Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Muži si připsali dvě vítězství, ne však za 6 bodů. Oba týmy starších žáků ovládly všechna svá utkání.

Muži vyjeli odehrát svá utkání do Valtic. Vyhrát bylo důležité. A dvě výhry byly nakonec uhájeny. Bohužel však ne za plný počet bodů, tým z Ivanovic na Hané byl udolán až po samostatných nájezdech. Junioři mají za sebou nevydařenou sobotu v Kyjově, kde podlehli oběma svým soupeřům. Naopak starším žákům se dařilo na všech frontách. Áčko porazilo oba své soupeře na turnaji v Rousínově, a zvládlo tak postup do prvního koše soutěže. Dvě vítězství si připsalo také béčko na domácím turnaji v Hodoníně. Na domácí půdě se představili rovněž týmy elévů, které předvedly pokrok, jaký od začátku sezony dokázaly udělat.

MUŽI

Dvě vítězství, ale jen 5 bodů přivezli muži Očova z Valtic. Přesto dále zůstávají ve hře o postup do vyšší soutěže.

Utkání s béčkem Ivanovic vypadalo na jednoznačnou záležitost. Po dvou třetinách svítil na tabuli stav 5:1 pro Hodonín a nikdo v hale asi nečekal, že vše dopadne jinak. Ivanovicím se podařilo během poslední třetiny skóre vyrovnat. Nervozita na florbalkách Očova byla znát, a když přičteme nedůslednost při bránění, bylo překvapení dokonáno. O osudu utkání museli rozhodnout až samostatné nájezdy. Rozhodující nájezd vstřelil Kryštof Koštuřík.

Druhý zápas proti Troopers Delta už očovští do vítězného konce dotáhli. Opět poměrně nervózní průběh, kde i přesto Očov prokazoval ihned větší kvalitu. Tým několikrát podržela brankářka Vanďurková, takže skóre po dvou třetinách bylo vyrovnané 2:2, přestože měl Hodonín více ze hry. Ve třetí třetině se kvalita projevila. Zlepšený pohyb, zvýšený důraz dostával Očov do lepších šancí, které proměnili dvakrát Fučík a jednou Braha. Očov si tak připsal důležité 3 body do tabulky.

JUNIOŘI

Očovští junioři o víkendu neexcelovali. Na turnaji v Kyjově dostali lekci hned dvakrát. Junioři byli nuceni o víkendu opět rozdělit síly kvůli kolizi turnajů juniorů a mužů. To nejsilnější odjelo zabojovat na turnaj mužů a zvrátit tak nepříznivý vývoj sezony v této kategorii. K tomu se přidala absence dalších opor a momentální výpadek formy většiny hráčů. Sezona je v této kategorii již dlouhá a na všech je znát únava, šlo o dvacátýprvní a dvacátýdruhý zápas sezony. Kádr však měl stále na to, aby si z turnaje odvezl plný počet bodů.

Tuto příležitost měli možnost potvrdit hned v prvním utkání proti Dragonům, ti byli na turnaji pouze v 8 hráčích, tomu přizpůsobili svoji hru. Prvni třetina skončila nerozhodně 1:1. Ta druhá však nabrala rychlý spád a psychika Očova šla rapidně dolů potom, co ji velkým rozdílem prohráli. Rozdíl pár gólů ve florbale nic neznamená, ale florbalistům Očova se nedařilo s nepřiznivým stavem utkání dlouho nic udělat a frustrace stále narůstala. Zápas byl ukázkou všeho, co se dělat nemá, ať už špatným střídáním, zbytečným vyloučením nebo finální hrou před soupeřovou bránou. Skóre se zastavilo na čísle 8:3 ve prospěch Kyjovu.

Do druhého utkání vstoupil Očov o poznání lépe, poučení z prvního zápasu, dělali vše proto, aby v tomto uspěli. Rozdíl byl opravdu znát, hráči se navzájem povzbuzovali, táhli za jeden provaz, byli trpěliví. Co jim však nevyhovovalo, tak byla stažená hra na vlastní polovinu soupeře ze Židenic. Hra byla vyrovnaná na obě strany, chvíli se bránil soupeř, chvíli my. Bylo to o tom, kdo bude mit větší nervy a více štěstí v zakončení. Byl to právě tým z Brna, který udělal poslední tečku v zápase a odvezl si domů výhru a našim hráčům uštědřil druhou porážku v řadě.

STARŠÍ ŽÁCI A

Starší žáci A vyjeli v neděli dopoledne odehrát další kolo Ligy starších žáků. Cíl byl jasný. Postoupit, zvítězit a pomalu se rozloučit se sezónou v závěrečném dvojkole v prvním koši.

Prvním soupeřem Očova byl tým Hornets Brno. Kluci z Hodonína předvedli kvalitní týmovou hru, která vedla k deklasování brněnského soupeře. Dvouzápasovou pauzu jsme využili na maximum.

Hráči měli za úkol připravit ve formacích game plan na druhého soupeře - Znojmo, které hrálo v naší pauze s Hattrickem. Kluci udělali detailní rozbor Znojma, dále jsme si na tabletu ukázali sestřih z minulého utkání a šlo se na věc.

Už od úvodních minut se vědělo, že nás nečeká jednoduché utkání. Jednalo se o vyrovnaný zápas. Šance se přelévaly ze strany na stranu. Nakonec jsme vítězství svou houževnatostí docílili. Výborně zvládnuté role obou formací nás přivedly k šesti bodům a postupu do prvního koše bez ztráty bodu.

Děkujeme hráčům za parádní florbalové představení a rodičům za hlas z tribun. Momentálně čeká starší žáky měsíční pauza bez turnaje. Budeme muset zabrat, ať v prvním koši ukážeme, jak jsme se dokázali za rok posunout.

STARŠÍ ŽÁCI B

Starší žáci B se o uplynulém víkendu konečně dočkali prvního pořadatelství, a závěrečné kolo sehráli na domácí palubovce SH Teza.

Úvodní utkání Očov sehrál se sousedním týmem z Dubňan. Soupeř přijel v oslabené sestavě, a jelikož tým Očova nastoupil doma téměř v kompletním složením, jednalo se o jasnou záležitost. Soupeř kousal jen první třetinu. Druhou a třetí třetinu se nám podařilo zvládnout na výbornou, což vedlo ke třem bodům a vysokému skóre.

Průběh druhého zápasu byl o poznání těžší. Nebýt třetí třetiny, kde se nám podařilo gólově explodovat, jednalo by se o remízové utkání.

Z prvního domácího turnaje jedeme s šesti body a solidní hrou. Děkujeme rodičům za podporu.

ELÉVOVÉ RED & WHITE

V neděli se uskutečnilo další kolo jihomoravské ligy elévů, ve kterém se týmy RED & WHITE představili na domácím turnaji na ZŠ Očovská.

Elévové RED se utkali s týmy Florbal Hodonín, Aligators, Lanžhot a Mikulov. První zápas byl z naší strany velmi ospalý a vlažný. Další zápasy se již tým nastartoval a předváděl dobré výkony. Zápasy nám ukázaly silné, ale i slabé stránky, na kterých je potřeba zapracovat. Bohužel se na našem výkonu také velmi podepsala docházka na trénincích, která v posledních měsících není vůbec optimální. Snad už toto období nemocí brzy skončí a my budeme moct v plném počtu pilovat nedostatky.

Elévové WHITE v poměrně oslabené sestavě, způsobené velkou marodkou, odehráli 4 velmi těžká utkání. Nejprve jsme sehráli utkání proti Hovoranům, které nám vyšlo na výbornou. Dokázali jsme správně bránit a kombinace také nebyla špatná. U všech jde vidět velký pokrok od začátku sezóny. Druhý zápas proti Břeclavi byl velmi vyrovnaný, jak herně, tak i gólově. V dalším zápase nás čekal tým ze Strážnice, proti němuž jsme nastoupili navíc v ještě více oslabené sestavě, což bylo bohužel velmi znát. Do posledního zápasu proti Valticím jsme vstoupili s odhodláním zlepšit si náladu z předchozího zápasu. Což se taky povedlo. Hra byla velmi vyrovnaná a šance se tvořili na obou stranách.