Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Muži v důležitém utkání těsně podlehli vedoucímu týmu. Áčku starších žáků se zkomplikoval postup na MČR.

Důležitá utkání v boji o postup má za sebou tým mužů. Bohužel zápas s vedoucím týmem pro ně skončil těsnou prohrou. Postup není nemožný, avšak zvrátit pořadí v tabulce bude značně složité. Junioři zvládli svá utkání ve Znojmě vítězně, ačkoli průběh zápasů tomu ne vždy nasvědčoval. Hořkou příchuť měl uplynulý víkend pro áčko starších žáků, pro které jedno vítězství na nájezdy a jedna porážka znamenají zatraceně velkou překážku v cestě na Mistrovství České republiky. Naopak béčko starších žáků si o uplynulém víkendu připsalo dvě pohodová vítězství. Pořádnou porci turnajů mají za sebou také elévové, jejichž tři týmy sbíraly cenné zkušenosti na turnajích v Břeclavi a v Kyjově.

MUŽI

Mužská kategorie nastoupila o víkendu k dalšímu turnaji v boji o postup. Tentokrát jeli muži do brněnských Tuřan. Na turnaji jim v cestě stály týmy z Břeclavi a Ivanovic.

Do prvního utkání nastoupili muži proti prvně jmenovaným. Tým z Břeclavi hájil svoje postavení z první příčky soutěže. Naopak naši muži byli v roli, kdy museli zmobilizovat všechny síly a porvat se o vítězství.
Zápas se nezačal vyvíjet pro muže už od první třetiny dobře, inkasovali v ní dvě branky a začali sbírat svá první vyloučení. Takový scénář trval dlouho do druhé třetiny, ve které se nám podařilo snížit. Do konce zápasu se již stav nezměnil, muži si nedokázali vytvořit souvislejší tlak, a tak tento zápas v důležité body neproměnili.

Do druhého utkání proti Ivanovicím vstupovali muži jako favoriti. To však neodpovídalo předvedené hře, a po první třetině darovali soupeři vedení. Od druhé třetiny se však začali tlačit na soupeřovu polovinu a do střeleckých pozic. Z těch se dařilo proměňovat, a průběh zápasu tak otočit ve svůj prospěch. Zápas skončil výsledkem 6:4.

JUNIOŘI

Uplynulý víkend se podívali junioři do Znojma. Los jim přisoudil soupeře ze Vsetína a Gepardy z Brna.
Po dlouhé cestě se v prvním utkání junioři střetli s týmem Vsetína, se kterým se potkali naposled v listopadu. Každý z týmů od té doby udělal kus práce, avšak našim juniorům tento zápas přilis nesedl.
Od samého začátku tahali za kratší konec, na hřišti byli všude druzí za soupeřem a nemohli se dostat do požadovaného tempa. Od blamáže je zachránila vysoká produktivita k poměru vytvořených šancí. Utkání bylo výsledkově atraktivní pro diváky, skóre bylo vyrovnané až do konce, a v náš prospěch rozhodly samostatné nájezdy.

Ve druhém utkání jsme se postavili proti Gepardům, první třetina byla katastrofální. S týmem otřásla natolik, že za stavu 0:3 dokázali zapnout a zápas otočit. Přispěla k tomu i soupeřova ledabylost a spokojení se s vedením. Florbal je rychlá hra a v mžiku může být vše jinak, a to soupeři zlomilo vaz. Ze zápasu odcházeli naši junioři jako vítězové.

STARŠÍ ŽÁCI A

Áčko starších žáků má za sebou domácí turnaj na hale Teza. Ten pro náš tým nedopadl ideálně a budeme se poroučet do druhého koše. Co k neúspěchu vedlo? První zápas, který jsme odehráli proti Troopers, a který jsme měli zvládnout, ale nedokázali jsme to. V zápase moc pozitivit nebylo a rozhodně jsme neukázali, čím jsme se projevovali v tréninku a v posledním kole. Klíčoví hráči mají nejspíš hlavu jinde a jde to znát v rozhodujících momentech, kde selhávají. Před druhým utkáním měli kluci rozbor zápasu s Troopers, a následovala důrazná promluva trenéra, který byl z předešlého utkání velmi rozhořčen.

V druhém zápase byl soupeřem Zlín, který se prezentuje fyzickým stylem a má v týmu několik velmi kvalitních hráčů. Pro diváka i fanouška se jednalo o krásnou podívanou, která nabídla spoustu soubojů, střel a protiútoků. Tři minuty před koncem Zlín vedl o dva góly. Očov v šesti, golman na střídačce, napětí se dalo krájet. Vyrovnali jsme! Několik vteřin do závěrečného hvizdu mohl benjamínek týmu Pavel Labaj rozhodnout. Jedeme nájezdy, první nedáváme, soupeř ano. Následně proměňujeme a náš brankář chytá. Třetí nájezd vychytal taktéž skvostně. Již zmíněný nejmladší hráč dává gól, náš brankář úspěšně zasahuje. Krásný závěr, ale s hořkým koncem.

Padáme níž a nejspíše jsme darovali Gulls druhé místo a postup na MČR. Nevzdáme se a budeme bojovat do konce, jsme tygři. Velká chvála patří klukům z druhé lajny, nedarovali soupeři ani centimetr a bojovali až do posledních minut. Díky patří také první lajně, ta si hrábla do svědomí a ukázala, že se trénovat navíc vyplatí. Těšíme se na další turnaj, co kluci převedou. Do konce zbývají už jen čtyři turnaje.

Děkujeme rodičům za podporu, byli jste slyšet.

STARŠÍ ŽÁCI B

Béčko starších žáků vyjelo v zasněženém sobotním ránu na turnaj do Maloměřic. První utkání bylo derby. Břeclav na nás vlétla velmi agresivním způsobem, a jejich hra nám dělala z počátku velké problémy. První třetinu jsme zvítězili, ale výsledek neodpovídal předvedené hře. Druhá třetina byla v podání kluků výtečná a podařilo se nám navýšit náskok na 7:1. Třetí třetina se jen dohrávala.

V druhém utkáním s Troopers B jsme očekávali, že se nebude jednat o jednoduchý zápas. Opak byl pravdou. Až na těžkou první třetinu jsme dokráčeli pro pohodovou sobotní výhru v Brně.

Děkujeme klukům za úspěšný hrací den. Díky také rodičům za dovoz dětí na turnaj.

ELÉVOVÉ WHITE

Třetí lednovou sobotu vyjížděl tým elévů WHITE na turnaj do nedaleké Břeclavi. Postupně se naše družstvo utkalo s naším městským rivalem Florbal Hodonín, družstvem Aligators, domácím Sokolem Břeclav a v posledním zápase s FBC Valtice. Všechny naše zápasy provázel nízký počet obdržených branek, kdy jsme ve čtyřech zápasech obdrželi pouze 6 gólů. Bohužel našim střelcům se taktéž nedařilo proměňovat ani ty nejvyloženější šance, a v prvních třech zápasech se nám povedlo dát jen 4 branky. Střeleckou smůlu se nám podařilo protrhnout až v posledním zápase, kdy naši kluci několikrát předvedli jak důraz na brankovišti, tak krásnou kombinaci se zakončením do prázdné brány. Zápasy nám ukázaly, kde nás tlačí bota, a na jaké věci se v tréninku budeme muset zaměřit.

Velké poděkování rodičům za dopravu kluků na turnaj i za podporu při zápasech.

ELÉVOVÉ BLUE & RED

Stejně jako tým WHITE, také týmy BLUE a RED odjížděly na turnaj do Kyjova v početně oslabené sestavě.

Tým BLUE

Poprvé se nám podařilo začátek turnaje neprospat a vstoupit do něj velmi aktivně, což se odrazilo na celkové výkonnosti na turnaji. Dařilo se nám kombinačně, a také šlo vidět zlepšení v situacích 2 na 1, 2 na 2, kterým se teď prioritně věnujeme na trénincích. Kluci si určitě zaslouží pochvalu za bojovnost, především náš brankář, který se velmi zdatně popral s většími rozměry brány.

Tým RED

Na turnaj jsme odjeli v sestavě plné přípravkářů, což se projevilo i na výsledcích, které však pro náš trenérský tým nejsou vůbec důležité. Důležitá je pro nás radost ze hry, a ta na hřišti viděl byla. Pro velkou část týmu to byl úplně první turnaj v kategorii elévů. Musíme všechny hráče a hráčky pochválit, popasovali se s tím velmi statečně, a věříme, že turnaje, jako byl tento, nás posouvají dál.