Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín
105_20231101_211442.jpg

Muži přehráli FATR a z turnaje berou 3 body.

Zápasy jako den a noc. Tak lze v krátkosti popsat nedělní turnaj mužů v Dubňanech. Nejdříve fatální selhání v zápase proti Dolním Bojanovicím. A následně perfektně zvládnuté derby proti domácímu týmu.

MUŽI

Jihomoravská liga nabídla o uplynulém víkendu souboje v Dubňanské hale Želva. Očov nejprve vybouchnul v zápase proti Dolním Bojanovicím, ale poté výrazně zdolal domácí F.A.T.R.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - OREL DOLNÍ BOJANOVICE 0:8 (0:0, 0:3, 0:5)

Pouze první třetinu dokázal Hodonín držet krok s hráči z Dolních Bojanovic. Hororová minuta, kdy soupeř dokázal vstřelit tři góly, určila spád utkání. Tento moment srazil Očov do kolen a od té doby nefungovalo prakticky nic. Ve třetí třetině byla otevřená hra vodou na mlýn Dolních Bojanovic. Hráči Očova vsadili vše na jednu kartu - útok. Ale ani přesto se nepodařilo překonat výbornou obranu a brankáře soupeře.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - F.A.T.R. Dubňany 8:2 (1:1, 2:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 30., 36., 41., 44. a 45. Koštuřík (2x Příkaský F., Příkaský P.), 17. a 30. Popovský (Kalus, Kolařík), 35. Braha

Ze začátku trochu taktická bitva, poté jednoznačná záležitost Očova. Tak by se ve zkratce dal shrnout druhý zápas dne v podání hodonínských florbalistů. Trpělivá a poctivá hra měla za následek, že hráči Dubňan se prakticky vůbec nedostávali do střeleckých pozic, naopak to byli hráči Očova, kteří si vytvářeli nebezpečné šance. Úvodní dvě branky obstaral Tomáš Popovský, jednou se po individuální akci prosadil Ondřej Braha a pěti góly zatížil konto soupeře Kryštof Koštuřík. 

Komentář trenéra Martina Slabého:
První zápas byl ten nejhorší výkon, co jsem u týmu. Půlka týmu byla ještě v Hodoníně, ta druhá již na zápase s FATREM. Nemůže se nám stát, že během minuty dostaneme tři góly po hloupých chybách. A pokud ano, tak se nemůžeme takto sesypat. Nám nefungovalo nic, a kdyby to byl druhý zápas, tak kluky nechám jít do Hodonína pěšky. Druhý zápas jsme zvládli v hlavách, za což jsem rád, protože jsem měl upřímně trošku obavy. Neodehráli jsme úplně super utkání, ale na F.A.T.R. to stačilo. Konečně jsme předvedli zlepšenou hru na útočné půlce a poctivě pracovali až do konce. Tři body jsou fajn, ale příště musíme urvat plný počet bodů.


JUNIOŘI

Další dvojutkání bylo naplánováno pro juniorskou družinu v Otrokovicích. Zde na nás čekali soupeři ze Zlína a Blanska.

Utkání se Zlínem bylo jedno z nejlépe odehraných v této sezoně. Soupeř byl sice v mnoha ohledech silnější, ale junioři podali poctivý výkon a nedali Zlínu nic zadarmo, až na zbytečně inkasované branky po individuálních chybách, které se stále nedaří úplně minimalizovat. Junioři jdou výkonnostně neustále nahoru, udělali od začátku sezony velký kus práce a zvládají hrát kvalitní partii i se silnějším soupeřem.

Do zápasu s Blanskem šli junioři s jasným cílem, urvat výhru v řádné hrací době a připsat si celé tři body do tabulky, nic než výhra neexistovalo. Soupeř měl v nohách již jedno těžké utkání za sebou. Výhodná situace pro nás. Od začátku zápasu se juniorům dařilo potvrzovat, že jsou favoritem. Utkání sice nemělo takový náboj a spád jako s předchozím soupeřem, nepřinášelo tolik pohledných akcí, ale důležité bylo, že se dokázali junioři gólově prosadit, i když velmi na sílu. Utkání si junioři po menší přestřelce pohlídali a došli si pro důležitou výhru.