Poslední listopadový víkend odehráli svá utkání muži, dorostenci, tři týmy mladších žáků a dva týmy přípravky. Muži byli v Brně úspěšní v jednom ze dvou utkání, stejně jako dorostenci v Měníně. Áčku mladších žáků se dařilo a dokázali zvítězit ve všech zápasech. Ostatní družstva mladších žáků už byla úspěšné méně, i tak si ale nějakou výhru připsat zvládli. Přípravka se představila fanouškům na domácí palubovce Očova.
Maximálně povedený víkend mají za sebou očovští junioři a starší žáci. Junioři poprvé slavili 6bodový zisk, když v Brně dvakrát zvítězili. Všechny svá utkání dokázalo vyhrát také áčko starších žáků, stejně jako béčko. Méně už se dařilo elévům, kteří sbírali zkušenosti v Brně a v Dubňanech. I nevydařené zápasy však posouvají kupředu.
Minulý víkend byl nabitý. Do Křenovic vyjeli dorostenci, kteří uspěli dohromady za 4 body, neboť v jednom zápase jim vítězství uniklo těsně až v samostatných nájezdech. Áčko mladších žáků předvedlo povedený výkon na domácí půdě, zatímco béčko vyrazilo na turnaj do Břeclavi a tým "white" do Kyjova. Cenné zkušenosti nabírali také oba týmy přípravky, které tentokrát vyrazily do Brna.
Dalších kol se o víkendu zúčastnily týmy dorostenců, mladších žáků a přípravky. Dorostenci oba své soupeře porazili, přičemž zápas proti Zlínu byl napínavý až do samého konce, kdy musely rozhodnout samostatné nájezdy. Áčko mladších žáků se představilo na domácí půdě, zatímco další družstva z této kategorie vyjela do Slavkova, potažmo do Pohořelic. Přípravka sbírala další cenné zkušenosti v nedalekých Dubňanech.
Turnaj - út 5. 4. 2022
Poslední zápasy, divoké přestřelky a samostatné nájezdy
Definitivní tečku za sezonou udělaly týmy starších žáků a elévů. Junioři nastoupili ke svému předposlednímu turnaji. Víkend se nesl v duchu divokých přestřelek a samostatných nájezdů.
Neděle, pořádající Kyjov a hala v Morkovicích. Junioři mají za sebou další turnaj této sezóny, již předposlední. Soupeři na tomto turnaji byli pro tým juniorů Hattrick Brno B a Troopers. Soupeři těžcí, ale nic nereálného.
V prvním utkání se junioři střetli s týmem Hattricku Brno. Zápas začal pro nás katastrofálně, po první třetině bylo skóre 6:3 ve prospěch soupeře, pořád ale šlo o první třetí třetinu a celý zápas byl stále před námi.
Od druhé třetiny se dařilo eliminovat soupeřovu střelbu, ze které byl nebezpečný a každou další odehranou minutou se nám dařilo ukrajovat z náskoku soupeře, až se skóre po druhé třetině zastavilo na výsledku 7:7.
Za takového stavu šli junioři do třetí třetiny, která měla rozhodnout, kdo si ze zápasu odnese 3 body, to se ale nestalo. Zápas skončil po základní hrací době remízou a o tom, kdo bude vítězem tohoto napínavého duelu musely rozhodnout samostatné nájezdy.
Pro náš tým juniorů v této sezoně již po čtvrté. I v tomto utkání si junioři připsali výhru po nájezdech a s bilancí 3 vítězných utkání na nájezdy a 1 prohraného patří mezi trojici nejlepších spolu s Dragons a Troopers v této disciplíně.
Druhým soupeřem na turnaji byl hbitý a důrazný tým Troopers. Soupeř nás drtil svým důrazem a zodpovědným přístupem po ztrátě míčku, jejich hráči byli téměř všude, kam jsme se pohli. Dalo nám velkou práci, abychom si vůbec vytvořili šanci.
Troopers hrozil hlavně přes svoji pravou stranu a než se nám vůbec podařilo tento prostor uzavírat, tak soupeř měl zápas ve své moci a celkem jasně si došel pro vítězství.
STARŠÍ ŽÁCI RED
Poslední turnaj sezóny vyšel pro starší žáky RED za tři body.
Na úvodní zápas s Hattrickem jsme se všichni těšili. Chtěli jsme předvést to, co jsme za celou sezónu natrénovali, bohužel nepředvedli. Špatné dostupování hráčů nás stálo laciné góly od poloviny hřiště. Proměnit přesilovky a nájezd, tak by výsledek vypadal jinak, i tak měl soupeř z Brna herní převahu. Škoda, potrénujeme a na Open game se pokusíme předvést naše maximum. Máme na víc.
V druhém zápase byl cíl jasný, tři body. Všechny tři třetiny tahal soupeř Slovácko za kratší konec a hrozil jen z protiútoků. V utkání se objevilo několik střídání, kdy se Slovácko nedostalo vůbec k míčku a my míček drželi na jejich polovině. Velmi kladně se dá ohodnotit pohyb hráčů bez míčku. Celkově se klukům z Očova v zápase vedlo velmi dobře a spravili si chuť po prvním utkání.
Děkujeme hráčům za skvělou reprezentaci klubu a města Hodonín, dále děkujeme rodičům za podporu po celou sezónu.
STARŠÍ ŽÁCI BLUE
Starší žáci BLUE jeli o víkendu na halu VUT CESA v Brně, kde bojovali o postup do prvního koše.
V prvním zápase jsme bojovali proti týmu TROOPERS Young Guns. V první třetině nasadil soupeř vysoké tempo hry, my se tempu přizpůsobili a hráli vyrovnanou třetinu. Ve druhé třetině nám ale začaly docházet síly a soupeř si tak svůj brankový náskok ještě navýšil. Bohužel jsme neproměnili spoustu střeleckých možností, které mohly změnit skóre zápasu v náš prospěch. Třetí třetina přinesla nečekaný zvrat, kdy jsme gólový náskok soupeře dorovnali a dovedli náš tým až k samostatným nájezdům. Na nájezdy se však našim hráčům moc nedařilo a soupeř vyšel z tohoto zápasu jako vítěz.
V druhém zápase proti nám nastoupil tým FBŠ Hattrick Brno B. V první třetině jsme přehrávali soupeře a zajistili si brankový náskok do další třetiny. Ve druhé třetině naše tempo zápasu ochablo a tím soupeř začal dohánět náš brankový náskok. Ve třetí třetině nám ale i soupeři došly síly a brankové skóre se tím pádem nezměnilo. Díky náskoku, zajištěnému v první třetině jsme v tomto zápase zvítězili nad soupeřem.
Děkujeme všem rodičům, kteří povzbuzovali naše hráče, jak nejlépe to šlo. Také děkujeme za dovoz a odvoz hráčů na turnaj.
ELÉVOVÉ BLUE/RED
Elévové RED A BLUE odehráli poslední zápasy v této sezóně. Tým RED se utkal s týmy ze Slavkova, Hodonína, Aligators a Hovoran. Tým BLUE se utkal s týmy ze Strážnice, Dubňan, Břeclavi a Aligators.
Jsme rádi, že se nám podařilo za celou sezónu pravidelně nasazovat několik přípravkářů, kteří se mezi staršími kluky rozhodně neztratili. Odvedli jsme tuto sezónu kus práce, na což můžeme být hrdí. Těšíme se na novou sezónu, v které budeme ještě lepší.