraktivní hru, ve které se ukázalo i pár pohledných kombinací. Zápasy nám ale také ukázaly, na čem musíme ještě na tréninku zapracovat.

PŘÍPRAVKA WHITE
Tenhle tým byl složený převážně z těch úplně začínajících. A i když většina týmu nehraje florbal ani rok, tak šel vidět velký progres oproti úplným začátkům. Někteří si vstřelili první gól, ostatní zas poprvé chytali v bráně. Je před námi ještě spousta práce, ale bylo vidět, že se ubíráme správným směrem.