Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Poslední listopadové turnaje

Poslední listopadový víkend patřil starším žákům a přípravce. Komu se dařilo, to bylo béčko starších žáků, které vyhrálo všechny tři svá utkání. Bohužel naopak áčko si připsalo dvě porážky, byť jednu těsnou. Přípravka svůj třetí turnaj odehrála v Křenovicích, kde s plným nasazením posbírala důležité zkušenosti.

STARŠÍ ŽÁCI "A"

V dalším kole Jihomoravské ligy se starší žáci postavili dvěma silným soupeřům - Gullivers Brno a Zlín Lions. Přestože výsledky nebyly v jejich prospěch, odhalily tyto zápasy důležité aspekty jejich hry a ukázaly oblasti pro zlepšení.

V prvním zápase proti Gullivers Brno začal Očov sebevědomě, přestože se rychle ocitl pod tlakem držení míče soupeřem. Gullivers prokázali silnou kontrolu nad hrou, ale Očov Hodonín efektivně využíval protiútoky, což vedlo k vytvoření několika slibných šancí. Nicméně, i přes bojovný výkon, Očov nakonec podlehl těsným výsledkem 2:1. Tento zápas ukázal, že i když Očov má schopnost držet krok s technicky zdatnějšími týmy, potřebuje se zlepšit v efektivitě a proměňování šancí.

Druhé utkání proti Zlín Lions mělo pro Očov odlišný průběh. Zápas začal vyrovnaně, ale postupem času se ukázaly slabiny v obraně. Fatální chyby v obraně a neproměňování šancí postupně přinesly Lions převahu, která se nakonec projevila výsledkem 8:1. Tato prohra byla pro tým těžkým, ale důležitým ponaučením. Ukázala, že Očov potřebuje zlepšit svou obranu a práci s míčem, stejně jako zefektivnit útok, aby dokázal čelit týmům s vysokou útočnou silou, jako jsou Zlín Lions.

Přestože výsledky nebyly pro Očov příznivé, poskytují cenné lekce pro mladé hráče. Tyto zápasy zdůraznily důležitost týmové spolupráce, taktické disciplíny a schopnosti přizpůsobit se různým herním stylům. Pro mladý a rozvíjející se tým, jako je Očov, jsou toto zkušenosti, které mohou v budoucnu využít k posílení svých výkonů a k dosažení lepších výsledků.

Děkujeme rodičům za podporu.

STARŠÍ ŽÁCI "B"

Tým starších žáků B pořádal turnaj na domácí palubovce ve sportovní hale TEZA Hodonín.

Do prvního zápasu jsme nastoupil s týmem Florbal Hodonín. Tento zápas nabídl fanouškům florbalu nezapomenutelný zážitek. První třetina začala svižně a přinesla okamžité vzrušení. Oba týmy se snažily vybudovat pevný základ pro zbytek zápasu. Po prvních dvanácti minutách ale vedl Florbal Hodonín 3:2, což naznačovalo, že nás čeká vyrovnaný souboj. Druhá třetina však přinesla zvrat. Naše družstvo opět ukázalo svou sílu a odhodlání a během této části hry získalo vedení. S třemi brankami v řadě se tak posunulo do vedení 5:4. Hráči Florbal Hodonín se snažili reagovat, ale obrana našeho týmu odolala jejich útokům. Poslední třetina se stala rozhodující pro osud utkání. Naši hráči udržovali svou výhodu a přidali další dvě branky, zatímco Florbal Hodonín dokázal snížit jen jednou. Když zazněl konečný hvizd rozhodčího, tabule ukazovala skvělý výsledek 7:5 v náš prospěch.

Do druhého zápasu jsme vstoupili s týmem Aligators. Zápas nabídl dramatické momenty a výjimečné výkony, přičemž náš tým nakonec slavil triumf se skóre 5:1. První třetina znamenala pořádnou ofenzivní show od našeho týmu. Tři rychlé branky vytvořily náskok 3:1, což značilo, že Aligators budou muset vynaložit extra úsilí, aby se vrátili do hry. Naši hráči se prezentovali výtečnou kombinací rychlosti a precizních střel. Ve druhé třetině náš tým nepolevoval. S přídavkem jedné branky si upevnil svůj náskok na 4:1. Aligators se snažili odpovědět, ale náš obranný val stál jako neprostupná zeď, bráníce svůj cenný náskok. Poslední třetina byla dramatická, jak se oba týmy snažily o poslední úsilí. Naše družstvo potvrdilo svou převahu, přidalo ještě jednu branku a pevně si pohlídalo vedení. Aligators se sice snažili snížit, ale náš brankář a obranná linie hráli na výbornou a nedovolili jim více než jednu úspěšnou střelu. Výkon Očova byl plný nasazení, týmového ducha a precizních akcí, které vedly k zaslouženému vítězství.

Ve třetím a poslední zápase tohoto dne se náš tým utkal s týmem FBC Slavkov. Zápas nabídl divákům vzrušující okamžiky, přičemž náš tým nakonec slavil vítězství 4:2 po dramatickém průběhu. První třetina byla plná energie a aktivní hry od obou týmů, ale naši hráči byli ti, kteří se dostali do vedení. Dva rychlé góly položily základy pro náš tým, který se snažil udržet svou převahu a kontrolovat průběh utkání. Ve druhé třetině pokračovala dominance našeho týmu. Další dvě branky posílily naše vedení na 4:0, zatímco obrana a brankář týmu úspěšně odolávali útokům FBC Slavkov. Bylo zřejmé, že si náš tým budoval solidní výhodu a chtěl udržet nulu na své straně. Nicméně, ve třetí třetině přišlo překvapení. Tým FBC Slavkov se nevzdával a začal snižovat náskok. S dvěma brankami v této části hry se dostali zpět do zápasu, a najednou bylo všechno otevřené. Napětí na hřišti dosáhlo vrcholu, když FBC Slavkov hrozilo vyrovnáním. Ovšem náš brankář a obranná linie dokázali odolat tlaku a udrželi tak naše vedení.

Děkujeme všem našim fanouškům v hledišti za neskutečnou atmosféru a podporu ve všech zápasech.

PŘÍPRAVKA

Přípravka se vydala na 3. turnaj sezóny do Křenovic.

Tým RED

Tohle družstvo odehrálo zápasy postupně proti FBC Valtice, Troopers, Aligators white a green. A ikdyž nás trápil mnohdy výškový deficit, tak jsme sehráli vyrovnaná utkání, ve kterých se objevily kombinace, souboje 1 na 1 a v neposlední řadě hodně střel. Bohužel nás stejně jako na minulých turnajích trápila koncovka, ale i tak si někteří dali svůj 1. gól. Někteří si zase odbyli svůj gólmanský debut. Závěrem je třeba kluky a holky pochválit za velkou bojovnost, kdy i za nepříznivého stavu nevynechali jediný souboj.

Tým BLUE

Tým přípravky BLUE odehrál na turnaji 3 velice vyrovnaná utkání, a to s týmy F.A.T.R. Dubňany Škorpióni, Florbal Hodonín a Troppers WHITE.

V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Dubňan. Začátek zápasu byl od nás velice ospalý, nedokázali jsme podržet míček na florbalce, v podstatě jsme míčky jen odpalovali. V bráně nás držel skvěle chytající Domča. Druhá polovina první půlky už byla jiná, soupeři jsme nenechali ani jeden míček a podařilo se nám vstřelit pár gólů. Druhá polovina už byla vyrovnanější. A bohužel v závěru zápasu se podařilo Dobnaňům vstřelit vyrovnávací gól. Tak nakonec zápas skončil remízou.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Florbalu Hodonín. Zápas byl od začátku velice vyrovnaný. Na začátku, a v podstatě po celý zápas, nás držela skvěle chytající Vanes, která nás svými zákroky nejednou zachránila od gólu. V zápase se nám podařilo vstřelit pár gólů po pohledných individuální akcích či kombinacích, ale bohužel jsme v závěru zápasu zase polevili a nechali jsme dorovnat soupeře. I když jsme si v posledních minutách vytvořili mnoho šancí, bohužel ani jedna neskončila za soupeřovým gólmanem. Nakonec zápas skončil zase remízou.

Ve třetím zápase se nám postavil tým z Brna, Troppers WHITE. První polovina patřila nám, ačkoli jsme hned v prvních minutách inkasovali, zbytek poloviny jsme soupeři nenechali míček ani na chvíli a podařilo se nám vstřelil pár gólů. V bráně nás opět držela vynikající Vanes. V druhé polovině už nám došly síly a nechali jsme soupeře dorovnat, i přes náš závěrečný tlak, zápas skončil další remízou.

Chtěl bych pochválit všechny kluky a holky. Dokázali jsme si vytvořit spoustu gólových šancí. Bohužel nám vázla koncovka, na které musíme na tréninku ještě zapracovat. Ale šlo vidět mnoho pozitivních věcí, které jsme se od začátku sezóny naučili.

Děkujeme všem rodičům za dovoz dětí na turnaj a za podporu v hledišti.