Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Muži postupují do vyšší soutěže. Junioři jsou druzí, starší žáci třetí.

Uplynulý víkend byl nabitý napínavými finálovými duely. Muži sehráli klíčová utkání pro postup do vyšší soutěže, a zvládli je vítězně. V další sezóně tak budou hrát Jihomoravskou ligu mužů. Junioři odcestovali na závěrečný turnaj sezony určený čtyřem nejlepším celkům do Znojma, kde se probojovali do finále a nakonec obsadili 2. místo. Starší žáci se utkali na turnaji ve Vsetíně, a celkově v sezoně obsadili třetí místo. Elévové zakončili svou sezónu v Kyjově, kde měli možnost prověřit sehranost svému týmu před turnajem, který je čeká v květnu.

MUŽI

Poslední turnaj letošní sezony vyšel mužům na jedničku. V obou zápasech zvítězili, a díky zaváhání Břeclavi slaví postup do vyšší soutěže.

Úvodní ranní zápas proti Pohořelicím byl lehce nervózní. Po dvou třetinách muži drželi vedení v poměru 3:2, když soupeř vždy využil zaváhání v obraně. Třetí třetina však byla plně v režii Očova. Konečné skóre nakonec vyznělo 6:3 pro naše barvy.

Při čekání na druhé utkání ztratila bod Břeclav, která porazila Sivice až v nájezdech, a to znamenalo jediné. Pokud muži zvítězí proti stejnému soupeři v základní hrací době, postoupí do vyšší soutěže.

Tento úkol začal Očov plnit hned od začátku utkání. Soupeř sice na konci první třetiny dokázal srovnat stav na 2:2, ale snad nikdo v hale nepochyboval, jak utkání dopadne. Od druhé třetiny byl na hřišti prakticky jen jeden tým a skóre se nakonec zastavilo na konečných 12:3 pro Očov. Šesti body (3 góly a 3 asistencemi) se na výhře podílel Kryštof Koštuřík, čtyři branky pak vstřelil Michal Kolařík.

Speciální poděkování si zaslouží rodiče, fanoušci a také zranění hráči. Těm všem patří dík, protože na postupu mají také svůj podíl.

JUNIOŘI

Ze třetího koše do prvního, a z prvního koše na finálový turnaj. Junioři přivezli ze Znojma stříbro. Tak by se ve zkratce dala popsat letošní pouť juniorů sezonou, ve které se stali pro soupeře obávaným týmem. Stojí za tím velký kus práce, kterou junioři od začátku sezony odvedli. Není náhoda, že se umístili tak vysoko. Na závěrečný turnaj postoupily 4 nejvýše umístěné týmy po základní části. Turnaj se odehrál formou semifinále, souboje o 3. místo a finále.

Juniorům v cestě do finále stál celek Židenic, který se umístil po základní části na 2. místě. Vzájemná bilance hrála ve prospěch týmu z Brna, o to větší byla motivace to soupeři vrátit, a dostat se až do vysněného finále. Utkání mělo rychlý spád od samého začátku, po dvou inkasovaných brankách do naší sítě, do konce zápasu však zbývalo spoustu času a nebylo by to poprvé, kdy by junioři otáčeli zápas. Během první třetiny dotahovali výsledek a úvodní třetina tak skončila nerozhodně. Do další třetiny šli junioři s velkým odhodláním s výsledkem něco udělat. Povedlo se jim neinkasovat a vyhrát třetinu o 3 branky. O tom, kdo postoupí do finále stále rozhodovala třetí třetina. V té se podařilo juniorům ubránit tlak soupeře a hru v power play, během níž přidali další branky, a o zápase bylo rozhodnuto, junioři tak mohli slavit postup a jistotu medaile.

Ve finále se střetli se Znojmem, vítězem základní části soutěže, který v semifinále postoupil přes Troopers. Na juniory nečekal nijak jednoduchý zápas. Znojmo potvrzovalo svoji herní vyspělost v každém utkání po celou sezonu. Úvod zápasu se nesl v duchu oťukávání a čtení soupeře, to vydrželo zhruba do poloviny třetiny, pak následovaly dva rychlé góly do naší branky a později náskok soupeře jen rostl. Na klucích byla znát hořkost, jakým způsobem zápas skončil, to ale nemění nic na tom, že celkové 2. místo je obrovský úspěch, ne jen pro hráče v jejich florbalových kariérách ale i pro klub.

Speciální poděkování si zaslouží rodiče a fanoušci, kteří podporovali kluky po celou sezonu, ať se zrovna dařilo nebo nedařilo, vždycky tam byli, fandili a drželi palce.

STARŠÍ ŽÁCI

V prvním utkání turnaje se Očov střetl s týmem Florbal Vsetín. Hned na začátku utkání se hráči Očova ukázali jako silný soupeř, rychle se ujali vedení a díky skvělému týmovému výkonu zvítězili výsledkem 10:5. Hráči Očova předvedli rychlou a precizní hru, kterou domácí soupeř nedokázal zastavit.

V druhém utkání se Očov postavil proti týmu FBŠ Hummel Hattrick Brno U15. I přes obrovské nasazení a bojovný výkon hráčů Očova, se tentokrát soupeřovi nepodařilo překonat brankáře Brna tolikrát, kolikrát si všichni představovali, a tak Očov podlehl výsledkem 8:3. I přes porážku hráči Očova ukázali velkou bojovnost a snahu o zvrácení výsledku.

Celkově se Očov umístil na třetím místě turnaje, což je skvělý výsledek. Tým má na co být hrdý, protože předvedl velmi kvalitní výkony v celé sezóně a do předposledního utkání ukazoval, že se jedná a jeden z nejlepších týmů ligy. Gratulace Bulls a Gulls k postupu na MČR.

Kapitán týmu Očova uvedl: "I když jsme nepostoupili na Mistrovství České republiky, jsme pyšní na to, co jsme v sezóně předvedli. Celý tým pracoval tvrdě na trénincích a dali jsme do toho maximum. Třetí místo je skvělou odměnou za naši snahu a houževnatost. Jsme motivovaní pokračovat ve svém rozvoji."

Děkujeme rodičům a hráčům a celou sezónu.

ELÉVOVÉ

V sobotu dopoledne se naše družstva elévů RED & BLUE zúčastnila v Kyjově svého posledního turnaje v této sezóně.

Elévové RED

Družstvo bylo složeno zejména z hráčů, kteří se v květnu zúčastní turnaje PFC v Praze a tento turnaj byl pro ně velice dobrou prověrkou. Prvním soupeřem našim klukům bylo družstvo Sokolu Hovorany, a už od začátku zápasu se nám naší aktivní hrou dařilo dostávat soupeře pod tlak, z čehož pramenila spousta branek v soupeřově síti. Druhým soupeřem bylo družstvo Troopers Orange a byl to opravdu tvrdý oříšek, který se našim klukům ale nakonec podařilo rozlousknout. Posledním soupeřem bylo družstvo Slavkov-Holubice a i tento zápas byl herně velice vyrovnaný, nakonec skončil zaslouženou remízou. Všechny zápasy nás velice dobře prověřily a ukázaly nám, že pokud se budeme soustředit na hru a plnit domluvenou taktiku, tak můžeme uspět i proti silným soupeřům. Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou v průběhu celé sezóny a rovněž za jejich podporu.

Elévové BLUE

Na tým BLUE čekaly zápasy proti Dubňanům, Mikulovu a Slavkovu. V prvním zápase jsme se utkali proti Dubňanům. Začátek zápasu nám vyšel výborně. Soupeři jsme téměř vůbec nepůjčili míček a byli jsme lepším týmem. Velmi dobře si vedly i naše holky, kterým se podařilo vstřelit i několik branek. Ke konci zápasu jsme již polevili a nechali soupeře vstřelit několik branek. Druhý zápas se nesl v zajímavém duchu, jelikož sestava soupeře nám byla velmi povědomá :-). Zápas jsme si velmi užili a opět nás bylo plné hřiště. Všechny 3 naše trojice předváděli skvělý florbal plný povedených akcí. V posledním zápase nás čekal soupeř ze Slavkova. Všichni si mysleli, že to půjde jednoduše, jako tomu bylo v předchozích zápasech, ale bohužel tomu tak nebylo. Ze začátku utkání nám tým Slavkova téměř nepůjčil míček a ukázal nám obrovskou produktivitu střelby, kdy téměř každá jejich střela skončila v naší brance. Nicméně zápas jsme nevzdali a snažili jsme se se zápasem něco udělat, což se nám také podařilo a hned to byl pohledný zápas z obou stran.

Po posledním zápase byly klukům i děvčatům předány medaile za skvělou práci, kterou odváděli po celou sezónu. Děkujeme rodičům za pomoc a podporu během celé sezóny.

Tým WHITE se z důvodu velké marodky nezúčastnil turnaje v Křenovicích.