Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Povedený víkend mladších i starších žáků.

O uplynulém víkendu odehráli turnaje junioři, áčko starších žáků a obě družstva mladších žáků. Trápení juniorů bohužel trvá a s dvěma prohranými zápasy si nepřipsali ani bod. Naopak starší žáci se rozehráli k výborným výkonům a zaslouženě ovládli obě svá utkání. Suverénně si počínalo také áčko mladších žáků, když porazilo všechny tři své soupeře. Béčko mladších žáků se sice muselo smířit na úvod turnaje s těsnou prohrou, avšak následně předvedlo to nejlepší, co šlo, a ve zbylých utkáních zvítězilo.

JUNIOŘI

Bod zlomu nepřichází, junioři se nadále nenachází v ideální herní kondici. O víkendu měli junioři možnost ukázat, v jakém rozpoložení se momentálně nachází, obzvlášť po rozpačitém posledním turnaji, který odehráli v opravdu nízkém počtu. Situace byla alespoň v tomto na turnaji jiná, to se ovšem netýká předvedených výkonů. Junioři se na hřišti marně hledali.

V prvním utkání se postavili proti Troopers, kterým se dařilo vletět do zápasu hned od začátku, trestali naši nedochvilnost a velkou spoustu malých chyb v podobě špatných prvních doteků, nepřesných přihrávek a chaotického plnění taktických pokynů. Výsledek tak hovořil jasně ve prospěch soupeře, zbylé třetiny byly vyrovnanější, ale to už nestačilo.

Do zápasu proti Vsetínu vstoupili junioři naopak velmi dobře, takticky výborně zvládnutá úvodní třetina, soupeře, který je mimořádně nebezpečný v útoku, se dařilo úplně vymazat. Zkrat přišel ve druhé třetině, která byla těžce nezvládnutá a soupeři vycházelo vše, na co sáhl. Závěrečná třetina patřila nám, nepopíratelná snaha s výsledek stále něco udělat nechyběla, ale brankový rozdíl byl tak vysoký, že to nestačilo a junioři prohráli i svůj druhý zápas na turnaji.

Děkujeme rodičům za podporu v hledišti.

STARŠÍ ŽÁCI "A"

Starší žáci A v polovině října odehráli turnaj na hale VUT v Brně, kde se v prvním utkáním střetli s Panthers Otrokovice. Ambiciózní Otrokovice kousaly po celou dobu utkání. Naštěstí tým Očova dotáhl utkání do vítězného konce. Skvělý vstup do zápasu se nám podařilo udržet, i když třetí třetina podle našich představ nebyla. Očov bral konečně první body zcela zaslouženě.

Druhý zápas s Gepardy Brno se nám opravdu povedl a předvedli jsme hru, kterou se chceme prezentovat v dalších turnajích. Soupeře kluci porazili vysokým rozdílem, střelcům se dařilo, dokonce i náš brankář si připsal dvě asistence. Věřím, že v nastaveném tempu budeme pokračovat na domácím turnaji, na kterém nás čeká velmi silný Hattrick Brno a poslední Znojmo. Cíl je jasný - sehrát s Hattrickem lepší utkání, jako na posledním turnaji, a porazit Znojmo kvalitním útočným florbalem.

Děkujeme rodičům za podporu.

MLADŠÍ ŽÁCI "A"

A-tým mladších žáků odehrál další zápasy, tentokrát v Rousínově.

V prvním utkání jsme se postavili proti Znojmu. V tomto zápase a celkově v celém turnaji jsme se nedokázali vypořádat s menším rozměrem hřiště než jsme zvyklí. První třetina patřila našemu týmu. V druhé třetině byl naopak mnohem lepší soupeř, který na nás vytáhl vysoké napadání, s kterým jsme měli velké problémy. Výsledek zápasu skončil v náš prospěch 4:3, avšak z naší strany toto utkání nepatřilo mezi ty nejpovedenější v této sezóně.

Druhé utkání proti dobře známým Bulldogs bylo úplně o něčem jiném. Z naší strany se jednalo o velmi dobré utkání, ve kterém jsme byli lepším týmem. Zdobila nás velmi dobrá hra do obrany, kde se nám dařilo vyhrávat osobní souboje. Velmi dobrá byla z naší strany také hra v útočném pásmu, v kterém jsme získali spoustu míčků. Velmi povedený týmový výkon, za který jsme po zásluze brali výhru 7:4.

Poslední utkání jsme odehráli proti domácím Gepardům. Z naší strany opět solidní utkání směrem dozadu. Soupeř trestal naše individuální chyby, díky kterým se držel v zápasu až do poslední minuty. Nás bohužel provázela velké smůla v koncovce. Utkání se nám podařilo individuální hráčskou kvalitou zlomit a připsali jsme si tak vítězství 4:2.

Turnaj se nám herně povedl. I přes ne úplně ideální podmínky v podobě malého hřiště jsme dokázali v utkáních zúročit naše zkušenosti, které tato parta sbírá na mimosezónních turnajích několik let. V dalších zápasech se chceme odrazit od velmi dobré obrany.

MLADŠÍ ŽÁCI "B"

Mladší žáci B vyjeli na další kolo jihomoravské ligy do Brna na místní Sportpoint.

První utkání jsme odehráli proti velmi silnému Vyškovu. Z naší strany zaspaný začátek utkání, který nás v podstatě stál lepší výsledek v tomto zápase. V zápase nám největší problémy dělal předbrankový prostor, v kterém jsme po špatném rozebírání hráčů a nedůrazu dostali 4 branky. Naopak jsme rádi, že se nám podařilo po špatném začátku do utkání vrátit a dokázali jsme potrápit velmi dobře hrajícího soupeře. V utkání jsme se museli smířit s těsnou prohrou 5:6.

Druhé utkání nás čekalo proti Aligators. Od první chvíle jsme věděli, že musíme vstoupit do utkání lépe, než v předchozím zápase, což se nám podařilo a od první vteřiny bylo jasné, který tým chce diktovat tempo zápasu. V tomto utkání jsme zvítězili 9:3.

Poslední zápas proti domácím Bulldogs byl to nejpovedenější z naší strany. Od první třetiny se nám dařilo velmi aktivní napadání, které nám generovalo spoustu míčků na soupeřově polovině. V utkání jsme byli jasně lepším týmem a po zásluze jsme brali vítězství 10:4.

Náš výkon na tomto turnaji měl vzestupnou tendenci. První utkání velmi špatné, druhé zlepšení, třetí velmi dobré. Nesmíme však usnout na vavřínech a uspokojit se tím, že to půjde samo. Samo to nepůjde a my musíme i nadále tvrdě pracovat, abychom byli na úrovni, na které chceme být.

Děkujeme všem rodičům za pomoc s dopravou.