Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

O víkendu si nejlépe vedli starší žáci.

O víkendu si zahráli muži, junioři, oba týmy starších žáků i elévové. Muži vydřeli dva body po samostatných nájezdech, juniorům se bohužel nepovedlo uhrát body žádné. Lépe si vedli starší žáci. Na domácím turnaji si áčko připsalo výhru nad Znojmem, a bohužel podlehlo brněnskému Hattricku. Naopak béčko nezaváhalo a z Kyjova přivezlo plných 6 bodů. Do Brna se na turnaje vypravila obě družstva elévů. Malí tygři a tygřice odehráli spoustu utkání a nabrali důležité zkušenosti, které dále jistě zúročí.

MUŽI "A"

Dva velmi podobné zápasy sehráli muži Očova v Brně, odkud přivezli jen dva body. V rámci jihomoravské ligy se utkali s Troopers "C" a Bulldogs Brno "B".

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - TROOPERS C 10:9pn (2:2, 3:3, 4:4 - 1:0)
Branky a nahrávky:
23., 43., 45. a rozhodující nájezd Hrdina (2x Popovský, Kolařík), 10. a 41. Koštuřík (Koláček, Příkaský F.), 19. a 36. Rozboril (Koláček, Koštuřík), 9. Nový (Popovský), 27. Lisý (Příkaský F.)

Zápas, kde se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, byl určitě zajímavý pro oko nezaujatého diváka, méně již pro trenéry. Spousta chyb na obou stranách a laxní hra v obraně měla za následek, že o vítězi musela rozhodnout až šestá série samostatných nájezdů. Očov měl po většinu utkání navrch, ale vždy po vedení přišlo rychlé snížení a nebo vyrovnání od soupeře. Vyrovnávací gól navíc vstřelili očovští při powerplay v poslední minutě.

ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN - BULLDOGS BRNO B 5:7 (3:2, 1:2, 1:3)
5. a 18. Kolařík (Popovský, Koštuřík), 8. Koštuřík (Rozboril), 14. Příkaský F. (Popovský), 42. Popovský (Koštuřík)

Opět výborný vstup do utkání, přesto z tohoto utkání odcházeli hráči Očova s prázdnou. Dvě třetiny si hodonínský celek udržoval náskok, ale v poslední třetině soupeř stav utkání otočil. Individuální chyby a ztráta koncentrace způsobily, že se soupeř dostával do šancí, které uměl proměnit. Závěrečná powerplay se s tomto případě nepovedla a gól do prázdné branky zpečetil výhru Bulldogs.

Komentář trenéra Martina Slabého:
Oba zápasy se dají shrnout hláškou: "Tuček, Šlajs. Stejné chyby, stejné známky." Dobrý vstup do obou zápasů, ale pak začneme vymýšlet a dělat chyby, které jsme loni nedělali. Lehce ztrácíme míčky, bráníme na půl plynu - 26 obdržených gólů za poslední 4 zápasy je neskutečné číslo, na to se musíme zaměřit. Je potřeba se z těchto chyb poučit.

JUNIOŘI

V dorosteneckém složení se vypravila družina juniorů na turnaj do Znojma. Zde na nás čekali soupeři z brněnských Gepardů a domácí Znojmo. Se Znojmem šlo již o druhý vzájemný zápas sezony.

Na úvod turnaje se junioři postavili Gepardům. Bohužel věkový rozdíl byl znát, soupeřovi hráči byli rychlejší, větší, silnější, nám vždy scházela jedna, dvě vteřiny, které vždy rozhodli osobní souboj. První třetina byla výsledkově vyrovnaná, soupeři se pak však podařilo zvýšit a našim juniorům chyběla přesnější muška v zakončení.

Druhý zápas se Znojmem byl odvetou a soupeř se jí zhostil lépe. Krok se soupeřem se dařilo držet celou první třetinu, hrozilo se z nebezpečných protiútoků, v obraně soupeři vycházelo vše do bloků nebo nás podržel gólman. Zápas se zlomil druhou třetinou, ve které se více nehrálo, než hrálo. Junioři nezvládli zbytek zápasu v hlavách a po několika křivdách a důrazné hře soupeře došlo k úplnému rozpadu hry. A co nás zdobilo první třetinu, bylo rázem pryč. Soupeř si během druhé třetiny udělal pohodlný náskok a zbytek zápasu se už jen dohrával, nezbyly síly na větší vzdor.

STARŠÍ ŽÁCI "A"

Dne 12. 11. 2023 pořádal náš tým starších žáků "A" turnaj na sportovní hale TEZA Hodonín.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem FBŠ Hummel Hattrick Brno U15. Florbaloví nadšenci byli svědky
vzrušujícího klání. Očekávání byla vysoká, a přestože výsledek nakonec neskončil v náš prospěch, zápas nabídl řadu nezapomenutelných okamžiků. Zápas začal s velkým nasazením ze strany obou týmů. Naši hráči ukázali odhodlání a statečnost, jak vyrovnaně držet krok se silným soupeřem. Hned v úvodních minutách se na hřišti odehrála série nádherných kombinací, přičemž se oba týmy snažily získat převahu. Přestože náš tým předvedl bojovný výkon, bylo vidět, že FBŠ Hummel Hattrick Brno U15 má v taktické a technické oblasti něco navíc. Soupeřův tým postupně získával kontrolu nad zápasem a v první třetině se
dostal do vedení. Naši hráči se vrhli do útoku a podařilo se jim několikrát překonat brankáře FBŠ Hummel Hattrick Brno. Atmosféra v hale byla napínavá, a fanoušci obou týmů byli napnuti dramatickými momenty na hřišti. Nicméně soupeři se ukázali jako vyrovnanější a schopnější využívat každou příležitost a vyhráli nad našim týmem 7:4.

Ve druhém zápase se náš tým utkal s týmem TJ Znojmo LAUFEN CZ. Jednalo se o vzrušující florbalový zápas. Atmosféra byla opět napjatá a očekávání diváků vysoká. Utkání rozhodně nezklamalo. Od prvních okamžiků bylo jasné, že oba týmy mají pevnou vůli a ambice. Náš tým zahájil utkání vysokým tempem a precizními kombinacemi. První branky padly v první třetině, kdy se našim hráčům podařilo překonat brankáře soupeře. Fanouškovská základna byla nadšená a povzbuzovala své hráče. Druhá třetina byla plná akce, kde TJ Znojmo LAUFEN CZ nechtělo zůstat pozadu. Oba týmy bojovaly o každý centimetr hřiště. Náš tým si však udržoval převahu a dokázal skórovat ještě třikrát, posilňujíc svůj náskok. V závěrečné třetině se soupeř snažil zdramatizovat zápas, a vstřelil našemu brankáři dva góly. Na to náš tým rychle zareagoval a pojistil si svou výhru dalším gólem. Florbalové utkání skončilo 2:6 ve prospěch našeho týmu.

Děkujeme všem rodičům za skvělou atmosféru v hledišti, za podporu našich hráčů a při pořádání florbalového utkání na domácí palubovce.

STARŠÍ ŽÁCI "B"

Florbalový tým starších žáků "B" předvedl skvělý výkon na turnaji v Kyjově, kde se utkal se soupeři a dokázal zvítězit ve všech svých zápasech. Tento úspěch znamenal významný milník pro tým, který ukázal nejen svou sportovní zručnost, ale i týmového ducha a odhodlání.

První zápas proti domácímu celku z Kyjova byl ukázkou strategické hry a vynikajících herních kombinací. Očovští hráči dominovali na hřišti a dokázali využít každé příležitosti k vstřelení gólu. Výsledkem bylo přesvědčivé vítězství 9:2, což bylo pro tým Očova obrovské povzbuzení.

Druhý zápas proti F.A.T.R.u Dubňany byl o něco napínavější, oba týmy předvedly výbornou hru plnou emocí a vzrušujících momentů. I přes silný odpor Dubňan se Očovu podařilo udržet náskok a nakonec zvítězit s poměrem 10:6. Tento výsledek ukázal, že tým je schopen udržet koncentraci a bojovnost i v náročných situacích.

Celkově turnaj v Kyjově ukázal, že tým starších žáků "B" z Očova má velký potenciál a dokáže podat vynikající výkony proti silným soupeřům. Jejich výkony na turnaji byly výsledkem tvrdé práce, tréninku a týmového ducha, který je pro florbal nezbytný. Tento výsledek je pro tým nejen velkým úspěchem, ale také motivací do dalších zápasů a turnajů. Děkujeme rodičům za podporu z ochozů.

ELÉVOVÉ

Tým BLUE

V dalším kole jihomoravské ligy Elévů jelo naše družstvo Blue na turnaj do brněnské části Lesná. Na hřišti se postupně utkalo s Aligators Green, Aligators White, domácím Hattrickem White a Sokolem Hovorany.

V prvním zápase a nutno podotknout, že z naší strany herně nejlepším, se utkáváme s týmem Aligators Green. Od začátku vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách hřiště, daří se nám hra, první gól vstřelíme po pěkné kombinační akci a i nadále máme dobrý pohyb po hřišti. Soupeř je o jednu branku šťastnější, ale z naší hry máme radost, florbalem se bavíme a dodržujeme taktiku, na které se domluvíme.

Ve druhém zápase hrajeme proti dalšímu týmu Aligators, pro změnu s označením White. Soupeř je kvalitní, máme problém s návratem na naši půlku a často soupeři dovolíme přečíslení, které končí brankou v naši síti. Ač se snažíme, bojujeme, na lepšího soupeře náš výkon nestačí a utkání končí jasnou výhrou týmu Aligators White.

Třetí zápas na turnaji nám do cesty staví domácí Hattrick White. Od začátku držíme otěže zápasu pevně v rukou a využíváme šance, které nám soupeř nabízí. Střelecky se nám daří a dvě drobné chyby hasí výbornými zákroky od třetího zápasu chytající Vanes. Svých prvních branek v kategorii Elévů se dočkají někteří naši hráči a konečně zažíváme pocit výhry.

V posledním zápase se hřišti potkáme s okresním sousedem v podobě Sokolu Hovorany. První půlku držíme výsledkově krok, ale nutno přiznat, že největší zásluhu na tom má Vanes v brance. Pochytá soupeři spoustu vyložených šancí. Ve druhé půlce už se nám hra bohužel nedaří. Pouštíme soupeře do rychlých brejků, návrat do obrany už nám dělá taky problém a bohužel lepší koncovka Sokolu dělá z utkání jednoznačnou záležitost.

Co nám turnaj ukázal? Že pokud dáme do hry zápal, elán a nadšení, tak můžeme hrát vyrovnaný zápas i s kvalitními soupeři. Pokud ale budeme od sebe míček jen odpalovat, budeme se bát hrát jeden proti jednomu a zejména se nám nebude chtít vracet pomáhat bránit, nemůžeme výsledkově ani herně uspět.
Dobrou zprávou je zapojení hráčů z přípravky mezi Elévy.

Děkujeme rodičům za pomoc s odvozem dětí a těšíme se na další turnaj.

Tým RED

Stejně jako tým BLUE se i tým RED vydal na turnaj v rámci jihomoravské ligy elévů do Brna, a to konkrétně na ZŠ Horní, kde se postupně utkal s týmy Florbal Židenice, Hattrick Brno, Sokol Husovice a Hornets Brno.

V první zápase na nás čekal tým z Židenic. Začátek utkání nám vyšel na výbornou. Podařilo se nám hrát se soupeřem poměrně vyrovnanou partii. Nicméně v druhé polovině jsme polevili a bylo to na hře znát.

V druhém zápase jsme se utkali s týmem Hattrick Brno. Zápas nám bohužel nevyšel. Ve všech směrech jsme byli horším týmem. Nedařilo se nám téměř nic. Největším problémem byly souboje 1 na 1, které nám dělali obrovský problém, protože doteď kluci nebyli zvyklí na takový počet soubojů.

Ve třetím zápase proti Sokolu Husovice to už byl opět náš tým, jak ho známe. Plný nasazení a nadšení. Nepustili soupeře vůbec ke hře, o čemž svědčí i fakt, že soupeřovi dovolili pouze jednu střelu na bránu.

Poslední zápas byl proti domácím Hornets. Zápas měl od začátku grády. Hra byla po celou dobu zápasu poměrně vyrovnaná. Šance byly na obou stranách, nicméně soupeř měl neskutečné brejky, díky kterým se jim podařilo vstřelit několik branek.

Děkujeme rodičům za odvoz a podporu, především hlasovou.