Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Muži senzačně porazili Kyjov, starší žáci excelovali v Orelské lize.

O předchozím víkendu odehráli naše týmy opět spoustu utkání. Muži smolně přišli o vítězství nad Židenicemi, nicméně vzápětí si spravili chuť, když parádně přehráli rivala z Kyjova. Dorostenci odehráli dva dobré zápasy ve Vsetíně, ačkoliv z nich vytěžili jen 2 body za výhru po samostatných nájezdech. Starší žáci odehráli zápasy v Orelské lize, kde předvedli naprosto suverénní výkony s rekordním počtem gólů. Béčko mladších žáků ovládlo všechna svá utkání na turnaji v Dubňanech. A první zápasy má za sebou i přípravka.

MUŽI "A"

Tým mužů odehrál další dvě utkání v rámci jihomoravské ligy. Přes slibně rozehraná obě utkání se však podařilo získat jen 3 body.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - K1 FLORBAL ŽIDENICE 3:4 (1:0, 1:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 4. Koštuřík (Rozboril), 23. Popovský (Lisý), 35. Koláček (Popovský)

Velmi slibně rozehraná partie protekla hodonínským mezi prsty. Očov se trpělivou a zodpovědnou hrou dostal do vedení 3:1, které držel ještě deset minut před koncem. Poté však přišly chyby v defenzivě, vyloučení a ztráta koncentrace, které soupeř trestal a i s trochou štěstí se mu podařilo utkání překlopit v poslední minutě na svou stranu.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - FBC DRAGONS KYJOV 11:1 (3:0, 5:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
8., 26., 35. a 40. Popovský (Příkaský P., Luňák, Ryška), 10. 23. a 29. Rozboril (2x Lisý, Mráz), 7. a 19. Koláček (Koštuřík, Rozboril), 21. Koštuřík (Luňák), 39. Mráz (Popovský)

Asi málokdo v hale čekal takový průběh utkání. Očovští Kyjov přehrávali a od první minuty byli na útočné polovině mnohem nebezpečnější, navíc směrem dozadu nedovolili svému soupeři prakticky nic. Čtyřmi góly se po svém návratu blýsknul Tomáš Popovský, hattrick pak zaznamenal Samuel Rozboril.

Komentář trenéra Martina Slabého:
Tým ukázal sílu jak na hřišti, tak v hlavách. Škoda prvního zápasu, který jsme měli 35 minut pod kontrolou. Byl to od nás celkem dobrý zápas, hlavně směrem dozadu. Srazil nás gól na 2:3 a hloupé chyby na konci, kdy jsme soupeři darovali příliš prostoru v zakončení. Toto se nám nesmí stávat. Druhé utkání nám sedlo. Zase skvělý výkon od obrany, přesná střelba a vyvarovali jsme se zbytečným ztrátám míčku.

DOROST

Dne 7. 10. se náš tým dorostenců vydal do Vsetína na první zápas letošní sezóny. Byli jsme pevně odhodláni a připraveni ukázat svou sílu a dosáhnout pozitivního výsledku.

V prvním zápase nás čekal domácí tým Vsetín. Zápas začal velice rychlým tempem, oba týmy se snažily získat kontrolu nad míčem a předvádět své dovednosti. Hned v úvodních minutách jsme se dostali do vedení, což nás motivovalo k dalším útokům. Naše obrana byla pevná a brankáři odváděli skvělou práci, což nás udržovalo ve hře. Avšak tým Vsetína se nevzdával a začal stahovat náš náskok. Jejich rychlí a technicky zdatní hráči předváděli impozantní herní projev a dokázali se prosadit proti naší obraně. Postupně se jim podařilo vyrovnat skóre a převzít vedení. I když jsme byli ve vedení na začátku zápasu, naše obrana se potýkala s rychlými brejky soupeře a nátlakovou hrou. Zápas byl plný emocí, vášně a skvělých florbalových momentů. Náš týmový duch zůstával pozitivní, ačkoliv jsme byli o pár branek pozadu. V závěrečných minutách jsme se snažili vrátit se do hry a snížit náskok soupeře. Dokázali jsme vsítit několik rychlých gólů, což nám dávalo naději na obrat. Naši fanoušci nás povzbuzovali a atmosféra byla napjatá. Bohužel, čas nám už nedovolil stáhnout náskok Vsetína a zápas skončil výsledkem 9:7 pro soupeře. I přes porážku jsme odcházeli z hřiště s hlavami vztyčenými vzhůru a vědomím, že jsme dali do zápasu maximum.

V dalším zápase nás čekal tým Kozel Kroměříž. Tento zápas byl napínavý až do samého konce a skončil vítězstvím našeho týmu 4:3 po nájezdech. Zápas začal s velkým očekáváním a napětím. Obě mužstva
vstoupila na hřiště s odhodláním získat vítězství a ukázat své dovednosti ve florbalu. Naše týmová hra a rychlá kombinace byly zpočátku efektivní, a brzy jsme se dostali do vedení. Tým Kroměříže však ukázal svou sílu a odhodlání. Svými rychlými přechody do útoku a pevnou obranou nám dali co proto. Během zápasu docházelo k častým střídáním vedení a každý tým měl šanci získat kontrolu nad hrou. Zápas pokračoval v dramatickém tempu až do konce regulérní hrací doby, ale ani jedno mužstvo nedokázalo dosáhnout rozhodujícího gólu. Skóre zůstalo nerozhodné 3:3, což znamenalo nájezdy. Nájezdy jsou vždy nervy drásající záležitostí. Naši hráči byli chladní a koncentrovaní. Sledovali jsme, jak se naši střelci postupně ujímali odpovědnosti a stříleli góly. Naši brankáři také předvedli skvělé výkony a zneškodnili střely soupeře. Když zazněl poslední hvizd, bylo jasné, že jsme vyhráli 4:3 po nájezdech a naši hráči a fanoušci oslavovali tuto vzrušující výhru. Byl to skvělý zápas, který nám přinesl nejen vítězství, ale také cenné zkušenosti a potvrzení, že tvrdá práce a týmová spolupráce se vyplácí.

Děkujeme všem fanouškům a podporovatelům, kteří nás přišli povzbudit. Vaše podpora je pro nás velmi důležitá a pomáhá nám dosahovat našich cílů. Budeme tvrdě pracovat a doufáme, že vás brzy potěšíme vítězným výsledkem.

STARŠÍ ŽÁCI

Dne 8. 10. se naši strži vydali na domácí palubovku haly TEZA v Hodoníně odehrát Orelskou ligu.

V prvním zápase nás čekal tým Dolní Bojanovice D. Od samého začátku zápasu jsme se snažili prosazovat naši herní strategii a kontrolovat hru. Naši hráči byli plně koncentrovaní a odhodlaní dosáhnout vítězství. Tým Dolních Bojanovic D se také snažil bránit, ale naše týmová hra a rychlost byly pro ně příliš obtížné.  Postupně jsme začali střílet góly a získávali náskok. Naši hráči předváděli precizní střely a týmovou spolupráci, která byla klíčová k našemu úspěchu. Během zápasu se nám dařilo udržovat vysoký tlak na soupeřově obraně, což nám umožnilo střílet góly s minimálním odporem. Náš brankář také odváděl skvělou práci tím, že zabraňoval jakýmkoli pokusům soupeře o skórování. I přes velký náskok jsme neztratili koncentraci a hráli jsme tvrdě až do konce. Zápas skončil výsledkem 32:0 pro náš tým, což byla neuvěřitelná výhra a rekordní výkon.

Další tým, se kterým jsme se utkali, byl tým Vyškova. Naše týmová hra byla neuvěřitelná a vedla nás k vítězství se skvělým výsledkem 8:3. Zápas začal s velkým očekáváním a vzrušením na obou stranách. Tým Vyškova měl dobrou pověst a byl znám svými florbalovými dovednostmi, což nás motivovalo k
tvrdé práci na hřišti. Od samého začátku jsme se snažili hrát rychlý a kombinační florbal, což nám brzy přineslo náskok. Naši hráči byli aktivní a rychlí v útoku, a naše obrana byla pevná a nepropouštěla mnoho střel na naši branku. Skvělý výkon našeho brankáře také hrál klíčovou roli v našem úspěchu. Tým Vyškova se snažil reagovat a vyrovnat skóre, ale naše týmová koordinace a kombinační hra byly na výši. Stříleli jsme góly a udržovali si náskok po celý zápas. Naši hráči byli důrazní a proměňovali své šance na
branky s vysokou přesností. Během zápasu jsme si vytvořili značný náskok a bylo jasné, že jsme na dobré cestě k vítězství. Avšak náš tým neztratil koncentraci a hrál s plným nasazením až do posledního hvizdu. Na tabuli svítilo skóre 8:30 v náš prospěch.

Děkujeme všem našim rodičům a fanouškům za jejich podporu a nadšení. Vaše povzbuzení nás vždy motivuje a budeme se snažit vás i nadále těšit skvělými výkony na hřišti.

MLADŠÍ ŽÁCI "B"

Mladší žáci B odehráli v posílené sestavě další zápasy v dobře známých Dubňanech.

V prvním zápase nás čekal dívčí tým Bulldogs Brno. V první třetině velmi vyrovnané utkání, které mohlo skončit jakkoliv. V druhé třetině jsme přepnuli na vyšší stupeň. Dařilo se nám trestat takřka každou chybu soupeře. Zápas rozhodně rozhodla efektivita v zakončení, v kterém jsme byli lepší než soupeř. Ze zápasu jsme si odnesli výhru 8:3.

Druhé utkání nás čekalo proti domácím Dubňanům. Od první minuty jsme začali zápas ve vysokém tempu a vytvořili si pohodlný náskok. Už v druhé třetině se utkání za rozhodnutého stavu již jen dohrávalo. V utkání jsme si dokráčeli k vítězství 13:1.

Poslední utkání nás čekalo proti Florbalu Hodonín. Utkání jsme opět začali ve vysokém tempu a od první minuty bylo jasné, kdo bude určovat tempo zápasu. Z naší strany velmi koncentrovaný výkon, který se nám podařilo držet až do konce utkání. Soupeře v zápasu držel velmi dobře chytající golman. Zápas rozhodla naše velmi jistá obrana, která vyhrávala většinu osobních soubojů, což bylo v tomto zápase klíčové. Utkání se nám celou dobu dařilo kontrolovat a došli jsme si tak pro zaslouženou výhru 6:1.

Turnaj se nám herně i výsledkově povedl. Nutno říci, že jsme chtěli dostat do zápasového tempa co nejvíce hráčů, a tak na turnaj jeli i hráči, kteří by za normálních okolností za béčko mladších žáků nehráli. Jsme rádi, že právě tito kluci pomáhají spoluhráčům, kteří nemají ještě takové zkušenosti v pětkovém florbalu. Také náš těší, že se zlepšujeme v herních činnostech, které poslední měsíce trénujeme.

PŘÍPRAVKA

Přípravka vyrazila na 1. turnaj sezóny do Slavkova u Brna.

Tým BLUE

Tým složený ze “zkušenějších” hráčů a hráček se postupně utkal s týmy Aligátorů, Slavkova a Florbalu Hodonín. A to, že tým byl složený z těch zkušenějších, šlo poznat. Na hřišti se objevily pěkné kombinace a spousta gólů.

Tým RED

Tenhle tým byl naopak složený ze začátečníků a postupně se utkal s týmy F.A.T.R. Dubňany, Slavkova, Aligátory a s Valticemi. Pro spoustu mladých florbalistů to byly úplně první zápasy v kariéře. Takže cíl byl jasný, a to vstřelit si 1. gól, což se řadě z nich povedlo.

Celkově turnaj hodnotíme kladně. Ukázal, kde máme nedostatky a na čem musíme zapracovat, ale hlavně nám ukázal obrovský zápal pro hru, za což bych chtěl našim nejmenším tygrům poděkovat. Velké díky samozřejmně patří taky rodičům, bez kterých by to nebylo možné.