Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Pozdě ale přece! Junioři v sobě probudili chuť bojovat a vyhrávat

Junioři otevřeli sezonu domácím turnajem a domácím turnajem ji také ukončili. Zajímavostí je, že ani v jednom případě nehráli přímo v Hodoníně, ale útočištěm jim byla hala v Lužicích a Dubňanech. Sezona to pro juniory byla dlouhá a náročná, naštěstí zakončená sladkou tečkou v podobě vítězství. To mladší žáky poslední turnaj teprve čeká a jejich týmy RED a BLUE byly ve svém víkendovém tažení téměř stoprocentní.

JUNIOŘI

Junioři mají za sebou kompletně odehranou sezonu, celkově 24 zápasů, ve kterých se střídaly zápasy lepší s těmi horšími. Domácím turnajem v Dubňanech se tak rozloučili se sezonu 2021/2022. Los pro tento víkend sliboval pěknou podívanou a před juniory stál nelehký úkol. V prvním utkání se postavit proti Dragons Kyjov a v druhém proti Gepardům Brno. Týmy z první poloviny tabulky.

První utkání začalo pro papírově silnější Dragony lépe, po první třetině vedli 0:1. Snížit se podařilo až ve třetině druhé, to však vedlo pouze k tomu, že Kyjov opět navýšil svůj náskok a my jsme pouze snižovali. Neumírající chuť soupeře bojovat o každý míček nás zatlačila tolik do úzkých, že jsme zapli až ve třetí třetině, kdy už bylo pozdě a soupeř si výsledek pohlídal a nakonec zvítězil.

Druhý zápas byl o něčem jiném. V něm nás čekal soupeř z Brna, znovu papírově silnější. To ovšem nebránilo našim juniorům porvat se o výsledek. Dobře načtenou hrou jsme dokázali soupeře zatlačit a přehrávat již na jeho polovině. První třetina patřila jednoznačně nám, soupeři se v ní povedl pouze jeden majstrštyk, kdy šel do šesti a záhy se mu podařilo vstřelit gól. To později zkusil soupeř znovu, když se snažil dotahovat výsledek, ale junioři byli již připraveni a tento tah si pohlídali.

Důraznou hrou, aktivním presinkem a dravostí po celý čas utkání, až na pár hluchých míst, si junioři udělali takový náskok, že se Gepardům nepodařilo vrátit zpět do zápasu a zcela zaslouženě si došli pro výhru a mohli si tak vychutnat sladkou tečku za touto sezonou.

MLADŠÍ ŽÁCI RED

Mladší žáci RED v sobotu nastoupili ke svému předposlednímu turnaji, který se tentokrát odehrál v Dubňanech. Po dobrých výkonech jsme si připsali tři výhry!

První zápas s Hattrickem Brno nám jen potvrdil, jaký jsme za sezónu udělali pokrok. Zlepšená obranná hra a silný střed hřiště. I přesto, že jsme dokázali být v zápase produktivnější než soupeř, by naše přechody do útoku mohly být o poznání lepší a ne jen náhodně vytvořené šance.

Druhý zápas s Troopers se odehrával ve velmi volném tempu. Na naší straně se střídala povedená střídání s těmi méně povedenými. Volnější tempo zápasu pomáhalo hráčům s větším sebevědomím zkoušet si nové věci.

V posledním zápase s Bulldogs šla zpočátku vidět na obou týmech únava a nikdo nechtěl moc tvořit hru. Postupem zápasu již šlo vidět, že si kluci výhru nad Bulldogs nenechají ujít a zápas jsme zaslouženě dotáhli do vítězného konce.

Velkým pozitivem je, že jsme i po minulém turnaji, který se nám velmi podařil, nepřestali pracovat a v zápasech to jde velmi znát. Individuální úkoly plníme velmi dobře, na týmovějším pojetí hry musíme však ještě zapracovat.

MLADŠÍ ŽÁCI BLUE

Mladší žáci BLUE se v neděli představili na hale v Lužících, kde je čekaly tři těžké zápasy. Sestava čítala velký počet elévů, které se nám po celou sezónu daří implementovat do systému velkého hřiště a hry 5 na 5.

V první zápase nás čekal zkušenější soupeř, Florbal Hodonín. I přes značnou výškovou převahu soupeře, jsme se zápasu nezalekli a vedli jsme si velmi odvážně. Soupeř nejvíce hrozil z průniků po mantinelu, které se nám nedařilo příliš zachytávat. V druhé půli jsme měli velmi slušné pasáže, kde jsme soupeře dokázali několikrát přehrát.

Ve druhém zápase nás čekal již velmi dobře známý soupeř z Valtic. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a aktivně a díky velké chuti po gólech jsme si rychle vypracovali gólový náskok. Soupeř se však nenechal zahanbit a k vidění byla velmi rychlá a pohledná hra plná protiútoků, ve kterých nás velmi podržel náš brankář.

Poslední zápas s Gepardy od začátku vypadal, jakoby nikdo z týmů nechtěl dát gól. Postupem času jsme svoji aktivitu zvedli a šlo vidět, že si velmi chceme odvést z tohoto turnaje i druhé vítězství. To se nakonec skutečně povedlo.

Velká pochvala nejen všem elévům, ale celému týmu včetně brankáře. Chuť tvořit hru a zkoušet nové věci, i přesto, že se někdy něco nepovedlo, byla v zápasech na hráčích vidět. Těšíme se na poslední turnaj do Hodonína.