Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín
83_20230404_204225.jpeg

Muži zvládli obě utkání a dál drží šance na postup. Junioři si zajistili účast na finálovém turnaji ligy.

Muži o víkendu zvládli svá utkání v Dolních Bojanovicích a, díky zaváhání břeclavského týmu, stále mají šanci postoupit do vyšší soutěže. Junioři zvítězili v důležitém utkání proti Troopers, díky čemuž pokračují z 3. místa na finálový turnaj ligy do Znojma. Áčko starších žáků předvedlo své kvality v zápasech s brněnskými soupeři. Bohužel postupové místo na Mistrovství ČR jim těsně uniklo. Béčko starších žáků hrálo na domácí palubovce, nicméně s velkou marodkou si výhru připsat nedokázalo. Tým elévů BLUE bojoval v oslabené sestavě v Lanžhotě. Týmy WHITE a RED odjely do Mikulova, kde sehrály vyrovnaná utkání.

MUŽI

Muži odehráli další kolo jihomoravského přeboru v Dolních Bojanovicích.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem Slavkov B. Z naší strany velmi ospalý výkon, ze soupeřovi strany nahazované loby přes celé hřiště, s kterými jsme měli po čas celého zápasu obrovské problémy. Nakonec jsme však utkání zvládli a po zásluze jsme si připsali 3 body do tabulky.

Druhé utkání proti FATRu B bylo o něčem jiném. Soupeř se proti nám snažil hrát florbal, ale individuální hráčská kvalita byla na naší straně. Soupeře jsme takřka k ničemu nepustili a pohodlně jsme si dokráčeli pro další 3 body.

Muži si díky zaváhání Břeclavi stále drží šance na postup do vyšší soutěže. Aktuálně má mužský tým stejný počet bodů jako zmíněná Břeclav. O postupujícím se tak rozhodne 23.4. v Dubňanech.


JUNIOŘI

Ze třetího koše až na finálový turnaj, taková byla cesta juniorů. Soutěž juniorů je pro některé týmy v tomto ročníku u konce, to však neplatí pro naše juniory, kteří se probojovali svými výkony až na finálový turnaj, který si užijí ve Znojmě. To ovládlo soutěž po základní části, a tak má možnost pořadatelství. Finálový turnaj je určen pro první čtyři nejvýše umístěné týmy v lize. Junioři se umístili na 3. místě a v semifinále se utkají proti Židenicím.

Právě boj o 3. místo byl tuto sobotu předmětem utkání proti Troopers. Motivace byla dvojí, jednak hrát pozdější semifinále proti druhému týmu tabulky a jednak kladná bilance proti tomuto týmu.

Turnaj se uskutečnil v Kyjově, na hale, která juniorům příliš nesvědčí, což se potvrdilo hned úvodem první třetiny, kterou jsme prohráli 2:4, do konce zápasu ale zbývalo spoustu času. Junioři demonstrovali svoji sílu a to tak, že umí otáčet nepříznivé výsledky ve svůj prospěch. Zbylé dvě třetiny patřily nám a na závěr přidali junioři gól do prázdné brány, kterým tak zpečetili výsledek.

Po prvním utkání odjela část juniorů hrát za muže, kteří mají ve své soutěži také stále o co hrát. Před zbytkem týmu tak stál nelehký úkol, a to postavit se proti silnému Znojmu. Zápas začal velmi slibně, když jsme po 17 sekundách vedli. Potom však následoval zmar a zoufalství, a Znojmo přidávalo jeden gól za druhým. Nebyli jsme schopni reagovat na jejich pohyb před velkým brankovištěm a střelbu z dálky, nutno podotknout, že Znojmo má výborné střelce. Skóre v naší brance se tím pádem zastavilo na ostudném čísle 14.

Důležité je neopomenout rodiče a fanoušky, kteří provázeli kluky po celou sezonu a byli jim nápomocni s dopravou na turnaje a v hledišti vytvářeli úžasnou kulisu, kterou nás hnali vpřed k vítězstvím a výkonnostními koši směrem vzhůru.


STARŠÍ ŽÁCI A

Starší žáci A se vydali na dalekou cestu do Vsetína, aby tam odehráli klíčové zápasy s druhým a prvním týmem tabulky. V prvním zápase se střetl Očov s týmem Gullivers a po vynikajícím výkonu zvítězil 5:2. Bohužel, i přes své vítězství nám uteklo druhé postupové místo na Mistrovství České republiky. 

Ve druhém zápase se Áčko střetlo s lídrem tabulky Bulldogs. I přesto, že jsme nebyli schopni porazit svého soupeře, podali jsme fantastický výkon a prověřili tým z Brna kvalitně až do poslední minuty. Snažili jsme se a bojovali o vítězství až dokonce. Přesto, že jsme hráli tři minuty v šesti proti pěti resp. čtyřem, vyrovnávacího gólu se fanoušci nedočkali. 

Celkově vzato, Áčko podalo vynikající výkony v obou zápasech a ukázalo, že patří mezi nejlepší týmy v této sezóně. Ačkoli nepostoupili na Mistrovství České republiky starších žáků, mohou být pyšní na to, co dokázali a co za zkušenosti během sezóny získali.


STARŠÍ ŽÁCI B

Poslední turnaj sezóny pořádali starší žáci B na domácí palubovce, kde se utkali s týmy z Brna.

V prvním zápase se naši hráči utkali s brněnskými Bulldogs B. V první třetině hrál náš tým vyrovnanou hru a otevřel skóre zápasu. Ve druhé třetině nám skrze velkou marodku začaly docházet síly a soupeř si vzal zápas pod svou kontrolu. Ve třetí třetině se našim hráčům povedlo chytit druhý dech a začali dotahovat na soupeře. Bohužel skrze velký gólový náskok protihráče z druhé třetiny, se nám rozdíl nepodařilo zvrátit
a zápas skončil naší prohrou.

Do druhého zápasu s týmem Hattrick Brno B vstoupili naši hráči špatnou nohou a v první třetině je soupeř přehrával. Do začátku druhé třetiny jsme měli jasný cíl, a začali jsme protihráče přehrávat a dotahovat skóre. Ve třetí třetině nechali naši hráči na domácí palubovce opravdu všechny své síly a zatlačili na soupeře. Bohužel to ale nestačilo, a našim "stržům" se zápas otočit ve svůj prospěch nepodařilo.

Děkujeme všem rodičům za podporu a výbornou atmosféru na domácím turnaji.


ELÉVOVÉ

V aprílovou sobotu čekala na naše elévy výzva - 3 turnaje v jeden den. 

Tým BLUE odcestoval do nedalekého Lanžhota, kde se střetl se soupeři ze Strážnice, z Lanžhota a z Hovoran. Naše družstvo bez hlavních opor statečně bojovalo v sedmi hráčích proti početnějším a zkušenějším soupeřům. Zápas proti, v plné síle hrajícímu, Sokolu Strážnice byl bohužel již od první minuty jednoznačný, a ani bojovnost na velmi dobře hrajícího soupeře nestačila. Zápasy proti Sokolu Hovorany a proti domácímu Sokolu Lanžhot byly již herně i výsledkově vyrovnanější, bohužel ani tyto výhrou našeho družstva neskončily. Tento turnaj nám sloužil zejména k získání zkušeností, povedlo se nám několik pěkných kombinací, ale také nám turnaj ukázal, že bez poctivé práce a snahy na tréninku, nemůžeme proti ostatním družstvům uspět.

Další dva týmy RED a WHITE se vydaly na turnaj do Mikulova. Tým WHITE se nejprve utkal s Florbalem Hodonín. Zápas byl poměrně vyrovnaný, hra byla velmi rychlá a šance se objevovaly na obou stranách. Hlavní slovo měli však brankáři obou týmů, kteří předváděli skvělý výkon a tak zápas nemohl skončit jinak než vyrovnaně. V dalším zápase nás čekal tým Troopers. Opět byla hra velmi vyrovnaná, chvilku nás přehrával soupeř, chvilku my soupeře. Nicméně střelecky se nám příliš nedařilo. V dalších dvou zápasech jsme se utkali s týmem Mikulova a Valtic. Oba dva zápasy byly z naší strany o mnoho lepší, dokázali jsme si přihrát, vytvořit si velké množství šancí a také poměrně velkou část proměnit.

Na tým RED v prvním zápase čekal tým z Dubňan, který se nám podařilo přehrát vcelku jednoduše. Dokázali jsme hrát na míčku, přihrávat si v pohybu a tlačit se do střelby. V druhém zápase jsme se rovněž jako tým WHITE utkali s Troopers. Zápas to byl opět velmi vyrovnaný, kvalita hráčů byla znát na obou stranách. Herně to z naší strany nebylo vůbec špatné. Jen jednu věc bychom mohli vytknout, a to opět zakončení na bránu. Následně nás čekal zápas s Aligators. Zápas taktéž velmi vyrovnaný, naštěstí v tomto utkání se nám podařilo být střelecky aktivnější a vždy dotáhnout šanci do vítězného konce. V posledním zápase jsme narazili na tým z Břeclavi. Tento zápas byl na kategorii elévů až příliš tvrdý, především ze strany soupeře. Nicméně florbalově jsme soupeře moc do hry nepustili a dokázali jsme ho herně přehrát.