Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Muži si připsali 3 body, celkově končí na 4. příčce.

Sezóna se chýlí pomalu ke svému konci a některé naše týmy již mají za sebou poslední utkání. Muži sehráli poslední turnaj sezóny doma, kde bojovali o konečné 3. místo v tabulce. Nakonec si ze dvou utkání připsali 3 body a celkově tak obsadili 4. příčku. Sezónu ukončilo také áčko starších žáků, kterým se povedlo na závěr dvakrát zvítězit, a vyhráli skupinu v nemistrovské části. O víkendu si zahráli také mladší žáci, pro které sezóna zatím neskončila. Áčko mladších žáků si z turnaje v Brně přivezlo ze tří zápasů dvě výhry, stejně tak si počínalo (rovněž v Brně hrající) béčko mladších žáků. Týmy přípravky se zúčastnily turnaje v Dubňanech, kde se mimo jiné utkaly také navzájem proti sobě.

MUŽI "A"

Výbornou atmosféru nabídlo poslední měření sil v Jihomoravské lize mužů. V hodonínské hale TEZA se domácí celek představil proti Hornets Brno ZŠ Horní B a VUT Skurut Hai Brno.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - HORNETS BRNO ZŠ HORNÍ B 9:8 (0:2, 4:0, 5:6)
Branky a nahrávky: 22., 29., 36., 38. a 40. Koštuřík (4x Rozboril, Příkaský F.), 28. a 38. Rozboril (na obě Koštuřík), 16. Příkaský F., 41. Příkaský P. (Mráz)

Do utkání vstoupil domácí tým velmi vlažně, čehož hosté využili a v první třetině se dostali do vedení 2:0. Od druhé třetiny však Očov začal dominovat. Pěti góly se domácímu publiku představil Kryštof Koštuřík, dva góly a čtyři asistenci si připsal Samuel Rozboril. Závěr utkání sice hosté z Brna zdramatizovali, když ve hře bez brankáře dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale výhru si Očov vzít nenechal.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - VSK VUT SKURUT HAI BRNO 4:7 (1:2, 3:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 3. a 21. Koštuřík (Příkaský F., Rozbori), 25. Braha (Kalus), 26. Mráz (Koštuřík)

Druhý zápas proti týmu, který by si v případě výhry zajistil celkové prvenství v soutěži začal naopak skvěle. Chytrou přihrávkou se prezentoval Filip Příkaský, který našel křížem Koštuříka a ten se střelou pod břevno nemýlil. Do konce první třetiny však hosté otočili dvěma góly skóre na svou stranu. Druhá část opět patřila Očovu a znovu to byl střelec Koštuřík, jenž dostal míček za záda brankáře. Brno sice opět odskočilo, ale dva slepené góly Brahy a Mráze převrátily stav na stranu Hodonína. Bohužel třetí třetina byla zcela v režii pozdějšího vítěze ligy, a to i přes výbornou kulisu v hale.

Komentář trenéra:
Ještě v pátek to vypadalo, že budeme hrát v 8 lidech do pole. Naštěstí se nám podařilo poskládat sestavu, která předvedla slušný florbal. V prvním zápase jsme se od druhé třetiny výrazně zlepšili, ale k ideálu to mělo daleko. Hlavně ten laxní závěr - nejde takto dohrávat zápasy. Ve druhém zápase nám chyběly zkušenosti a také síly.

Děkujeme všem, kteří si v sobotu našli cestu do haly nás podpořit - vážíme si toho.
Sezonu jsme zakončili pozitivně - na 4. místě. Od toho se odrážíme a příští rok na tom budeme ještě lépe.

STARŠÍ ŽÁCI "A"

Znojmo se stalo dějištěm posledního turnaje sezóny pro starší žáky A, kteří si odvezli zaslouženou výhru po vítězstvích ve dvou klíčových utkáních.

První zápas proti Gepardům Brno skončil výsledkem 10:5, což odráží solidní výkon našeho týmu, který byl od začátku v dominantní pozici. Druhé utkání však nabídlo dramatičtější scénář. V polovině třetí třetiny jsme se ocitli v nepříznivém stavu 4:2 pro Troopers. Přesto tým prokázal neuvěřitelnou morální sílu a chuť po vítězství, což se promítlo v obratu na konečných 5:4. Tento výsledek uzavřel sezónu krásným způsobem, ukazujícím týmový duch a odhodlání.

Celkově se sezóna pro starší žáky A může považovat za úspěšnou. Týmu se podařilo vyhrát skupinu v nemistrovské části, a to především díky skvělým výkonům brankářů a hráčů, kteří ukázali svou kvalitu v průběhu celého roku.

Zvláštní poděkování patří rodičům, kteří byli neustálou oporou jak na tribunách, tak mimo hřiště. Jejich podpora je neocenitelná a má velký podíl na úspěších, kterých náš tým dosáhl. Vzhledem k výsledkům a rozvoji hráčů se již nyní těšíme na další sezónu, ve které budeme chtít navázat na letošní úspěchy.

MLADŠÍ ŽÁCI "A"

V sobotu mladší žáci "A" v Brně odehráli předposlední kolo soutěže, ve kterém se střetli s týmy Gepardů, Židenic a Gullivers.

V prvním utkání proti Gepardům jsme zaznamenali výhru našeho týmu 6:2. Celý zápas jsme kontrolovali kombinační hrou a rychlým přechodem do útoku a soupeře jsme nepustili do zápasu.

V druhém zápase proti Židenicím se po rychlých brankách hra uklidnila a naší hrou jsme se dostali do vedení. Konec zápasu jsme kontrolovali a zaslouženě zvítězili 8:6.

V posledním zápase proti Gullivers jsme první půli prohráli 0:5. Druhou půli jsme začali s nasazením a snížili na 3:5. Sporným šestým gólem jsme již v power play s výsledkem nic neudělali a prohráli 3:6. Celkově byl zápas plný nasazení ze strany obou týmů.

Děkujeme všem fanouškům a rodičům za podporu.

MLADŠÍ ŽÁCI "B"

Mladší žáci B odehráli další kolo své soutěže v brněnské hale Sportpoint. Po ranním překvapenÍ v podobě dvou omluvenek skrz zranění a nemoc odjíždíme ve slepené sestavě včetně 5 elévů.

V prvním zápase nás čeká tým Laufen Znojmo green. Od začátku tohoto zápasu taháme za delší konec, rychle napadáme rozehrávku soupeře, máme dobrý pohyb a soupeř se nemůže dostat k ohrožení naší branky. Navíc se nám daří i střelecky a nabídnuté šance dokážeme proměnit. Celkově vítězství 9-2 ukazuje naši jasnou dominanci v tomto zápase.

NašÍm dalším soupeřem jsou Bulldogs Brno orange. I v tomto zápase máme víc ze hry, dostáváme se do vedení, ale i soupeř si tvoří šance, které však nedokáže proměnit. Po první půlce vedeme 4-0 a zdá se, že vše je na dobré cestě. Na začátku druhé půle polevíme v koncentraci, přestáváme být aktivní a soupeř toho dokáže využít. Třemi góly v řadě se dostává na dostřel, naštěstí se nám podaří pátou brankou uklidnit, následně přidáme ještě jednu branku a bereme vítězství 6-3.

V posledním zápase nás čeká žlutočerný tým brněnských Hornets, který také ve dvou zápasech nepoznal hořkost porážky. Od začátku vyrovnaný zápas, šance jsou na obou stranách. Podaří se nám dostat do vedení, ale soupeř před koncem první půlky vyrovná. Nic nenasvědčuje divoké druhé půlce, která nás čeká. Bohužel stejně jako ve druhém zápase nás začátek druhé půlky zastihne nekoncentrované a s pocitem, že se nemůže nic stát. A soupeř naše zaváhání nemilosrdně trestá. Začínáme kupit chyby, po dvou rychlých gólech soupeře se ještě vracíme do zápasu snížením na 2-3. Bohužel místo boje o vyrovnání soupeř spustí brankostroj a nám se naše hra hroutí. Spousta chyb v našÍ obraně a špatné napadání rozehrávky soupeře způsobí, že soupeř dohraje třetinu v naprosté pohodě. Nám se daří jen kosmeticky upravit skóre, které končí divoce 12-5 ve prospěch soupeře.

Zejména ze druhé půlky posledního zápasu si musíme vzít velké ponaučení, ale za první dva zápasy a půlku posledního si kluci zaslouží pochvalu. Děkujeme rodičům za pomoc s odvozem kluků a těšíme se na poslední domácí turnaj hraný v Lužicích na začátku května.

PŘÍPRAVKA

Tým BLUE

Naši nejmladší tygři se v neděli představili na Sokolovně v Dubňanech. Na turnaji jsem se setkali s týmy: F.A.T.R. Dubňany Škorpióni, Aligators, Florbal Hodonín a Očov RED.

V prvním zápase jsme se utkali proti našemu týmu RED. I přesto, že zápas začal v tréninkovém tempu, naši tygři si na hřišti nenechali nic zadarmo. Škoda jen, že jsme zaspali první polovinu a celý zápas jsme museli dohánět, ale i tak jsme zápas s týmem RED prohráli těsně.

Ve druhém zápase jsme čelili týmu Aligators, kteří sice přijeli s malým počtem hráčů, ale velmi šikovných. Opět jsme zaspali první část zápasu, ale ve druhé jsme se zlepšili a snažili jsme se zápas zdramatizovat, bohužel se nám to nepodařilo.

Ve třetím zápase jsme se utkali s pořádajícím týmem Florbal Hodonín. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Celý zápas jsme museli dohánět gólové manko, což nás stálo spoustu sil.

Ve čtvrtém zápase jsme se střetli s týmem z Dubňan, který nás v první polovině přehrával, ale naštěstí jsme se ve druhé polovině zlepšili a zápas zdramatizovali.

Celkově hodnotíme turnaj velmi pozitivně. I když jsme se mohli předvést v lepším světle, chtěl bych pochválit všechny hráče a hráčky, že nás první poloviny nezlomily a do druhých polovin jsme nastoupili o 100 % lépe. Samozřejmě velké díky patří také rodičům za dovoz dětí na turnaj a za jejich podporu v hledišti.

Tým RED

V neděli toto družstvo sehrálo turnaj v nedalekých Dubňanech, kde se střetli s pořadatelem turnaje Florbal Hodonín, F.A.T.R Dubňany, FBC Aligators Black a také s naším týmem Očov BLUE. Všechny zápasy se nesly v klidném duchu, byly plné pěkných kombinací, soubojů a v neposlední řadě je zdobila spousta střel. Ze zápasů jsme si samozřejmě odnesli i nové zkušenosti a věci, na kterých musíme zapracovat do dalších turnajů.

Děkujeme našim chlapcům a děvčatům za reprezentaci našeho klubu a rodičům za dovoz dětí na turnaj jejich podporu na hledišti.